משום מה הוא חלוץ מבוקש

שלומי ארבייטמן לא כבש העונה אפילו שער אחד. גם בעונה שעברה הוא מיעט לכבוש למרות שלל הזדמנויות. אז איך הפך החלוץ הבינוני ליעד מספר 1 של הקבוצות

יום שלישי 15 ינואר 2008
שלמה חסיד
לפתע משום מקום הפך שלומי ארבייטמן חלוץ מכבי חיפה לסחורה הכי חמה בשוק ההעברות בחורף הנוכחי.

הפועל ת"א ובני יהודה שנאבקות נגד הירידה, נלחמות על שירותיו, כאילו שבשנתיים האחרונות ארבייטמן סיפק את הסחורה ולא הפסיק לכבוש.

גורם בכיר במכבי חיפה אמר: "הוא כמעט לא כובש שערים חשובים. הוא שיחק המון בעונה שעברה ובסופה  התגאה בכך שכבש 9 שערים, אבל ארבעה מהם היו במחזור ה-29 מול הפועל פתח תקוה שירדה ליגה, כך שזו לא חכמה גדולה. במהלך העונה הוא כמעט לא הבקיע שערים חשובים. גם בעונה לפני כן הוא כבש 8 שערים, אבל 4 מהם היו כשמכבי חיפה הביסה את נצרת עילית והפועל פתח תקוה. לא שזה רע לכבוש במשחקים כאלו, אבל זה לא מספיק".

עו"ד ארי שמאי אוהד הפועל ת"א אמר: "אני בעד שלומי ארבייטמן. הוא חלוץ מצויין. הלוואי שיבוא להפועל. אם יגיע לבמה הנכונה, הוא מסוגל להביא לידי ביטוי את היכולות הגבוהות שלו. הוא יכול לעזור לנו להישאר".

מאיר פניג'ל שהיה יו"ר בית"ר ירושלים בתקופה בה שיחק ארבייטמן בקבוצה: "ארבייטמן הוא אחד החלוצים הכי טובים בארץ עם פוטנציאל גבוה להיות החלוץ הכי טוב בארץ. לא רק שיש לו כל מה שחלוץ צריך, הוא גם ילד טוב שעובד לעשות קשה. הוא צעיר ועתידו לפניו".

חלוץ גדול? הוא לא כבש בשנה וחצי האחרונות יותר מידי

"היתה לו תקופה שבה הוא נעצר, אבל אני בטוח שאם יעבור להפועל ת"א הוא יעזור לה. בבית"ר אצל אלי אוחנה ובהפועל פ"ת הוא פשוט פרח. אין לי ספק שמדובר בחלוץ שיכול לאייש בדרך קבע את ה-11 של הנבחרת ולהגיע לאירופה".

פטרונו של ארבייטמן, אריק איזיקוביץ': "לא ניכנס כרגע למה שקורה במכבי חיפה. באופן אישי, ארבייטמן הוא כמו הבן שלי. הוא נולד חלוץ, הוא שחקן שלא סתם יש לו ביקוש גדול גם אחרי תקופה פחות טובה. אני אוהב אותו וחושב שמה שראו ממנו עד עכשיו זה רק ההתחלה. מדובר בחלוץ עם כישרון גדול מאוד. לא צריך לפרט את התכונות שלו כי כולם מכירים".

אומרים  שהוא לא מספיק רציני

" הוא בחור רציני, משקיען, עובד קשה. אין לי ספק שיצליח בכל מקום אליו  יגיע".

עודד מכנס מגדולי החלוצים בארץ  מפרגן לחלוץ: "יש לו יכולות גבוהות, אבל היתה לו שנה רעה בחיפה. היו לו פציעות וזה לא קל לחזור. הכריע אותו גם האופי שלו".

אולי הוא לא מתאים לקבוצה גדולה

" אני חושב שהוא לא בשל לקבוצה תחרותית שיש בה תחרות על מקום בהרכב. יכול להיות שבקבוצה שלא רצה לאליפות, יהיה לארבייטמן יותר קל. בחיפה קשה מאוד להצליח עם הלחץ, העיתונות, הקהל. אולי באמת עדיף לו לעבור קבוצה".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק