פאר ניצחה, סלע הודח

אליפות אוסטרליה: הטניסאית הבכירה שלנו ניצחה את ג'סיקה מור 0:6 ו-5:7 והעפילה לסיבוב השלישי. דודי סלע נכנע לענק הקרואטי (2.08) איבו קארלוביץ בתוצאה 3:1 והודח מהטורניר. גם אנדיוני ניצחו והעפילו לשלב הבא

יום רביעי 16 ינואר 2008
מערכת TELESPORT

יום המשחקים השלישי באוסטרליה נשלם מבחינת הישראלים, עם הצלחה חלקית בלבד. כצפוי, שחר פאר שלנו העפילה לסיבוב השלישי אחרי ניצחון קליל על ג'סיקה מור המקומית ותפגוש בסיבוב הבא את אלנה דמנטייבה החזקה.

גם אנדי רם ויוני ארליך העפילו לסיבוב השני ללא בעיות מיוחדות אחרי שניצחו את קורטיסיין וטורסוב. האכזבה נרשמה מכיוונו של דודי סלע. סלע הודח הלילה ע"י איבו קרלוביץ הענק הקרואטי אחרי שהפסיד לו 3:1 במערכות. סלע הצליח לנצח 7:6 את המערכה הראשונה, אך הפסיד בשלוש המערכות הבאות ונפרד מהטורניר. 

ציפי אובזילר, שעפה כבר בסיבוב הראשון של היחידות, סיימה הלילה את דרכה גם בזוגות, כאשר הפסידה עם בת זוגתה אשלי הרקלרואד ללוראה גראנוויל האמריקאית ואולירובה הצ'כית 6:2 ו-7:6.

פאר טיילה לסיבוב השלישי

כצפוי הטניסאית הבכירה שלנו, ניצחה הבוקר את ג'סיקה מור האוסטרלית, והעפילה לסיבוב השלישי. שחר שניצחה 0:6 במערכה הראשונה, התקשה מעט במערכה השנייה אך ניצחה 5:7 ו-0:2 במשחק שארך כשעה.

שחר תפגוש בסיבוב הבא את דמנטייבה הרוסייה המדורגת 11 בעולם, ושהדיחה כבר בסיבוב הראשון את ציפי אובזילר ללא שום קושי.

מהלך המשחק


פאר פתחה את המשחק עם שבירה מהירה ועלתה ליתרון מהיר. פאר שמרה על ההגשות שלה ועם עוד שתי שבירות במערכה הביסה את האוסטרלית ולקחה את המערכה הראשונה 0:6.

המערכה השנייה הלכה לשחר יותר קשה. האוסטרלית הצליחה לשמור על ההגשה שלה ולעלות ליתרון 0:1. פאר התקשתה במשחקון ההגשה שלה, אך ניצחה בשובר שיויון והשוותה ל-1:1. שחר לא הצליחה לשבור את האוסטרלית כמו שעשתה במערכה הראשונה והאוסטרלית עלתה שוב ליתרון 1:2. השבירה המיוחלת הגיעה במשחקון החמישי. שחר שברה את האוסטרלית, ניצחה את המשחקון הבא וברחה ל-2:4 בדרך לניצחון.

האוסטרלית לא ויתרה והצליחה לשמור על ההגשה שלה כדי לצמק ל-3:4. שחר שוב שמרה על ההגשה שלה, אך האוסטרלית לא נשברה, וניצחה את שחר על האפס במשחקון התשיעי כדי לצמק ל-5:4. מור הדהימה את שחר ולעיני הקהל האוסטרלי הנלהב, הצליחה להשיג שבירה ראשונה ולחזור ל-5:5 במערכה. שחר כמו שחר המנוסה, לא התרגשה, שברה בחזרה את האוסטרלית והגישה את המשחקון האחרון לניצחון 5:7 ו-0:2 במשחק.

הפסד לדודי סלע


דודי סלע הפסיד הלילה בתוצאה 3:1 במערכות לענק הקרואטי (2.08) איבו קארלוביץ'. סלע פתח את המשחק טוב ובמערכה הראשונה שמר על חבטות ההגשה שלו, קרלוביץ שמר גם הוא על החבטות שלו וגרר את המערכה לשובר שיוויון. בשובר השיוויון סלע השיג שבירה בדרך לניצחון 7:6 (7:5). 

כנראה שהמערכה הראשונה לקחה מסלע, המחבט מספר אחת של ישראל, את כל הכוחות: במערכה השניה הספיקה לקרלוביץ' המדורג 20 בטורניר שבירה אחת כדי לנצח 4:6, את המערכה השלישית פתח קרלוביץ' ב2:0 ובשבירה כבר במשחקון השני, לדודי לא היה מענה 3:6 לקרואטי. את המערכה הרביעית ניצח קארלוביץ 1:6 לאחר ששבר פעמיים את סלע. 

ניצחון לאנדיוני

במשחק הזוגות שנערך הלילה העפילו אנדי רם ויוני ארליך המדורגים 8 בטורניר לסיבוב השני. אנדיוני ניצחו את קורטיסיין וטורסוב 0:2 במערכות 3:6,5:7.

אנדיוני צפויים לפגוש את סימון אספלין השבדי וג'וליאן נואלה האוסטרי ברבע הגמר. במידה ואנדיוני יגדילו לעשות ויעפילו לחצי הגמר, הם אמורים לפגוש את האחים בוב ומייק בראיין.

אובזילר נפרדה מאוסטרליה

ציפי אובזילר, שהפסידה ביום שני לאלנה דמנטייבה בפתיחת טורניר היחידות, סיימה את דרכה באוסטרליה לאחר שהודחה גם מטורניר הזוגות. 

אובזילר ושותפתה, האמריקאית אשלי הארקלרוד, נכנעו 3:6, 6:2, 7:6 לאמריקאית לורה גרנוויל והצ'כית ולדימירה אולירובה.

תמונות: רוייטרס

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק