מכת שמש

משחק בודד התקיים הלילה בליגה הטובה בעולם. ניו ג'רסי הצנועה הגיעה למגרש הביתי של פיניקס והוכתה אור סנוורים. נאש והחבריה הכו בקיד וקרטר ללא רחם בדרך לעוד ניצחון ביתי

יום שני 21 ינואר 2008
אודי עמר
במשחק אחד שנערך הלילה באן.בי.איי לא נרשמה הפתעה מרעישה. פיניקס הביסה בביתה את ניו ג'רזי והמשיכה להציג את הכדורסל המהנה בליגה.

פיניקס סאנס - ניו ג'רזי נטס  92:116

אפשר להעביר ביקורת לא מחמיאה על ההגנה של פיניקס או על החוסן שלה ברגעי הפלייאוף המכריעים, אבל דבר אחד לא ניתן לקחת ממנה: הקבוצה מכריחה את יריבתה לשחק כדורסל התקפי ויפה. במשחקיה של פיניקס העונה נקלע מס' הנקודות הגבוה ביותר כך שפיניקס סופגת הרבה אבל קולעת יותר.הלילה זה קרה שוב וניקוד של 208 נק', נקבע בסיום המשחק.

השחקנים של ניו ג'רזי יכולים להתנחם בעובדה שהם זכו לטיול נחמד לאריזונה, והתחממו מעט בשמש. איך שהם שיחקו הלילה זוהי באמת נחמתם היחידה. 

פיניקס הגיעה הלילה עם מאזן פנטסטי של 28 ניצחונות למול 12 הפסדים בלבד. הקבוצה רצה כמו מטורפת בהתקפה כשהנשק העיקרי אך הקטלני להחריד שלה, הוא הפיק נ רול בין סטיב נאש לאמרה סטודמאייר.נאש מחלק אסיסטים כמו שחסידי ברסלב מחלקים קסטות במחלף השלום. נאש מחזיק בממוצע של 12.1 אסיסטים למשחק, אז מה נשתנה הלילה הזה מכל הלילות ?

ניו ג'רסי הציגה מנגד את צמד הכוכבים שלה וינס קארטר וג'ייסון קיד כשהפונקציה פשוטה להחריד: בלילה טוב של שניהם הקבוצה מנצחת ולהפך.

הלילה שני הכוכבים של ניו יורק הוכו, כמו יתר שחקני הנטס, באור השמש החזקה של פיניקס שרצה ורצה ללא הפסקה והציגה משחק שוטף ומהנה כמו שרק סטיב נאש יכול להפיק.
היחידי בנטס שסחב את הקבוצה על גבו היה ריצ'ארד ג'פרסון שקלע  24 נק' ולקח 4 ריב'.
ג'ייסון קיד בהופעה עלובה קלע רק 9 נק' ומסר 8 אסיסטים. קרטר לא היה טוב יותר ממנו וקלע 10 נק' בלבד. וע"פ התיאוריה, כששני הצירים המרכזיים של הקבוצה אינם מתפקדים, ג'פרסון יכול לקלוע גם 50 נק' וזה לא יועיל מול נאש וחבורתו.

סטיב נאש ניחן ביכולת מופלאה להזין את השחקנים הסובבים אותו. הלילה, כל חברי החמישייה של הסאנס, קלעה נק' במספר דו ספרתי. הבולטים בשורות פיניקס היו: אמרה סטודמאייר שקבר 28 נק' מעל ראשיהם של שחקני הנטס. רג'ה בל הוסיף 20 נק' משלו, שון מריון קלע 16 ונאש התכבד ב-13 נק' ו 9 אסיסטים. פיניקס רושמת ניצחון 29 העונה ו14 ברציפות בבית.צילום : רויטרס
 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק