מסתמן: אלברמן יירד לספסל

אלברמן ישלם את מחיר ההפסד לסכנין וצפוי לרדת לספסל למרות היכולת הטובה בחודשים האחרונים, ברוכיאן יחליפו. זיו יחזור להרכב על חשבון אמסלם,בית"ר מחכה לשחרור של ויסה

יום חמישי 17 ינואר 2008
אסף שקד

ההפסד לבני סכנין במחזור האחרון גרם לבית"ר ירושלים לעבור שבוע לא קל שכלל אירוע וונדליזים במשרדי ההתאחדות לכדורגל שנקשר בשמם של אוהדי בית"ר ירושלים, איומים מצד הבעלים ארקדי גיאדמק לשקול את המשך דרכו במועדון, וכעת נמשך עם שינויים בהרכב שאמורים ליצור זעזוע אצל שחקניו של יצחק שום.

היום בבוקר ערכה הקבוצה אימון לקראת המשחק ביום ראשון מול מ.ס אשדוד. כמו תמיד, לא תרגל המאמן יצחק שום את ההרכב שצפוי לפתוח, אך על פי האימון היה ניתן להבחין במספר שינויים אותם הוא צפוי לעשות בהרכב.

השינוי הראשון זהו חזרתו של יואב זיו להרכב על חשבונו של דוד אמסלם הקפטן.  כזכור, סופסל המגן במשחק הליגה האחרון מול סכנין בו הפסידה בית"ר 0-1 ואת מקומו על המגרש תפס הקפטן דוד אמסלם. היום במהלך האימון תורגל זיו בהרכב בצוותא עם אלברז, בן יוסף וגרשון וההערכה היא כי הוא יחזור להרכב.

אחת הסיבות לספסלו של זיו במשחק האחרון הייתה להכניס בו רעב למשחק כמו גם העברת מסר מצד הצוות המקצועי שציפה לקבל הבהרות לגבי עתידו של השחקן בקבוצה. במהלך השבוע נפגשו סוכניו של השחקן עם הנהלת בית"ר ירושלים והעבירו מסר לקבוצה: "אף שחקן לא יעזוב עד תום העונה". ההצהרה של הסוכנים הייתה מספיקה בשביל שום להחזיר את השחקן להרכב.

שחקן נוסף שיפתח בהרכב לאחר תקופה ארוכה בה הוא יושב על הספסל זהו הבלם תומר בן יוסף. כזכור, השחקן לא קיבל שחרור מבית"ר ירושלים לפני כשבועיים ולאחר שהובטח לו כי יקבל דקות משחק, הוא נאלץ להישאר בקבוצה לפחות עד תום העונה. 5 הכרטיסים הצהובים שספג אריק בנאדו עד כה, שולחים אותו ליציע במשחק ביום ראשון ואת מקומו על המגרש יקבל כאמור בן יוסף  שירשום משחק שני העונה במדי הקבוצה במסגרת הליגה.

ההפתעה הגדולה ביותר במהפכה של שום בהרכב מגיעה דווקא בקישור. גל אלברמן, השחקן המצטיין של בית"ר בחודשים האחרונים, עשוי לשלם את מחיר ההפסד לבני סכנין ולרדת לספסל. אלברמן שהפך בתקופה האחרונה לשחקן היציב והטוב ביותר בשורות בית"ר ירושלים, זכה לאהבה אדירה מצד הקהל ובמשחקים רבים הציג הקשר האחורי יכולת גבוהה מיותר חבריו לקבוצה. 

במשחק הליגה האחרון מול סכנין הציג אלברמן משחק פחות טוב בצוותא עם שאר חבריו לקבוצה והיה ברור כי השינוי בחוליית הקישור אמור להגיע. במהלך הימים האחרונים דיברו על כך שדרק בואטנג או מיכאל זנדברג ישלמו את המחיר וירדו לספסל, אך היום באימון נתן שום רמז ראשון למי שצפוי לשלם את המחיר ולרדת לספסל: גל אלברמן.

יצחק שום ששם לב למשחק החלש של הקבוצה, ידע כבר בתחילת השבוע כי חייב לבוא שינוי בקבוצה והאפשרות הנוחה ביותר עבורו הייתה דווקא הוצאתו של אלברמן מההרכב למרות היכולת הטובה שמציג העונה השחקן.

היום בתום האימון נראה אלברמן במצב רוח שפוף מאוד ובקושי דיבר עם יתר חבריו לקבוצה, "גל נראה במצב רוח רע היום", סיפר אחד מחבריו לקבוצה, "אומנם שום לא תרגל באופן מוחלט את ההרכב אבל היה אפשר להרגיש שגל ישלם את המחיר וירד לספסל. אני זוכר שהוא היה במצב רוח כזה בתחילת העונה אבל אז המשחקים הטובים שלו והכוחות שלו הוציאו אותו מזה, אני מקווה שהוא לא יכנס שוב למצב רוח הזה".

מי שצפוי לתפוס את מקומו של אלברמן בהרכב זהו אבירם ברוכיאן ששולב במחצית השנייה מול מ.ס אשדוד. הקשר הפרואני סזאר ויסה שמשחק בתפקידים זהים לברוכיאן (קשר מאחורי החלוץ וקשר ימני) טרם קיבל את השחרור מקבוצתו איאנסה לימה ובבית"ר מאמינים שהשחרור יגיע עד מחר בצהריים, אז יוכל השחקן להירשם בבקרה ולהיכלל בסגל מול אשדוד.

 

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק