שניידר: אליפות שווה קאדילק

אלכסנדר שניידר מבין את המושג 'מצויינות' שמתחבר למכבי תל אביב. אולם אם מכבי תל אביב תסיים שלישית אז שניידר מציין ש"זה שווה מכתב פיטורין". ראיון אחרון לפני הטיסה

יום ראשון 20 ינואר 2008
אשר גולדברג
אלכסנדר שניידר, הגיע למסיבת העיתונאים הראשונה שלו מול עשרות מצלמות ועיתונאים נרגש ונבוך. אבל כבר בצאתו מהמעלית במלון קרלטון, המבוכה התהפכה לסקרנות ורצון להיות בתוך העשייה שקוראים לה 'מכבי תל אביב'.

שניידר רצה, לפני מסיבת העיתונאים עם התקשורת הכללית, למשוך זמן בשיחה מקדימה עם אנשי תקשורת בודדים מהתקשורת הכתובה. הסברתי לו (א.ג) כי השם שלו 'אלכסנדר' מחייב את ההמשך של אלכסנדר הגדול. שניידר החל לחייך, לדבר עברית קולחת מכיתות ו'- ז-' ח' שלמד בבית הספר ביאליק בנתניה. הוא גם הבין מיד את המושג 'מכבי', מי כמוך באלים ה', ואת היותו של המועדון 'המועדון מס' 1 במדינת ישראל'.

שניידר קיבל הסברים על הקבוצה הנוכחית, שהיא מהחלשות בליגה. אבל הבין מיד שהוא צריך לכוון הכי גבוה אל מעבר לעננים. שניידר: "בעסקים הגדולים נותנים קאדילק למי שמסיים ראשון, סכין לחתוך בשר זה למקום השני והמקום השלישי מקבל מכתב פיטורין". נראה שהאמירה הזאת כבר ממחר בבוקר תחלחל בקרב מנהלי ושחקני מכבי ת"א, כי לעונה הבאה שניידר רוצה את ארקדי גאידמק ואת יעקב שחר רק מאחוריו, והסדר של הסגנים שלו לא חשוב לו.

שניידר: "שיחקתי כדורגל עם החברים שלי בנתניה. אני זוכר אפילו את החצר בבית הספר ואת הבית מספר 6 ברחוב ביאליק, מול מלון פארק שבו היה פיגוע לפני מספר שנים. עכשיו אני בקנדה, שם הכדורגל מדורג רק במקומות האחרונים. בקנדה יש הוקי קרח, אבל אני גם ברוסיה ואני מתכוון להגיע אפילו פעם או פעמיים בחודש לאימוני ומשחקי מכבי ת"א. אני רוצה להיות בתוך הקבוצה".

שאלה: נראה אותך מקפיץ ומכדרר?

"אם המאמן ייתן לי, תראו שאני גם יודע את זה".

שניידר אינו מתרגש מהמשוכה הגבוהה שמכבי תל אביב צפויה לעמוד בה. "יהיה בסדר. התכנון ייצא לדרך, נביא אך ורק את השחקנים הראויים. הקבוצה תהיה מחוברת לאוהדים הרבים, למתקן האימונים ובטח גם לשם 'מכבי תל אביב'. אני מכוון למקום שכולנו רוצים להיות בו- אליפות וצ'מפיונס ליג. כבר היינו שם, אך הפעם זה הולך להיות ביחד - קבוצה אחת של אוהדים ומועדון".

מגרשווילי מועמד

חיים מגרשווילי, מגינה השמאלי של ויטסה ארנהיים ההולנדית, הוא השם הלוהט שמכבי תל אביב רוצה עכשיו או לעונה הבאה בעמדת המגן השמאלי.

גישושים מאחורי הקלעים כבר נעשים ובכיר בקבוצה אמר ל telesport : "השם מעניין אותנו, אבל השחקן צריך להחליט אם הוא רוצה להמשיך באירופה או להיות במכבי ת"א. בקרוב נדע. נכון לעכשיו הוא לא בהרכב ואינו משחק בארנהיים".

פרט לזאת, המנג'ר אבי נמני בוחן אפשרויות להביא במהלך הימים הקרובים לפחות זר אחד ואולי את ג'ונתן ברנשטיין, היהודי-אמריקאי.

צילומים: עדי פלדמן

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק