בוזגלו הדהים את האלופה

ליגת העל: אלופת המדינה ריטנה כל השבוע על עונש הרדיוס, אבל שכחה את הכדורגל. מאור בוזגלו כבש בסיום ורשם הפסד ראשון לבית"ר. ארקדי גאידמק כיכב ביציע

שבת 12 ינואר 2008
אייל כהן

דברים לא צפויים קרו היום בירושלים: ג'ורג' בוש אומנם עזב ביום שישי, אבל כנראה שהשאיר את חותמו גם על הקבוצה המקומית. בית"ר ירושלים הפסידה לראשונה העונה 1:0 מול בני סכנין מול איצטדיון ריק וכעת מאבק האליפות נפתח מחדש.

ירושלים תפסה כותרות השבוע, בעיקר בגלל ביקורו של האזרח מספר 1 בעולם: ג'ורג' בוש, נשיא המעצמה הגדולה בעולם: ארה"ב. בירת ישראל נצבעה בדגלים והמון אהדה, וכנראה שגם שחקני בית"ר ירושלים היו בין המעריצים של הנשיא. נעזוב מעט את ההומור ונתרכז במשחק של היום: בית"ר נראתה כבוייה ללא הגורם מספר אחד להצלחות: הקהל.

העונש שעבר השבוע והוחלט כי הקהל לא ימלא את טדי, בהחלט הורגש. ה"אוהד" היחיד שעמד ביציע המזרחי כאות מחאה, היה ארקדי גאידמק, שניסה לרומם את מצב הרוח בקור העז. ארקדי לא עזר, אבל יכול להיות כי הפסד הבכורה הגיע בשלב מוקדם ואף רצוי, כי כעת יש מה לשפר ומהר לאחר שני משחקים לא טובים.

בסכנין שיכורים מהניצחון: אפילו בחלומות של אלישע לוי, הוא לא האמין כי שער בתוספת הזמן יכניע את בית"ר ירושלים ועוד בטדי. כנראה שמותר לחלום ואף רצוי. מאור בוזגלו, החלוץ המחוזר של ליגת העל, מוסיף מניות לעצמו ואף לאביו, שהיה מבין הצופים בטדי המוקפא. לסכנין הנקודות והכבוד. כעת מאבק האליפות נפתח מחדש, ובירושלים צריכים לעשות בדק בית מהיר.

מחצית ראשונה: הקור שלט, הכדורגל פחות

עניין גרוטסקי כבר בפתיחה: ארקדי גאידמק נשיא בית"ר ירושלים, החליט בצעד מחאתי לצפות מהיציע המזרחי המקורר במקום בטריבונה המחוממת.

בזמן שהקור שלט על הדשא, סכנין חיפשה הפתעה מהירה. בדקה ה-10 מאור בוזגלו קיבל כדור במרכז המגרש ובעט שטוח, אבל קאלה החל טוב את המשחק והדף לקרן.

לאחר מכן בית"ר החלה להתחיל לתקוף ולנקוט יוזמה: בדקה ה-25 מתקפה מאגף שמאל, כדור שחדר לרחבה מצא את טוטו תמוז שבנגיעה אחת שלח בעיטה חזקה שנהדפה בקושי על ידי ואף בית"רי לא אט על הריבאונד.

שתי דקות לאחר מכן שוב פעם בית"ר לחצה על הדוושה: כדור מצויין הגיע לאלבארס שהצטרף לחלק ההתקפי, ומאיר כהן שוב היה במקום.

 סכנין ניצלת פעמיים מספיגה. בזמן שבית"ר חיפשה שער, סכנין התמידה במתפרצות: בדקה ה-34 אגף ימין שוב פעם, אפוסטו הסתכל שמאלה וראה את מאור בוזגלו לא מכוסה, כדור רוחב מצויין מצא את הראש של הילד, אבל הכדור לא התלבש טוב על התסרוקת.

מחצית שנייה: העונש המשיך: בית"ר מפסידה בפעם הראשונה

האלופה עלתה מעט יותר מחוממת בפתיחת המחצית: קרן מאגף שמאל של עידן טל, מצא היטב את הראש של אלבארס, שנגח טוב אבל מעט מעל המשקוף. בדקה ה-50 חאלד חאלילה בדק את ערנותו של קאלה, שעצר בעיטה לא מסוכנת.

ארקדי גאידמק, המשיך למשוך את תשומת הלב, כאשר בדקה ה-54 מיקרופון ניגש לעבר הנשיא, והאוליגרך צעק מעברו: "ירושלים מלחמה". מופע היחצ"נות נמשך, וארקדי נופף בדגל בית"ר בשלהי הרוח הקופאת.

שלוש דקות לאחר מכן, מהלך הגנתי מסוכן של דרק בואטנג, שנכנס בברוטאליות עם צמד הרגליים קדימה לעבר מאור בוזגלו שהתאנק מכאבים. מאיר לוי החליט להתעלם מהאירוע ולא נשלף אפילו כרטיס צהוב.

10 דקות לסיום המשחק, החליט יצחק שום להעלות את עמית בן שושן במקומו של עידן טל, כדי לעבות את החלק ההתקפי.

שתי דקות לסיום המשחק, התקפה חלומית משום מקום עבור בני סכנין. איליה יבוריאן קיבל כדור יוצא מהכלל במרכז המגרש ושיגר כדור שחתך את כל ההגנה הבית"רית לעבר מאור בוזגלו. הצעיר לא התבלבל רץ לאגף השמאלי ושלח כדור מדוייק פנימה - 0:1 חלומי לסכנין.  

בית"ר ירושלים: טברטקו קאלה; כריסטיאן אלבארס, שמעון גרשון, אריק בנאדו, דוד אמסלם; דרק בואטנג, גל אלברמן, עידן טל (עמית בן שושן, 80), מיכאל זנדברג; טוטו תמוז (חן עזריאל, 74), רומולו. 

בני סכנין: מאיר כהן; עבד רבאח, פטי יאיה, לאוניד קרופניק, בסאם גנאים; לוקאש סורמה, חיירו קולמה, חאלד חלאילה, חאמד גנאים (עלי עותמאן, 74); מאור בוזגלו (חיים בנון, 90+2), בוגדן אפוסטו (איליה יבוריאן, 58).

שופט: מאיר לוי, איצטדיון טדי.

תמונות: באדיבות בית"ר נט.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק