פטריוטים וענקים

פוטבול ניו אינגלנד חלפה על פני סן דייגו בדרך לסופרבול. היא תפגוש שם את הענקים מהתפוח הגדול שנזקקו לבעיטה מ-47 יארד בהארכה על מנת להגיע גם הם לסופרבול

יום שני 21 ינואר 2008
אודי עמר
ליגת הפוטבול האמריקנית הגיעה הלילה  אל שלבי הסיום שלה, בשני חצאי גמר שנערכו.
 המשחק הראשון התקיים בניו אינגלנד והפגיש את ניו אינגלד פטריוטס ששברה העונה כל שיא אפשרי בהיסטוריה של המשחק, לבין סן דייגו צ'רג'רס. המשחק השני התקיים בגרין ביי והפגיש את גרין ביי פאקרס ואת ניו יורק ג'יינטס . 

ניו אינגלנד פטריוטס - סן דייגו צ'רג'רס  12:21

ניו אינגלנד עשתה הלילה עוד צעד בדרך לטבעת כשהיא מנצחת במשחק לא מבריק במיוחד את סן דייגו 21:12 ועולה לגמר ליגת הפוטבול הלאומית של ארה"ב.

ניו אינגלנד הציגה העונה שיתוף פעולה בין שני ברגים חשובים ביותר במכונה המשומנת 
שלה: טום בריידי הקווטרבק ורנדי מוס התופס. שניהם שברו העונה שיאים כל אחד בתחומו והקבוצה כולה הצליחה לשבור שיא של 19 ניצחונות רצופים בעונה הסדירה ללא הפסד.

הלילה הקבוצה נזקקה לשחקנים אחרים שימשיכו את הריצה המטורפת שלה לעבר הטבעת. בריידי עם משחק חלש ופושר שכלל שלושה איבודים אוויריים, נתון שהוא בגדר שערורייה לשחקן. 

בריידי מסר ל209 יארדים והניח לרצים של הפטריוטס להיות המנוע של הקבוצה ולהביא את הניצחון .במשחק כזה בו הקווטרבק לא בולט שחרנים כמו מארוני ופולק שהביאו לפטריוטס את מירב הנקודות במשחק הריצה שלהם.

סן דייגו הראתה המון נחישות ושיחקה ללא רגשי נחיתות למול היריבה האימתנית מניו אינגלנד.
אלא, שבדקות הפתיחה, נפצע הכוכב שלה לדניאן טומלינסון. מחליפו, פיליפ ריברס, שאף הוא פצוע, הפגין משחק של הקרבה והשאיר את הצ'ארג'רס בתמונת המשחק.

מהלך המשחק  

סן דייגו פתחה טוב את המשחק והוליכה 0:3 משער שדה של נייט קיידינג,אחד משלושה שהבקיע במשחק. זה לא הרשים את ניו אינגלנד שהגיבה בטאצ'דאון של מארוני 7:3 לפטריוטס.
סן דייגו הישגה שער שדה נוסף של נייט קיידינג וצמצמה ל 7:6.

ניו אינלנגד חטפה כדור וברייד הזין את גאפני בכדור לטאצ'דאון שהוריד את הקבוצות למחצית בתוצאה 9:14 לפטריוטס, לאחר שסן דייגו צמצמה בשער שדה נוסף את התוצאה.

המחצית השנייה הפכה את המשחק לצמוד יותר כשסן דייגו מצמצת את התוצאה עם שער שדה נוסף וניו אינגלנד הוליכה בשתי נקודות בלבד, 14:12.

הכדור חזר לניו אינגלנד וברייד שהתעורר מהקיפאון שדבק בו מסר לווס וולקר לטאצ'דאון שהכריע את הצ'ארג'רס. 21:12 לפטריוטס ונסיעה לפיניקס, אריזונה לעוד משחק קטן שמפריד בין הקבוצה לבין התואר הנחשק.

ברייד נשאל לגבי יכולתו הלילה ולגבי תחושותיו באשר למשחק וענה כמו שרק הוא יודע 
לענות: "אני הולך למקום חמים עכשיו. קפוא לי אתם יודעים בדיוק איפה".  מותר לו. הוא הולך להיות בסופרבול.

גרין ביי פאקרס - ניו יורק ג'איינטס   23:20

חצי הגמר השני הפגיש בין שתי קבוצות שוות בכוחן והדבר בא לידי ביטוי בעודה שהמשחק נגרר להארכה. לורנס טיינס כיפר על החמצה של בעיטת שדה במהלך המשחק וכבש בהארכה שער שדה מ 47 יארד על מנת להעניק לקוצתו ניצחון של 23:20 על פני הגרין ביי פאקרס. לג'יינטס יש כעת משימה בלתי אפשרית:הם צריכים להנחיל לניו אינגלנד הפסד ראשון העונה על מנת לקחת את טבעת האליפות הביתה.

מהלך המשחק

המשחק נפתח עם שער שדה של הג'יינטס שסיימו את הרבע הראשון ביתרון 3:0. ברבע השני ניו יורק השיגה עוד שער שדה וגרין ביי התעוררה והגיבה בטאצ'דאון משלה ושער שדה והוליכה 10:6 במחצית.

בחצי השני היה צמוד יותר וברבע השלישי השיגה ניו יורק שני טאצ'דאונים בעוד שגרין ביי השיגה אחד. הרבע האחרון היה של הפאקרס שהשוו את התוצאה וכפו על הג'יינטס הארכה.

בהארכה כיכב הבועט של ניו יורק לורנס טיינס כשזה האחרון הבקיע מ 47 יארד שער ניצחון שהעלה את הקבוצה לגמר מול הפטריוטס.

אלי מנינג, הקווטרבק של ניו יורק הוכיח בגרות ונתגלה לפתע כבעל עצבי ברזל ברגעים המכריעים. השחקן המוכשר של ניו יורק סיים את המשחק כשהוא מוסר ל 254 יארדים אך ללא מסירות לטאצ'דאונים. את הנקודות הביאו לניו יורק הרסיבר בורס שרץ ל 154 יארדים . והרצים ג'ייקובס ובראש שאו שכל אחד מהם הגיע לטרצ' דאון משלו.

גרין ביי נתנה פייט מעולה באמצעות הקווטרבק שלה פארב שמסר לשני טאצ'דאונים ו 236 יארדים. דיירבר רץ ל154 יארדים ולי שרץ ל35 יארדים בלבד הביאו כל אחד טאצ'דאון לפאקרס.

"פישלתי פעמיים, תודה לאל שקיבלנו אפשרות שלישית" , אמר טיינס בסופו של המשחק.

הסופרבול בין ניו אינגלנד וניו יורק ג'יינטס ייערך במקום חמים במיוחד,פינקיס, אירוזונה. בעוד שבועיים. יהיה לוהט, ולא רק בגלל החום המדברי.


צילומים: רוייטרס

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק