לא שווים נקודה

עירוני אשקלון ניצלה את טראומת קאזאן ממנה סבלה הפועל ירושלים וניצחה במלחה 98:97, במסגרת המחזור התשיעי בליגת ווינר. האורחת כבר הובילה ב- 12 הפרש במהלך המשחק

שבת 12 ינואר 2008
מערכת TELESPORT
ליגת העל חזרה למגרשי הכדורסל בארץ אחרי פגרת החורף, עם משחק מוקדם במסגרת המחזור התשיעי בין הפועל ירושלים לעירוני אשקלון באולם מלחה. 

הקבוצה של המאמן דן שמיר הגיעה למשחק אחרי תבוסה משפילה ברוסיה במסגרת גביע יול"ב, שהרעידה את קירות המועדון. על פניו נראה שאשקלון היתה יריבה אידיאלית להתאושש מולה, למרות חסרונו של ג'יימי ארנולד וללא חיזוק זר נוסף מתחת לסל. 

באשקלון לעומת זאת לא שחקו משחק רשמי כחודש ימים, אבל עם הכושר הטוב של יובל נעימי ויריב יצקן אפשר היה להפתיע. הבעיה היא שפרט לשני אלו, הקבוצה לא מציגה מספיק אופציות במשחק ההתקפה ויחד עם בעיות חברתיות שמגיעות מכיוון דרום, קשה לראות כיצד תתפתח העונה של אשקלון. 

מחצית ראשונה:

המשחק נפתח כהמשך ישיר מבחינתה של ירושלים למשחק מול קאזאן. ריצה מהירה של 9:0 לאשקלון הובילה אותה ליתרון מפתיע כבר אחרי שתי דקות של משחק. האדומים חזרו מפסק זמן בריצה משלהם, אבל אשקלון לא אבדה את העשתונות ובנתה יתרון מבטיח של 22:14.

דרור חג'ג' וקרי כבר הורידו את ההפרש של אשקלון עד לארבע בלבד בדקה ה- 13, אבל אשקלון המשיכה לקלוע עם נעימי ויעקוסי שהעלו את ההפרש  ל 37:29.

עד לשריקה למחצית ניסתה ירושלים לצמצם את ההפרש, אבל לא התקרבה לפחות משש נקודות. בארט בלט עם סיום המחצית הראשונה באשקלון יחד עם יעקוסי, מרקוביץ' בלט בירושלים. בסיום המחצית יתרון לאשקלון 53:42.

מחצית שנייה: 

אשקלון המשיכה ביכולת הטובה ושמרה על פער של שש נקודות לפחות מירושלים. קאר ונעימי בשתי שלשות הקפיצו את היתרון עד ל- 11 שתי דקות בתוך הרבע השלישי, אבל האדומים לא נשברו. קרי קלע חמש נקודות רצופות ואשקלון עמדה על 67:60, שלוש דקות לסוף הרבע השלישי.

את הרבע האחרון פתחה ירושלים בפיגור 12 נקודות. פניני בשתי נקודות סגר ריצה של 0:6 לירושלים והוריד את ההפרש בחצי. יצקן מנגד קלע שלשה והחזיר את היתרון לשמונה. מרקוביץ' המשיך את היכולת הטובה מהמשחקים האחרונים ומאסיסט של פניני הוריד את ההפרש לארבע בלבד, 77:73, דקה 34.

אשקלון שמרה על היתרון עד לדקה האחרונה במשחק, אז הגיע המותחן של הערב. יובל נעימי העלה בדקה האחרונה את אשקלון ליתרון 96:90. באוורס קלע שתי נקודות ומהצד השני בארט החטיא ליי אפ. קרי סחט עבירה ומהקו הוריד את ההפרש לשתי נקודות בלבד, 96:94. בארט מאשקלון לקח אחריות וסחט עבירה שהעלתה את קבוצתו ליתרון ארבע נקודות. שרון ששון סחט סל ועבירה כמה שניות לסיום המשחק, אבל כאן נעצר המומנטום מבחינת ירושלים אשקלון ניצחה בנקודה, 98:97.  

קלעו לירושלים: שרון ששון 35, טימי באוורס 20, ארז מרקוביץ' 16, ראמל קרי 11, דרור חג'ג' 7, גיא פניני 6, נואל פליקס 2.

קלעו לאשקלון: סטיב ברט 27, יובל נעימי וקורי קאר 17 כל אחד, מושון יעקוסי 11, יריב יצקן 10, אייץ' אל קולמן 8, פיל גוס 5, וויין וואלאס 3.

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק