שוב חוזר הניגון..

אין שום הסבר הגיוני למה שקרה בהפועל פתח תקוה בשנים האחרונות. לא ברור מדוע מאיר שמיר עזב, מדוע השחקנים נטשו ואיך מכל המאמנים בישראל דווקא אייל לחמן יחליף את איש העקרונות מלמיליאן

יום שני 14 ינואר 2008
אסף בילגורי

כדי להבין את ההתנהלות של הפועל פ"ת, דרוש לערוך מחקר יסודי שייקח כמה שנים ועדיין אני בספק אם מישהו מסוגל להבין את הלוגיקה שבהתנהלות הכושלת במועדון הפאר הזה, שבעבר היה המועדון מספר אחד בישראל. אימפריה של ממש.

רונן אלעד, הבעלים של הפועל פ"ת פיטר היום את אורי מלמיליאן ומינה במקומו לא אחר מאת אייל לחמן, אותו מאמן שהוריד בבושת פנים את פ"ת ללאומית, אחרי 21 שנים בליגת העל, רובן בצמרת הגבוהה.

כדי להבין את ההתנהלות הכושלת של המועדון הזה צריך לחזור מעט אחורה לעונת 2004/05. דרור קשטן, שמונה באמצע העונה כמחליפו של פרדי דוד, שנכשל, הצליח להרים את הפועל פ"ת ממעמקי המקום האחרון לצמרת הליגה, כאשר הדובדבן הגיע עם זכייתה של הקבוצה בגביע הטוטו (נשמע לכם מוכר?).

הסגל של פ"ת אז היה עמוס בשחקני נבחרת כמו שלומי ארבייטמן, קלמי סבן, אדורם קייסי, יוסי שיבחון ואבי יחיאל. ועם זר מצויין כמו אילייה יבוריאן.  אוהדי הפועל פ"ת, נרגשים ונלהבים מהאימפריה שבנה להם מאיר שמיר, הדפיסו חולצות עליהן היה רשום "תודה לך מאיר שמיר". קבוצת הפאר שנבנתה באותה עונה, היתה בוודאי יכולה לרוץ לאליפות בעונה שלאחר מכן, עם סגל מוכשר מאוד ומאמן מעוטר ומנוסה. אלא שאז, בדיוק ברגע שפ"ת איימה לחזור לנוף הצמרת של הכדורגל, הודיע מאיר שמיר כי הוא עוזב את המועדון - הסיבה: קללות מצד האוהדים, ששוב, באותה עונה הדפיסו חולצות עם כיתוב שמודה לשמיר.

כמובן שהמהלך הביא לעזיבתו של קשטן. החלה אז נטישה המונית של שחקנים - בעיקר למכבי חיפה. בעונה שלאחר מכן הצליחה פתח תקוה לשרוד בליגה, בעיקר בזכות יוסי שיבחון וטוטו תמוז, שהשאירו אותה במו רגלם.  אך עונה לאחר מכן השניים נמכרו כמובן לכל המרבה במחיר, ופ"ת ירדה ליגה.

בתחילת העונה הנוכחית חתם בהפועל פ"ת - אורי מלמיליאן. מאמן עם קבלות שנחשב למאמן  עם עקרונות חזקים. הקבוצה פתחה את העונה עם שני הפסדים, אך התייצבה מאז, כבשה את הפיסגה ואף זכתה שוב בגביע הטוטו ללאומית. שני הפסדים רצופים הספיקו לרונן אלעד שהחליט: מלמיליאן מפוטר, לחמן חוזר.

"הם דרשו שלא אלביש את קאסום, אך לא הסכמתי". כך טען מלמיליאן לאחר פיטוריו. האם זה נשמע לכם מוכר? שוב מאמן חזק עם עקרונות מפוטר, למרות שהקבוצה שלו רחוקה רק 3 נקודות מהפיסגה ורק לפני שבועיים היתה בשיאה עם  זכייה בגביע הטוטו.

אז איך מינויו של לחמן, שהוריד את הקבוצה הזו ליגה, וכשל כישלון טוטאלי בהפועל עכו בתחילת העונה, אותה דירדר לתחתית למרות סגל מוכשר, אמור לשדרג את הקבוצה? האם שני ההפסדים שנחלה פ"ת, הם רק אליבי ותירוץ לפיטורי של מלמיליאן? והשאלה הכי גדולה שצריכה להישאל, "האם רוחו של מאיר שמיר עדיין נושבת באורווה?". שוב, פשוט לא ברור.

 מה שברור זה שבדרך הזו, הפועל פתח תקוה בטח לא תחזור להיות אימפריה. האמת? אפילו לא מיני אימפריה ואולי גם לא לליגת העל.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק