גאידמק שוקל הקמת מנהלת

בעלי בית"ר ירושלים פנה לראשי קבוצות בליגת העל במטרה להקים גוף אליו יהיו מסונפות, במקום להישאר תחת ההתאחדות לכדורגל. רעיון דומה כבר עלה בעבר, אבל לא יצא לפועל. ההתאחדות בתגובה: "זה שטויות"

יום ראשון 13 ינואר 2008
אשר גולדברג

נראה שהפסד הבכורה של בית"ר ירושלים והדברים שנאמרו כנגד יו"ר ההתאחדות אבי לוזון, היוו זרז להחלטה עליה חושב ארקדי גאידמק תקופה מסוימת- הקמת מנהלת ליגה. לפני מספר שנים ניסו יעקב שחר, לוני הרציקוביץ', משה תאומים וגורמים בכירים נוספים להעלות נושא זה על סדר היום בתקופת איצ'ה מנחם כיו"ר ההתאחדות. לבסוף המהלך לא יצא לפועל. 

גאידמק בודק בשבועות האחרונים עם בעלי קבוצות נוספים בליגת העל אפשרות להכנס למשא ומתן ולהקים מנהלת ליגה חלופית, בה הקבוצות המובילות שחשות נפגעות מהניהל בהתאחדות לכדורגל יתארגנו תחת גוף חלופי. פניות בנושא נעשו לג'קי בן זקן ודניאל יאמר ועל פי מקורבים לעניין המהלך צובר תאוצה. בהתאחדות לכדורגל לעומת זאת לא מתרשמים מהנושא: "זה שטויות. אנחנו לא מתייחסים לזה".

הרעיון של בעלי בית"ר ירושלים קיבל ככל הנראה דחיפה מהפסד הבכורה של הקבוצה בטדי 1:0 מול בני סכנין, במשחק ללא קהל, שהוציא את גאידמק מכליו: "ההתאחדות זאת חבורה של חוליגנים".

מי שצפה במשחק באיצטדיון טדי, ראה את ארקדי גאידמק ביציע המזרחי, שבדרך כלל עמוס באוהדי בית"ר המסורים, ריק מאדם. אולם גאידמק החליט באופן חריג ובצעד מחאתי לשבת ולעודד עם דגל בית"ר מתנופף בידו.

ארקדי גאידמק בסיום משחק ההפסד הבכורה של קבוצתו, החליט לנקוט בצעד עוד יותר מחאתי ונדיר ולהתבטא כנגד ההתאחדות לכדורגל, שכאמור החליטה על העונש של בית"ר: "מי הם (ההתאחדות) בכלל?

"הם יקבעו מה יקרה? הם גרמו לכל אוהדי בית"ר המסורים לא לראות את המשחק בטדי. זה לא ייתכן לעשות כזה דבר על משחק כך כך פופולריי". הבעלים של בית"ר המשיך לעקוץ: "הם צריכים להעיף את עצמם מהיציע. הם פועלים לפי אינטרסים בלעדיים עבורם, ולא למען הכדורגל הישראלי". 

גאידמק המשיך: "המטרה שלי ביציע, זה פשוט להביע סולידריות עם הקהל הנהדר שלנו. יושבים בהתאחדות רק אנשים ששומרים על הכסאות שלהם, זו חוסר אחריות. במשחק שאמורים לצפות ערבים ויהודים יחד, הם עשו בדיוק את ההפך הגמור".

גאידמק לא בחל באמצעים ותקף גם את יו"ר ההתאחדות, אבי לוזון: "הוא פרובקטור. הוא כלל לא אזרח טוב למדינת ישראל". מאידך גיסא גאידמק החל גם להגיד מילים טובות, על הקבוצה שניצחה: "בני סכנין הקבוצה הכי טובה בליגה, אפילו יותר מבית"ר. הם נלחמים ומשחקים באחריות".

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק