זה רגע עצוב עבורי

מילובאן מירוסביץ', הקשר הצ'יליאני ששוחרר מבית"ר ירושלים, ערך ראיון פרידה מיוחד ל-telesport: "אני בטוח שבית"ר תיקח אליפות גם העונה"

שבת 12 ינואר 2008
אסף שקד

בית"ר ירושלים מסתערת העונה על אליפות שנייה ברציפות, אבל מי שלא יטול חלק בחגיגות האליפות הוא מירוסביץ', הקשר הצ'יליאני, שהיה מצויין בעונה שעברה, אך העונה, החליט יצחק שום לשחררו.

מירוסביץ', שנחשב לאחד השחקנים האהובים על אוהדי בית"ר, ערך ראיון פרידה מיוחד, רגע לפני עזיבתו.

מילו  איך ההרגשה?

ההרגשה עצובה. בית"ר זה מועדון שבו ביליתי שנה וחצי מאוד טובות מבחינתי. אני ומשפחתי גרנו בעיר נחמדה מאוד והיה לנו נוח מאוד אז כמובן שזה רגע עצוב עבורנו.

מה בדיוק קרה?

"הייתי תקופה ארוכה בסיטואציה הלא נעימה הזאת ובאמת שלא רציתי לעזוב, אבל בשלב מסוים התחלתי להרגיש חסר תועלת עבור הקבוצה וזה הדבר הכי רע שיכול לקרות לשחקן כדורגל. במוקדם או במאוחר השחקנים היו מרגישים מה עובר עלי וזה היה משפיע עליהם וזו לא דרך להתנהג. זה משהו שיכול היה לפגוע באווירה הטובה שיש היום במועדון. 

הרגשתי שאם אני לא במיטבי ויכול לתת 100% לקבוצה אז זה בסופו של דבר יכול לגרום נזק לקבוצה ולא רציתי שזה יקרה כי הכי חשוב זה שבית"ר תיקח את האליפות. כמובן שחשבתי גם על עצמי. מאחר שהרגשתי חסר תועלת ולא ראיתי את הצ'אנס שלי מתקרב החלטתי לזוז הצידה ולהסתכל קדימה.ההחלטה שקיבלנו היא הטובה ביותר עבורי וגם עבור בית"ר".

אבל יכול להיות שאם לא היית מבקש את השחרור, בבית"ר היו נותנים לך לסיים את העונה?

"אני לא חושב שזה היה קורה, קיוויתי שזה יקרה אבל לא ראיתי סיכוי שאני אקבל את הצ'אנס שלי. בנוסף גם לא היה לי עם מי לדבר על המצב שלי.כמו שכששיחקתי אז לא שאלתי למה אני משחק אז למה שאני ישאל שאלות כשאני לא משחק. לא היו לי שיחות עם המאמן בזמן שהייתי שחקן בית"ר".

אולי לא הייתה לך מספיק סבלנות?

צריך להבהיר את הדברים. יש רגעים בהם שחקן כדורגל יושב על הספסל. זה דבר נורמאלי. לא הייתה לי שום בעיה לשבת על הספסל.אבל את זה שלא נתנו לי צ'אנס אני לא מבין.אני יודע שבית"ר עשו מאמצים גדולים להביא אותי וגם אני הייתי צריך לעשות הרבה דברים בארגנטינה כדי לעבור לבית"ר. לאחר מכן חשתי שלא קיבלתי את הצ'אנס שמגיע לי".

"נתתי את כל כולי לקבוצה ועבדתי קשה ואני חושב שזה לא היה הוגן אבל לא ציפיתי שיתנו לי לשחק רק בגלל שבאתי מצ'ילה, אני יכול להסתדר עם הישיבה על הספסל, אני לא חושב שאני מראדונה.אם יש משהו שעליו אני כועס או שממנו אני מאוכזב זה העובדה שלא קיבלתי משום את ההזדמנות להוכיח שמקומי בהרכב.לא קיבלתי את ההזדמנות ששחקנים אחרים קיבלו.
אני מאוכזב מהכל ולא ממשהו ספציפי.באתי לפה כדי לעשות משהו וברגע שהרגשתי מתוסכל לקחתי את ההחלטה שלקחתי. אם אני אדבר באופן ספציפי על האכזבה שלי אז אני אגיד שפשוט חשבתי שהמאמן ייתן לי עוד הזדמנות או הזדמנות".

אמרת קודם שלא דיברת עם שומי מלבד השיחה האחרונה לפני מספר ימים?

לא דיברתי רק על עצמי. אני חושב ששחקן כדורגל צריך לדעת מה הוא צריך לעשות ומה הוא לא צריך לעשות ואם הוא עושה טעות הוא צריך שיגידו לו: עשית טעות כזאת וכזאת בגלל ככה וככה. אני חושב שעם שום לא היה לנו את זה ,לא רק לי, אני מדבר עכשיו מבחוץ, אני חושב שצריכה להיות תקשורת טובה יותר בין המאמן לשחקנים בכל הקשור לאימון ולמשחק. אני לא אומר שהמאמן צריך לשאול אותך איך אתה מרגיש ומה שלומך כי בסופו של דבר אתה עובד במועדון. כמו שאמרת, לא דברתי איתו ולא כל כך הבנתי מה הוא רוצה ממני, זה היה קשה עבורי, אני לא יכול לומר לך איך זה היה לשאר השחקנים".

האם זו הייתה טעות לבנות קבוצה גדולה כל כך בבית"ר בה יש יותר מידי שחקנים על כל משבצת?

"לא אני לא חושב שזו הייתה שעות. באותה תקופה בית"ר חשבה ללכת על המפעל האירופי. למרבה הצער זה לא הצליח אבל אני חושב שכשעושים טעויות צריך ללמוד מהן. למשל במקרה שלי: אם אתה רוצה להעפיל לליגת האלופות,אתה לא צריך להביא שחקן ארבעה ימים לפני המשחק הראשון לאחר שלא התאמן חודשיים. אבל בית"ר צריכה להמשיך לנסות על מנת שיצליחו בסופו של דבר להעפיל לליגת האלופות. בסופו של דבר אם בתוספת הזמן אנחנו היינו מבקיעים ולא הם אז זו הייתה הצלחה.בשביל לשחק באירופה צריך שחקנים נוספים זה בטוח".

מה ההבדלים בין בית"ר של העונה לזו של העונה שעברה?

"אני חושב שאין הרבה הבדלים בין שתי הקבוצות. החדשות הטובות הן שהשנה יש לנו את רומולו שהוא חלוץ מצוין שהתחיל להבקיע מיד לאחר שהחל לשחק וזה חשוב מאוד. בשנה שעברה היו לנו תקופות טובות של טוטו וברק וגם תקופות פחות טובות, הייתה חסרה לנו יציבות מבחינת הסיום מול השער.בשנה שעברה הגענו להרבה מצבים אבל לא הצלחנו להבקיע. אני זוכר שהיו לנו כמה משחקים שהסתיימו ב 0-0 בטדי שבהם היו לנו חמש או שש מצבים בטוחים להבקיע שער ולא עשינו זאת ואז היינו נלחצים והמשחק היה מסתיים. השנה אני חושב שאנחנו מצליחים לתת את ה'מכה' ברגעים הנכונים ולהכריע את המשחק וזה מה שהיה חסר לנו בכוונה שעברה".

מה ההבדלים בין יוסי מזרחי ליצחק שום?

|זה קשה לעשות את זה. על פניו אני אמור לבחור באחד מהם כפייבוריט שלי אבל זה לא כך כי אני יודע שבכדורגל אף אחד לא עושה טובה לאחר. אם אני חייב להשוות הייתי אומר שיוסי הקפיד יותר על פרטים קטנים, על הגנה, על טקטיקה, הוא עבד יותר על פי דרך מסוימת. שום נותן יותר חופש לשחקנים שלו, לא מטיל יתר מידי אחריות על השחקנים, אני חושב שהם שונים מאוד בראיה שלהם את הכדורגל".

שחקנים בבית"ר לא מוכנים לומר שבית"ר חייבת לקחת את האליפות כי זה לא נהוג, אתה יכול לומר את זה היום?

"היום כשאני מחוץ למועדון אני יכול לומר שבית"ר חייבת לקחת את האליפות.לבית"ר יש את הקבוצה והסגל הטובים ביותר בליגה, לא סתם הקבוצה מובילה את הליגה בעשר נקודות. אבל צריך להבין שהליגה ארוכה, יש הרבה קבוצות שמובילות את הליגה ומאבדות את האליפות בסופו של דבר, לא חסרות דוגמאות לקבוצות הטובות ביותר שלא לקחו אליפות". 

"חיפה משתפרת ממשחק למשחק, מכבי פת משחקת גם טוב אבל הכי חשוב להבין שהכל תלוי בבית"ר ולא בשאר הקבוצות. זה יהיה קשה מאוד לקחת לבית"ר את התואר אבל זה לא בלתי אפשרי. אם בית"ר לא תיקח את האליפות זה יהיה אך ורק האשמה של בית"ר ולא בגלל היכולת של קבוצה אחרת. כל שחקן בבית"ר יודע מתחילת העונה שיש לבית"ר את הקבוצה הטובה ביותר ושהיא צריכה לנצח את שאר הקבוצות, הם חייבים ואני חושב שגם רוצים להוכיח את זה. את האחריות הזו הם סוחבים מתחילת העונה, זה דבר נורמאלי אצל קבוצות גדולות".

מה אתה חושב על מכבי חיפה?

"אני חושב שהיא קבוצה מסוכנת מאוד שהשתפרו מאוד לאחרונה אם נשווה את זה לאיך שהם פתחו את העונה. אני חושב שהקרב הסופי על התואר יכול להיות רק בין בית"ר לחיפה כי מכבי ת"א עם כל הכסף שנכנס לשם, לא תצליח להשתלב בצמרת ולהיאבק על האליפות כי היא יותר מידי רחוקה".

מה בית"ר צריכה לדעתך על מנת להגיע לצ'מפיונס לי?

"אני חושב שצריך לעבוד קשה מאוד ולהתכונן במיוחד לסוג המשחקים באירופה. לא כל המשחקים בליגה הישראלית קשוחים מספיק על מנת להכין אותך לאירופה. באירופה אתה עושה טעות אחת ואתה מחוץ למפעל, כמו שקרה לנו.עשינו טעות אחת במהלך ההארכה של המשחק מול קופנהאגן והודחנו. קשה מאוד להתכונן למפעלים כאלה דרך הליגה כאן כי יש כאן הרבה משחקים בהם אנחנו משחקים רע אבל מנצחים בכל זאת".

קיבלת הצעות לשחק בקבוצה אחרת בישראל?

"קיבלתי מספר שיחות ואני מעריך את זה מאוד אבל אני חושב שכרגע זה קשה, אני מעדיף לשחק בארגנטינה או צ'ילה כי העניינים עדיין חמים ובסיום העונה, ביוני אני לא פוסל מעבר לקבוצה אחרת בישראל, כרגע, בגלל שהכל טרי אני חושב שזה לא טוב עבורי לשחק בקבוצה אחרת בארץ, צריך שהעניינים יתקררו קצת".

מהם הרגעים שתזכור מבית"ר?

"הרגעים היפים ביותר שלי הם לא אישיים אלא קשורים לקבוצה עצמה.אני חושב שרצף הניצחונות בשנה שעברה שלאחריו הגענו לחיפה וניצחנו 3-0 זה אחד הרגעים שתמיד אזכור. לאחר שריקת הסיום אני חושב שבעצם הוכחנו לכל הליגה שאנחנו הקבוצה הטובה ביותר בליגה".

מה הזיכרון הכי טוב שלך מהמשחקים?

"אני חושב שהיית הולך על משחק החוץ מול אשדוד, זה היה אחד הראשונים ששיחקתי בו במדי בית"ר. המשחקים מול כפ"ס והפועל ת"א בהם הבקעתי שערים חשובים לי פחות כי מבחינתי שער הוא בסה"כ שנייה אבל משחק שלם הוא מה שאני הכי אוהב, יש בו כל כך הרבה דברים שלא תמיד רואים בטלוויזיה. השער הוא רק האורגזמה של כל זה".

למי תתגעגע הכי הרבה?

"אני באמת יתגעגע לכולם בבית"ר. כמובן שיש את כריסטיאן אלברז שהוא היה בין החברים הטובים שלי עוד לפני שהגעתי לכאן. יש גם את גל אלברמן שנוצר בינינו קשר מצוין והוא יחסר לי מאוד אני מאוד מאושר מהתקופה הטובה שעורת עליו".

מה ההבדלים בין הכדורגל בצ'ילה, ארגנטינה וישראל?

"חווית הכדורגל בישראל היא משהו שלא עברתי בחיי.בארגנטינה קשה יותר לחיות ככדורגלן כי יש הרבה יותר לחץ על השחקן, בדר"כ אין כזה הבדל בין הקבוצות שלא כמו בארץ, תמיד ההבדלים הם של נקודה או שניים. כאן הרגשתי נינוח יותר. בארגנטינה כל הזמן מנסים להגן בצורה טובה ולא להפסיד והכל לחוץ יותר, בישראל משחקים פתוח יותר, פחות טקטי ולכן פחות מלחיץ. צ'ילה היא בערך באמצע בין ישראל לארגנטינה".

על איזה שחקן מבית"ר היית ממליץ שיכול להשתלב באירופה? 

"ני חושב שהייתי ממליץ בלי להסס על גל שאני חושב שהוא שחקן נוח מאוד, אני חושב שמאמנים אוהבים שחקנים מהסוג שלו. על היכולות שיש לברק אני לא חושב שצריך להרחיב את הדיבור, הוא ילד מוכשר מאוד.גם למיכאל יש הרבה דברים טובים, במיוחד בתוך הרחבה שזה חשוב מאוד. בכלל, ישראל התקדמה מאוד ויש הרבה שחקנים שיכולים להגיע לאירופה. לפני כמה שנים בניון שיחק בחיפה ועכשיו הוא משחק באחת הקבוצות הטובות באנגליה"

איך אתה מסביר את החיבור המיוחד שלך עם אוהדי בית"ר?

"אז שהגעתי לא חשבתי שאמצא כאן קהל כזה שהוא בעצם דומה מאוד למה שאני רגיל אליו, כמו בארגנטינה, חשבתי שיהיה כאן משהו אחר.הם משוגעים, הם תמיד צועקים, זה משהו שלשחקנים על המגרש הוא חשוב מאוד, קהל כזה הוא הסיבה לכך שאנחנו השחקנים משחקים כדורגל. בכל מקום בארץ ולא רק בירושלים אתה מוצא אוהדי בית"ר, הם תמיד רוצים לגעת בך ולהיות איתך, זה דבר חשוב מאוד עבור שחקן כדורגל"

מה לא תשכח מהחוויה בארץ?

"אני חושב שאת חגיגות האליפות אני לא אשכח בחיי. אתה לא מבין איך כל כך הרבה אנשים הגיעו לגן סאקר באותו היום לאחר שניצחנו בוינטר את הפועל ת"א בלי קהל ביציעים. זה זיכרון קטן שיישאר לי תמיד"

מילים אחרונות לאוהדי בית"ר?

"מקווה שנתראה בקרוב ובהצלחה כי אני בטוח שבסיום העונה תחגגו אליפות פעם נוספת. אני אהיה שמח מאוד עבור האוהדים והחברים שלי כאן"

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק