הפעם נגמר רק 28 הפרש

גביע יול"ב: אחרי שחטפו 53 הפרש מקזאן, "התנחמו" הערב החניכים המעוררי רחמים של דן שמיר בתבוסה מינימאלית של 75:103. ירושלים חייבת לנצח במחזור האחרון כדי לשמור על סיכוי להעפיל. ניצחון לגליל מול בודצ'נוסט

יום שלישי 15 ינואר 2008
אסף בילגורי

בהפועל ירושלים ממשיכים להתבזות. אחרי שהובסו ב-53 הפרש ע"י קזאן במחזור הקודם, חטפה הערב הקבוצה של דן שמיר תבוסה נוספת, הפעם 75:103 מול זאדאר הקרואטית. 

דן שמיר, שנכשל לחלוטין בבחירת הזרים שלו, שיחק הערב בסגל חסר מאוד, אך גם זה לא תירוץ להתפרקות כזו מול קבוצה שהיא לא מאריות אירופה. נקודת האור היחידה במשחק היתה היתה יכולתו של נואל פליקס, היחיד שקלע באחוזים טובים וסיים עם 20 נקודות. כל יתר שחקנים ירושלים היו מתחת לכל ביקורת, וכשארנולד וששון בחוץ, אז ככה זה נראה.

כעת ירושלים חייבת לנצח את זגורזלץ' החזקה במלחה בחזור האחרון ולקוות להפסד של שטרסבורג, אך לאור היכולת אותה מציגה ירושלים, אולי עדיף שהיא תעוף מאירופה ותתרכז בליגה, כי כפי שירושלים נראית, הפלייאוף בסכנה.

רבע ראשון: 

ארז מרקוביץ התכבד עם הנקודות הראשונות במשחק, אך הקרואטים הגיבו עם ריצה של 0:6 כדי לעלות ליתרון. גיא פניני צימק עם שלשה, אך נתן את האות לעוד ריצת 0:7 של הקרואטים, שהעלתה אותם ליתרון שיא של 5:13, כבר אחרי 4 דקות של משחק. דרור חג'ג' עם שלשה נוספת החזיר שוב את ירושלים לפער סביר מזאדאר.

ההגנה של ירושלים המשיכה להראות נורא והקרואטים המשיכו להגדיל בהדרגה את היתרון שלהם, עם עוד שלשה של גצ'בסקי. קורי ברואר עם 4 נקודות רצופות המשיך להכות בירושלים, כשהוא מנצל את איבודי הכדור של נואל פליקס, שנראה לא מרוכז. והיתרון צמח ל-15:29. ג'וליוס ג'ונסון עם שלשה, וסל נוסף של פליקס בצד האדום, קבעו את תוצאת הרבע הראשון על 17:33 קליל לזאדאר.

רבע שני: 

גם הרבע השני נמשך המצב רוח ההתקפי של הקרואטים, שפתחו אותו עם שתי שלשות, אך ראמל קרי ויהוא אורלנד, הגיבו עם שלשות מהעבר השני. טימי באוורס ונואל פליקס עם 4 נקודות רצופות הצליחו למעזר נזקים ולהקטין את ההפרש מהקרואטים ל-11, 41:30 כאשר המשחק 3 דקות בתוך הרבע השני. הקרואטים לקחו פסק זמן, ממנו חזרו עם ריצת 0:9. 

שלוש שלשות על האין ההגנה של ירושלים, , העלו את זאדאר ליתרון עגול של 20. 30:50, כשנותרו 4 דקות לסיום המחצית. מטווח השלשות של הקרואטים נמשך, כשמנגד באוורה ממשיך לאבד כדורים והקבוצה של דן שמיר נראתה כמו צל של עצמה. היתרון המשיך לתפוח ואחרי 8 דקות ברבע, זאדאר ברחה ליתרון עצום של 32:59 בסוף המחצית.

רבע שלישי:


הפועל ירושלים ניסתה למזער נזקים ברבע השלישי, ופתחה את הרבע עם 5 נקודות של גיא פניני. מהעבר השני היה זה גצ'בסקי האיום, שעם שלשה ועוד ג'אמפ משלו קבעו 38:66 לקרואטים, 3 דקות ברבע השלישי. נואל פליקס היה היחיד ששמר על רמה סבירה, כאשר סלים שלו ושל דרור חג'ג' קיזזו מעט ביתרון הקרואטי ל-44:70, 4 דקות לסוף הרבע. הרבע השלישי היה שייך לירושלים, שהמשיכה לחדור פנימה ופליקס הצליח להוריד את ההפרש ל-51:72, 2.30 לסוף הרבע. דווקא כשהיה נדמה שירושלים חוזרת למשחק, עשתה זאדאר ריצת 0:5 וסיימה את הרבע שוב עם יתרון עצום של 51:77.

רבע רביעי:

אם ירושלים חשבה שהיא תצא איכשהוא בכבוד מהמשחק הזה היא טעתה. פתיחת רבע רביעי של 2:10 של הקרואטים הריצה אותה שוב ליתרון אדיר של 53:87 מול ירושלים האומללה של שמיר. במצב של 55:89, שיחררה זאדאר את הרסן ההגנתי ואיפשרה לירושלים לעשות ריצת 0:9 בזכות שלשות של אורנלד וחג'ג', ולצמק את הפיגור שוב ל-64:89. הגנת ירושלים המשיכה להראות כמו הגנת מכבי בתקופת קטש, כאשר היא מאפשר לקרואטים לחגוג מתחת לסלים ולהעלות את יתרונה ל-71:97, 3 דקות לסיום ה"מותחן". כדי לחסוך לכם את הסיוט, נספק ונאמר את תוצאת הסיום 75:103 לזאדאר, ועוד תבוסה לירושלים.

גליל ניצחה את בודצ'נוסט בנקודה

ספק אם זה ינצחם מישהו, אבל היתה קבוצה נוספת ששיחקה הערב במפעל היול"ב וגם השיגה ניצחון מפתיע.

החניכים של דני פרנקו, שניצחו ביום ראשון את בני השרון החוץ, המשיכו הערב את היכולת הטובה שלהם, כשהפתיעו את בודצ'נוסט החזקה עם ניצחון דחוק 81:81. זה היה ניצחונה השני בלבד של גליל במפעל הזה, והיא איבדה כבר מזמן סיכוי להעפיל לשלב הבא.

צילום: רויטרס

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק