ננסה להצדיק את המוניטין

מסיבת עיתונאים חגיגית נערכה לקראת הגמר הגדול בין בית"ר י-ם להפועל ת"א. יצחק שום, לא דואג מהמצב בתקופה האחרונה: המעמד מחייב. גוטמן:!יש מחויבות.באדיר: מתרגשים

יום שני 12 מאי 2008
מערכת TELESPORT
מסיבת עיתונאים חגיגית נערכה היום במשרדי ההתאחדות לכדורגל לקראת משחק גמר גביע המדינה בין הפועל ת"א לביתר ירושלים, מחר בשעה 20:30 באיצטדיון רמת גן.

נציגי הפועל ת"א היו המאמן אלי גוטמן והקפטן וואליד באדיר ואת בית"ר ירושלים ייצגו המאמן יצחק שום והבלם אריק בנאדו.

הפועל ת"א לאחר 2 זכיות רצופות רוצה את גם את הגביע השלישי ובית"ר מגיעה לאחר 19 שנים ללא גביע. האיצטדיון מחר צפוי להיות מלא לאחר שנמכרו מעל 40,000 כרטיסים.

במסיבת העיתונאים ההתרגשות הייתה ניכרת בקרב שתי המחנות: 

מאמנה של בית"ר ירושלים, יצחק שום:" השחקנים מספיק מנוסים כדי לדעת שגם אחרי הפסד, גמר גביע זה שונה לגמרי, 41 אלף איש, מחויבות למועדון וננסה להצדיק את המוניטין שיש לבית"ר".

הבלם הותיק, אריק בנאדו: "להגיע לגמר הגביע לא מספיק, אתה תמיד רוצה לקחת את הגביע. לא כל יום מגיעים לגמר, אנחנו נגיע בכל הכח ונקווה מאוד לעשות את זה".

č ואליד באדיר: "הקהל כל השבוע דיבר על המשחק הזה, אנו יודעים את חשיבות המשחק. אחרי סכנין דיברתי עם השחקנים על המשחק הזה ואנו נתכונן ונגיע מוכנים".

לגבי השאלה: האם ישנה פייבוריטית במשחק?

מאמנה של בית"ר ירושלים, יצחק שום, התייחס לסוגייה: "אני חושב שחצי הגמר הוכיח כי הפועל קבוצה ראויה ונתניה עשו לנו חיים קשים עד שעברנו אותם, אני מקווה שהמאבק בסופו של דבר יביא את הגביע".

מאמן הפועל תל אביב, אלי גוטמן, טען כי: " גם אם יש פייבוריטים אז זה לפני המשחק וזה על הנייר בלבד, הכל תלוי באיך שהמשחק יתפתח"

יצחק שום נשאל איך עושים את סוויצ' בין המצב בליגה לקראת גמר הגביע ולגבי מצבם הבריאותי של שӗקניו וענה: "בדר"כ שקבוצה מפסידה הפיתרון היחיד להפסד הוא לנצח וכמה שיותר מהר. אנו פחות מ-72 שעות מהמשחק מול בני יהודה,לא משנה מה היה אתמול או שלשום, מדובר במשחק של 90 עד 120 דקות שכל שחקן צריך לתת הכל עבור המועדון."<Ţr/>
"לא כולם כשירים למשחק, זה לא הוקוס פוקס, יש משחקים שכל אחד מוכן גם לקבל זריקה בשביל לשחק ומסתכן. זה אחד המשחקים האלה.

אלי גוטמן נשאל על המומנטום החיובי בו נמצאת הקבוצה והאם היא מגיעה לגמר כקבוצה מצליחה והשיב: "השחקנәם מגלים בגרות והרבה אופי, לנצח בסכנין ואת קריית שמונה זה לא פשוט, אבל הגביע זו אופרה שונה וידענו לעשות את הסוויץ ברגעים קשים יותר במסגרת משחקי הליגה ולנצח ובגביע בב"ש. הגענו למעמד הגמר וכמו ששום אמר, אין שום קשר למה שהיה עד היום. המשחק מתחיۜ ב-20:30 וכל מי שעולה נותן את כל כולו"

שום ענה גם הוא לגבי האפשרות שהפועל מגיעה כקבוצה מצליחה יותר ובמומנטום עדיף: "הפסדנו את שני המשחקים האחרונים אך אני בטוח שכל קבוצה במדינה הייתה מתחלפת איתנו, אנו כולנו נעשה כל מה שאפשר כדי Ӝנצח כי אנו יודעים כמה זה חשוב למערכת".

קפטן הפועל ת"א וואליד באדיר נשאל האם יש חשיבות מיוחדת על כך שהיריבה היא בית"ר ירושלים::" את האמת שלא חשבתי על זה. שיחקתי הרבה משחקים בקריירה שלי, הגעתי למעמד שאני קפטן הפועל ת"א ואני שמח על כך, אבל נחכה עד מחר וניהיה חכמים אחרי זה".

לאריק בנאדו הופנתה שאלה האם מורגש לחץ המכביד על השחקנים וענה:  "יש לחץ, הוא לא ישפיע לרעה. בביתר יש שחקנים מנוסים שמכירים את המעמד. אנە מודעים לשמחה הגדולה שיכולה ליפול בחלקינו, נגיע מחר ב-20:30 וניתן את הכל. יש לנו אפשרות לזכות בדאבל ואנו לא יכולים לאכזב".
 
 תמונות: באדיבות האתר הרשמי - הפועל תל אביב.

תגובות

טלספורט בפייסבוק