אשקול לסגת מבעלותי

הבעלים של בית"ר ירושלים, ארקדי גאידמק, גינה בתוקף את זריקת בקבוק התבערה ואמר לתקשורת: "אני מבקש מכל אוהדי בית"ר להימנע מביטוי של סיסמאות גזעניות כלפי ההתאחדות לכדורגל". שפיגל: "המצב מידרדר"

יום רביעי 16 ינואר 2008
אסף שקד

 בבית"ר ירושלים התייחסו הבוקר בחומרה לזריקת בקבוק התבערה ע"י אוהד בית"ר לעבר ההתאחדות.

היו"ר אלי ארזי גינה את המעשה החמור, כמו גם דובר הקבוצה עודד זרגרי, שביקר ותקף את המעשה, אך הגדיל לעשות הבעלים של בית"ר, שגינה ואף איים לעזוב את הקבוצה, אם לא ייפסקו מקרי האלימות.

ארקדי גאידמק שהוציא הודעה אחידה לכלי התקשורת עם מסר ברור לאוהדי בית"ר ירושלים התייחס למקרה ואמר:  "אני מבקש מכל אוהדי בית"ר להימנע מלבטא סיסמאות גזעניות כלפי ההתאחדות לכדורגל. במידה שאוהדי בית"ר יפגינו תוקפנות בכל צורה שהיא בעתיד, אשקול ברצינות לסגת מבעלותי על מועדון הכדורגל של בית"ר ירושלים ולחדול מלהגיש לו תמיכה כספית. אני מגנה כל פעילות אלימה באשר היא".

יו"ר ביתר ירושלים, אלי ארזי, אמר: "אני והנהלת בית"ר ירושלים מגנים בכל תוקף תופעות כאלה ואנחנו נדאג שאנשים כאלה לא יהיו בקרבנו. אני לא מוכן ולא רוצה שאנשים מסוג זה יהיו בקרב אוהדי בית"ר. אני אעשה הכל כדי שהם לא יהיו וכדי שהמשטרה תתפוס אותם. אנחנו נעשה הכל כדי לעזור למשטרה על מנת למצוא את האנשים שעשו את זה. אלה אנשים שעושים שם רע לכלל אוהדי בית"ר. כל עניין של אלימות לא מקובל עלינו, מדובר בספורט ומי שלא מבין את זה, חבל מאוד".

דובר בית"ר, עודד זרגרי, מיהר להוציא הודעה לתקשורת בה אמר: "בית"ר ירושלים מגנה מכל וכל כל תופעה של אלימות. אנחנו מקווים ומצפים שהמשטרה תתפוס במהרה את האחראים למעשה הבזוי הזה ותעמיד אותם לדין. אנו מקווים שאותם אוהדים שעשו את המעשה ייענשו בחומרה מרבית. מועדון בית"ר ירושלים עושה ויעשה הכל על מנת להוקיע אוהדים מן הסוג הזה מקרבנו".

 גיורא שפיגל, המנג'ר המקצועי של בית"ר אמר: "אין ספק שהמצב מידרדר ואנחנו נמצאים בפני מצב מסוכן מאוד. צריך לעצור את זה, כך זה לא יכול להמשיך וחייבים לטפל בזה בכל חומרת הדין".

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק