ניצחנו בצדק

ליגת העל: אלישע לוי, מאמן בני סכנין, היה מאושר לאחר הניצחון המדהים 0:1 מול בית"ר י-ם, שנחלה הפסד בכורה. שום: אנחנו בני אדם, לפעמים לא הולך. כהן: באתי מוכן. גאידמק: העונש לא מגיע

שבת 12 ינואר 2008
אשר גולדברג

הפתעה נרשמה באיצטדיון טדי, בית"ר ירושלים הפסידה לראשונה העונה 1:0 מול בני סכנין, בזכות שער יחיד של מאור בוזגלו בדקה ה-90. ארקדי גאידמק גנב את ההצגה ביציעים. 

אלישע לוי: "זהו ניצחון גדול עבורנו. מהרגע הראשון ראינו קבוצה שרוצה לנצח. שיחקנו בסבלנות, עשינו את הכדורגל שלנו בשקט. עשינו גול, שהיה קשה לחזור ממנו. ראינו את אפוסטו שלא נראה בכושר, אבל בטוח שיוסיף לנו מחץ בהתקפה.

"דווקא בעשר דקות אחרונות, שיחקנו על חצי מגרש. אנחנו נשתפר גם בתחום ההתקפי". לוי גם התייחס ליבוריאן: "כל ההתנהלות שלו לא הייתה כמו שצריך. אנחנו רוצים לעזור לו. אם הוא ירצה לעזוב, לא נוכל להחזיק אף אחד בכח. בסופו של דבר הוא יבין שכדאי לו להשאר כאן בהתאם לנורמה החברתית כאן". 

על חוסר הקהל: "היה מוזר לשחק כאן ללא קהל. ניצלנו את העובדה הזאת. ניצחנו בצדק, אנחנו נמצאים חזק מאוד בחלק העליון בזכות ונמשיך להיות שם".

על מאור בוזגלו: "אין מצב כזה שקבוצה או שחקן יכולים להשאר בכושר טוב כל הזמן. מאור שחקן מוכשר, הגול יתן לו ביטחון, ונראה זאת בהמשך".

מאמנה של בית"ר ירושלים, שהתעכב ארוכות בחדר ההלבשה בסיום, יצחק שום: "ההפסד אומנם הגיעו במחזור ה-15, זה הפסד זה לא נעים. לא עמדתי בזה בליגה עד כה. אף קבוצה לא מצליחה לשמור על עונה ללא הפסדים. אנחנו בני אדם, ולפעמים לא הולך והכל הולך הפוך. יש כאן שחקנים, שצריכים לדעת מהר מאוד מה לעשות.

"ננסה לתקן את מה שצריך ולהמשיך במסע ניצחונות. חלון ההעברות אינו נגמר, אבל הפסדנו גם בהרצליה שתי נקודות. זה לא בית"ר הרגילה, המשחק שלנו לא שטף, כמו ששטף בתחילת העונה. נראה מה עקב האכילס שהיה וננסה לתקן את השגיאות".

על העיכוב ביציאה: "בדרך כלל שמפסידים יושבים ומדברים בחדר ההלבשה, זה מה שעשיתי, דיברתי עם השחקנים".

על חיסרון של ברק יצחקי: "כל שחקן שחסר זה לא טוב. אנחנו מקווים שהשחקן החדש יגיע הוא יביא רעננות. אם יש הפסד כאן, זה לא טוב. אבל יהיו הפסדים וגם יהיו מלא ניצחונות. המטרה שלנו זה לקחת אליפות. הכדורגל הוא משחק מלחיץ, מי שלא יכול להיות לחוץ מקומו לא בכדורגל".

המצטיין של בני סכנין, מאיר כהן: "אני באתי למשחק היום מוכן. ידעתי שיהיה משחק לא פשוט בירושלים, במיוחד בקור העז. עשיתי חימום טוב. כל הזמן התחממתי ושמרתי על גוף חם. אני שמחתי לעצור את בית"ר. המלחמה עזרה היום, הפגנו כאן נחישות. שיחקנו כדורגל ולא פחדנו. ידענו שאם נבוא להתגונן, נפסיד. שיחקנו כדורגל יפה, אפילו יותר מהמארחים. ניצחון מוצדק".

מי שתפס את מרבית תשומת הלב, היה האחד והיחיד, ארקדי גאידמק, שנכח ביציע המזרחי: "זו פרובקציה. לא ייתכן שאנחנו נשחק ללא קהל, העונש לא מגיע. אני כאן כדי להראות ולהשמיע את דבריי".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק