שארפ ואליהו יחזרו לרוטציה

מאמן מכבי ת"א צביקה שרף צפוי להחזיר את שני השחקנים לשחק למרות חוסר שביעות הרצון ממשחק ההגנה שלהם. גם ניקולה וויצ'יץ' ישחק

יום שני 21 ינואר 2008
שלמה חסיד

מאמן מכבי ת"א, צביקה שרף, צפוי להחזיר השבוע את דרק שארפ וליאור אליהו לרוטציה של מכבי.

כזכור, במשחקים האחרונים השניים לא זכו לדקות משחק. שארפ הוא שחקן ששרף הביא למכבי לפני 12 שנים אחרי שהתלהב ממנו במשחק גביע נגד מגדל העמק, אולם לאחרונה שארפ היה עסוק יתר על המידה בתפקידו כקפטן וניסה לחבר את הקרעים במכבי אחרי עידן עודד קטש.

שרף לא היה מרוצה מהנסיגה שחלה ביכולתו, במיוחד ממשחק ההגנה שלו. שרף רואה באלכס גרסיה שחקן הגנה אפקטיבי ביותר ולפי פילוסופיית הכדורסל של המאמן, ההגנה היא פקטור משמעותי ביותר אם רוצים לנצח. 

הדברים אמורים גם לגבי ליאור אליהו, שמשחק ההגנה שלו לא מצא חן בעיני שרף עוד כשאימן אותו בנבחרת בקיץ. בין השניים אף פרץ עימות כששרף סירב לשחרר את אליהו לחתונת אחיו, ורק בהתערבות קפטן הנבחרת, מאיר טפירו, השחקן שוחרר.

שרף יודע כי הוא זקוק לאליהו וכי המודל שלפיו טרנס מוריס משחק 40 דקות כל משחק עלול להפחתי מאפקטיביות של מוריס ולפיכך יש לשלב את אליהו בהדרגה. שחקן נוסף שצפוי להשתלשב ברוטציה מחדש הוא ניקולה וויצ'יץ'. במכבי מבינים שבלעדי הסנטר הקרואטי יהיה קשה מאוד להוות פקטור בטופ 16.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק