תמיר כהן הרשים והפסיד

בולטון אירחה היום את בלקבורן רוברס. המארחת הצליחה לעלות ליתרון מרגליו של דייויד נולאן {43} אבל כריסטופר סאמבה {53} וג'ייסון רוברטס {89} השלימו מהפך מדהים. 63 דקות לתמיר כהן

יום ראשון 13 ינואר 2008
מערכת TELESPORT
בולטון אירחה היום את בלקבורן רוברטס למשחק המשלים את המחזור ה-22 בפריימרליג. הקשר הישראלי, תמיר כהן, פתח בהרכב וראה בדקה ה-43 את חברו לקבוצה, דיוויד נולאן, מעלה את בולטון ליתרון בבעיטת יעף יפיפייה. אך כמו לאורך כל השנה, בולטון ממלא את הדלי וממהרת לבעוט בו בחוזקה. 8 דקות בתוך המחצית השנייה טעות אדירה של השוער, חוסי יסקליינן, איפשרה לכריסטופר סאמבה הענקי להתרומם לכדור הקרן ולנגוח בקלילות פנימה לעבר השער החשוף.  

תקראו לזה מזל, או מחמאה עצומה לאקס מכבי נתניה אך מהדקה ה-63 בה תמיר כהן הוחלף, בלקבורן השתלטה לחלוטין על מהלך העניינים. לאחר החטאות רבות וכדורים שחלפו סנטימטרים ליד הקורה, האורחת הצליחה לבצע מהפך מוצדק. דקה לתוספת הזמן, ג'ייסון רוברטס שנכנס רק 12 דקות לפני כן החל לדהור ממחצית המגרש במבצע אישי מדהים ולא עצר עד שדחק את הכדור פנימה.

בשבוע הבא בולטון המיואשת תגיע לסנט ג'יימס פארק שם תפגוש את ניוקאסל,  ובלקבורן רוברטס שצמצמה את הפער מן המקום הרביעי לשלוש נקודות בלבד תארח בביתה את מידלסברו.

מחצית ראשונה: תמיר כהן מגיע, ואיתו גם המזל

בדקה ה-18 הייתה זו דווקא בלקבורן שהגיע להזדמנות ממשית ראשונה. כדור חופשי מ-20 מטרים מצדו של דייויד בנטלי, עבר סנטימטרים ספורים מעל המשקוף.

בדקה ה-22 הקשר הישראלי, תמיר כהן, לא מראה סימני כבוד לחבורה באדום. לאחר מבצע אישי של דייויד בנטלי, אקס מכבי נתניה התקיל אותו בעבירה קשה וסימן לכדור חופשי לבלקבורן. אנדראה אוייר ממחצית המגרש שלו ניסה להרים, אך הגנת וונדררס הצליחה להרחיק.

4 דקות עברו והפעם תורו של תמיר כהן לזכות בכדור חופשי. לאחר הכשלה מצדו של כריסטופר סאמבה, כהן הרים ברגל שמאל לתוך רחבת הרוברס אך הכדור החזק חלף על פני כל חבריו בלבן בדרך החוצה.

דקה 32 ובולטון מגבירה מעט את הלחץ. כדור קרן הוגבהה לעבר ראשו של תמיר כהן, הגנת בלקבורן הצליחה להרחיק עד לריקארדו גארדנר. הקיצוני שמאלי הפנטסטי חלף כמו סופה באגף, אך שלח הרמה טיפשית היישר לשמיים. 

דקה 36 ובלקבורן בפעולה מעניינת. בני מקארתי הוכשל ע"י אנדי אובריאן במרחק של 35 מטרים מן השער. סטיבן ריד לא התחשב במרחק העצום ושלח בעיטה חזקה שחייבה את השוער בלבן לזנק ולקלוט את הכדור.

דקה 43 וקווין נולאן משלים נקמה מתוקה. הקשר בן ה-25 השתלט על הרחקה לא טובה מצדו של השוער באדום, בראד פרידל, ובבעיטת יעף אדירה הבקיע שער מדהים דווקא נגד האקסית המיתולוגית. 0:1 לבולטון.

עד הסיום הרוברס זכו בכדור חופשי נוסף, אך הפעם הגנת בלקבורן הייתה מפוקסת מספיק בכדי לרדת להפסקה בפיגור מינימאלי. 0:1 לבולטון במחצית.

מחצית שנייה: לוזרים בלבן  

דקה בלבד חלפה משריקת הפתיחה ובלקבורן מגיעה למצב מסוכן. שחקן הרכש מביירן מינכן, חוזה סנטה קרוז המצוין, ניצל שאננות מביכה בהגנת בולטון בכדי לפרוץ לרחבה בקלילות. החלוץ במקום לבעוט ניסה למצוא את אחד מחבריו, ושלח את הכדור דווקא לרגלי הוונדררס. 

דקה 47 וסנטה קרוז בהחמצה נוספת. חלוץ נבחרת פרגוואי קיבל כדור טוב בתוך הרחבה, הסתובב מצוין אך הבעיטה החזקה מצאה את חוסי יסקליינן מוכן ומזומן. 

בולטון ניצלה פעמיים משער השוויון, אך גם למזל יש גבולות. בדקה ה-53 השוער בלבן, חוסי יסקליינן, בטעות אדירה יצא לא טוב לכדור קרן, וכריסטופר סאמבה הענקי עם כל 195 הסנטימטרים שלו התרומם מעל שומרו בכדי לדחוק את הכדור פנימה. 1:1

מיד לאחר שער השוויון מנג'ר בולטון, גארי מגסון, החליט להוסיף מחץ לחלק ההתקפי והוציא את הקשר האחורי, איבן קאמפו, בכדי להכניס את גווין מקאן. 

דקה 60 וגווין מקאן המחליף הטרי כבר מסדר לבלקבורן כדור חופשי, לאחר עבירה על ראיין נלסן. נלסן בכבודו ובעצמו הרים, אך הוונדררס הצליחו להרחיק. 

בדקה ה-62 מנג'ר בולטון כבר משתמש בחילוף הנוסף, שלא התקבל באהבה רבה ע"י הצופים הישראלים. תמיר כהן בבכורה טובה למדי יוצא, וכריסטיאן ווילהלמסון נכנס. 

דקה 71 ובלקבורן מחמיצה הזדמנות אדירה לבצע מהפך. בני מקארתי קיבל את הכדור עם הגב לשער והתנער מצוין משומרו בכדי למצוא את מורטו פדרסן, אך הקיצוני שמאלי בהחטאה בלתי מתקבלת על הדעת שלח את הכדור לפינה הנגדית והחוצה. 

דקה 79 והאורחת ממשיכה ללחוץ. ג'ייסון רוברטס שנכנס כמחליף כמה דקות לפני כן פרץ מצוין באגף ימין ושלח כדור חד ומדויק למרכז הרחבה, אך חוזה סנטה קרוז המצוין כנראה נרדם בעמידה ולא הגיע בזמן בכדי להעניק לקבוצתו את שער היתרון.

דקה 83 ובלקבורן זוכה בכדור חופשי 20 מטרים מן השער לאחר עבירה מצדו של אנדי אובריאן. דייויד בנטלי שלח את הבעיטה לפינה הימינית אך החמיץ את המסגרת בסנטימטרים בודדים. 

דקה 86 ובלקבורן ממשיכה לחפש את הניצחון. ג'ייסון רוברטס הענקי השתלט על הכדור בתוך הרחבה ומ-5 מטרים שלח בעיטה טובה, שנעצרה בגופו של יסקליינן. 

דקה לתוספת הזמן, וג'ייסון רוברטס מפצה בצורה הטובה ביותר את חבריו על ההחטאות הקודמות. המחליף שנכנס רק 12 דקות לפני כן החל לדהור ממחצית המגרש ועבר כל מי שעמד בדרכו בכדי לבעוט כדור מדויק מסף הרחבה שנעצר רק ברשת. 1:2 לבלקבורן. 

דקה 93 ובלקבורן כבר משלימה עם הניצחון. חוזה סנטה קרוז יצא בכדי להעביר עוד כמה שניות, והחלוץ הצעיר, מאת דרבישיר נכנס.

דקה אחר כך גאבין מקאן בניסיון נואש בעט מ-20 מטרים, אך כריסטופר סאמבה הענקי בלם את הבעיטה בגופו, ושמע מיד אחר כך את השריקה המיוחלת. 2:1 לבלקבורן בסיום  

בולטון: חוסי יסקליינן, אנדי אובריאן, ג'ואי אובריין, לובומיר מיכאליק, ריקארדו גארדנר, דני גות'רי, קווין נולאן, איבן קאמפו {גאבין מקאן 57} , תמיר כהן {כריסטיאן ווילהלמסון 62}, סטליוס ג'יאנקופולוס,
קווין דייויס.

בלקבורן: בראד פרידל, אנדראה אוייר {זוראב קיזנשווילי 73}, כריסטופר סאמבה, ראיין נלסן, סטפן וורנוק, דייויד בנטלי, דייויד דאן, סטיבן ריד, מורטן פדרסן, בני מקארתי {ג'ייסון רוברטס 77}, חוזה סנטה קרוז {מאת דרבישיר 93}. 

במשחק נוסף שהתקיים היום בפריימרליג קבוצתו של רוי קין, סנדרלנד, אירחה את פורטסמות'. למרות המיקום המאכזב בטבלה, העולה החדשה הציגה משחק פנטסטי וכבר במחצית הראשונה הצליחה לסגור את הסיפור עם צמד של הקשר הצעיר קיירן ריצ'רדסון {44,33}.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק