האוהדים האלה הם פושעים

האלימות חוזרת, כתובות נאצה נכתבו על קירות ההתאחדות ובקבוק תבערה הושלח לעבר משרדי ההתאחדות בר"ג. אורי שילה, מנכ"ל ההתאחדות: "האוהדים שעשו את זה הם פושעים לכל דבר וצריך להכניסם לכלא"

יום רביעי 16 ינואר 2008
אשר גולדברג

בהתאחדות לכדורגל התעוררו הבוקר ליום קשה מאוד, אחרי התקרית בה השליך אדם, החשוד כאוהד בית"ר, בקבוק תבערה לעבר משרדי ההתאחדות.

אורי שילה, מנכ"ל ההתאחדות ערך הבוקר מסיבת עיתונאים, בה תקף בחריפות את המקרה: "שכל ראשי המועדונים יעשו חושבים לפני שהם באים בביקורת כלפי ההתאחדות. האוהדים האלה הם פושעים, זה לא משנה אם הם שורפים דלת למאמן, מרביצים לאוהד או זורקים חזיז להתאחדות, מספיק להתייחס אליהם בסלחנות, הם פושעים לכל דבר וצריכים לעמוד לדין כמו כל פושע".

"זה לא המקרה היחיד של אלימות. אנחנו ראינו את מקרה המאבטח של הפועל ירושלים. זה שהמקרה הזה אירע בהתאחדות זה לא עליית מדרגה, זה חמור מאוד ולא משנה איפה האלימות מתרחשת. אנחנו לא ננוח רגע אחד, אנחנו נמשיך להילחם באלימות ולהילחם באלימים ולהעיף אותם מהספורט לצמיתות".

בקבוק תבערה בהתאחדות

אין רגע דל באירועים האלימים מילולית ופיזית בכדורגל הישראלי, נראה שאירועי ההתאחדות לכדורגל ובית"ר ירושלים תופסים תאוצה שלילית. בקבוק תבערה הושלח למשרדי ההתאחדות לכדורגל וכתובות נאצה רוססו במקום. 

האירוע היה לפנות בוקר והכתובות היו בצורת איקס על משרדי ההתאחדות לכדורגל וכתובת גדולה "לוזון מת". 

ראשי ההתאחדות לכדורגל הגישו תלונה למשטרה, הדובר גיל לבנוני אמר : " תגובה הולמת תצא בקרוב, כרגע אנחנו לא מגיבים".

המשטרה הקימה צוות חקירה מיוחד שכבר מהבוקר גובה עדויות וצפויים מעצרים בקרוב, כאשר הכיוון אוהדים המזוהים עם הגרעין הקשה של בית"ר.

מנכ"ל ההתאחדות אורי שילה אמר בתגובה לגל"צ: "הלוואי שהייתי מופתע. אין קווים אדומים כבר, הכל קלישאות. עברנו עוד קו אדום ועוד קו שחור. זה מקרה חמור כמו ששורפים לחמאמן רכב והפעם, לצערי, זה בהתאחדות. זה מעשה פלילי, ברברי. מדובר בפושעים ששורפים ומאיימים ברצח. הגיע הזמן לטפל בזה כדי שיהיה לנו ספורט נקי".


צילומים: תומר ארבלי, אתר משטרת ישראל, מחזו דן

תגובות

d

טלספורט בפייסבוק