מכבי לא עוצרת בסגול

חניכיו של צביקה שרף, הביסו את נהריה החלשה 70:104, הקבוצה הצהובה חילקה 30 אסיסטים בדרך חזרה למקום השני בליגה.אליהו הצטיין עם 16 נקודות, קוז'יקארו קלע 17 לנהריה

יום שני 21 ינואר 2008
מערכת TELESPORT
מכבי תל אביב הביסה הערב את נהריה של אריאל בית הלחמי 70:104, כאשר היא מנצלת את החולשה של שחקני נהריה בדרך למקום השני.הקבוצה מהצפון עוד הייתה במשחק ברבע הראשון ,אך טעויות של חוסר ריכוז נתנו למכבי לברוח.

מכבי ירדה למחצית עם יתרון דו ספרתי של 17 נקודות, ומרגע זה המשחק הפך לפרוטוקול בלבד.צביקה נתן לאליהו להיות ברוטציה הערב, וזה החזיר לו עם 16 נקודות והרבה מלחמה, גארסייה הוסיף עוד 13 לצהובים.

לעומת מכבי המצוינת והמשומנת, נהריה נראתה כמו הצל של עצמה ומלבד קוז'קארו שנלחם על כל כדור וריבאונד, אף אחד מנהרייה לר הראה ניצוצות של מלחמה, קוז'קארו סיים עם 17 נקודות בדרך לתבוסה קשה.

צביקה שרף מאמן מכבי נשמע מרוצה בסיום: "יש שינוי בקבוצה, השחקנים משחקים בהתלהבות ומשקיעים הרבה יותר. נצטרך לחלק את הרוטציה בהתאם, והשחקנים יצטרכו להבין ולכבד את הרצונות של המאמן.

בנוגע לוויצ'יץ' שקיבל מספר דקות הערב, סיכם המאמן: "סיכמתי עם ניקולה שהוא יעלה ברבע השני, אנחנו צריכים להשתמש בו בחוכמה ולהכשיר אותו לאט לאט, למשחקי הגביע וטופ-16.

אריאל בית הלחמי, מאמן נהריה סיכם: "כרגע אנחנו לא נראים טוב, ואנחנו לא בכושר משחק, ברבע הראשון נראינו לא רע, אך טעויות  בסוף הרבע הראשון והשני גרמו למכבי לברוח עם שלשות, שלא היינו צריכים לקבל.

לגבי השאלה האם יהיו שינויים, ענה בית הלחמי : "זה לא הזמן לזעזועים, זה הפסד לא קל, צריך לשבת ולראות מה עושים.שיחקנו מול קבוצה שמשחקת ברמה מאוד גבוהה.

למרות ההפסד הקשה הערב, המאמן של נהריה נשמע אופטימי: "אנחנו נצא מהמצב הקשה הזה של הקבוצה, ונענה לכל המבקרים על המגרש".

חניכיו של צביקה שרף, הגיעו למפגש מול נהריה, לאחר שלושה ניצחונות ביורוליג וניצחון מרשים במחזור שעבר על מכבי ראשל"צ. שרף נתן קרדיט לשחקנים שלא קיבלו דקות במשחקים האחרונים, כגון אליהו, שראפ ו-וויצ'יץ' שחזר מפציעה בברכו.

מנגד, הגיעה נהריה של אריאל בית הלחמי למשחק בנוקייה במומנטום שלילי, לאחר שהפסידה בשני משחקיה האחרונים, לחולון ובני השרון. 
  
רבע ראשון

מכבי פתחה בחמישיה עם:
הלפרין, בלותנת'אל, פייזר, קאמינגיס, מוריס.נהריה פתחה בחמישיה עם: נאור, הוקוצ'וליץ', קוז'קארו, פלג'ר, היל.

מכבי פתחה את המשחק עם שני שלשות של פייזר ובלות'נתאל, קוז'יקארו ופלג'ר הצליחו לצמק ל8:11. הלפרין קלע את השלשה השלישית של מכבי במשחק והעלה את המכבים ל-12:16.
קאמיניגס איבד כדור והוקוצ'וליץ' צימק 14:16, מכבי המשיכה לאבד כדורים, ונאור העניש עם שתי נקודות.

מנגד יותם וביינום החזירו בשני שלשות ומכבי ברחה ל-5 הפרש. מוריס חתם את תוצאת הרבע עם שלשה על הבאזר והוריד את מכבי ליתרון של 8 הפרש בסוף הרבע הראשון. השלשה של מוריס הייתה השלשה השישית של מכבי במשחק, בדרך ל 19:27.

רבע שני

באטיסטה פתח את הרבע עם נקודה מהעונשין ועוד סל מאזור הצבע, בינויים רץ למתפרצת עלה ל-2 קלות ופיספס, אך באטיסטה תיקן עם עוד שתי נקודות. אריאל בית הלחמי לקח פסק בכדי לעצור את הסחף, והיל החזיר לו עם שתי נקודות מהעונשין.

נהריה חזרה עם ריצה של 0:5, הרבה בעזרת פלג'ר, אך יותם החזיר מיד עם שלשה, מתווך של נ.ב.א.נהריה המשיכה עם משחק נרפה וכספי ובאטיסטה הענישו אותה בדרך ל-29:45.
אליהו נכנס למשחק עם קליעת המשך לאחר החתאה של שארפ.

היחיד שנלחם בנהריה היה קוז'קארו שלא הפסיק לסחוט עבירות ותרם נקודות מהעונשין בדרך ל-35:48. כספי העניש שוב את נהריה עם שלשה על הבאזר, לאחר אסיסט של ביינום, והוריד את מכבי ביתרון של 17 נקודות, בדרך ל- 38:55 במחצית.

רבע שלישי

נהריה פתחה את הרבע השלישי עם שלשה, אליהו החזיר עם עוד 2 קלות.קוז'קארו המשיך להלחם באזור הצבע וקלע עוד שתיים קלות מהעונשין.הוצ'קוליץ' צימק את התוצאה ל-46:59 עם שלשה.תרגיל חוץ מצוין לגראסייה העלה את מכבי ל-49:65.

גארסייה נשאר לבד והוסיף עוד שתי נקודות למכבי, הלפרין שוב המשיך לצלוף מהשלוש והעלה את מכבי ל-70 נקודות. היל סחט עבירה מוויצ'יץ' וקלה שתיים מהקו.קאמינגס נתן אסיסט מצוין לאליהו שקלע שתיים קלות וסחט גם עבירה.ווצ'יץ' קלע את שתי הנקודות הראשונות שלו במשחק.

וויצ'יץ' חתם את תוצאת הרבע עם הטבעה, לאחר אסיסט מצוין של שארפ והוריד את מכבי ליתרון של 25 נקודות.

רבע רביעי

שארפ פתח את הרבע עם שלשה, היל בתנועה יפה הוסיף עוד שתי נקודות לנהריה.שארפ המשיך לצלוף בדרך לשלשה שנייה.כספי קלע שתיים מהעונשין והעלה את מכבי ל-31 נקודות הפרש.אליהו קלע עוד שתיים קלות, לאחר אסיסט של גארסייה.

אבי סוכר קלע את הנקודות הראשונות שלו מחוץ לקשת.באטיסטה המשיך להיות הקלע הבולט עם שתיים קלות מתחת לסל והוסיף עוד נקודה מהקו.סוכר המשיך לנגוס בהפרש של מכבי עם עוד שלשה.

גארסייה סיים את הסיוט של נהריה עם שלשה וחתם את תוצאת המשחק.בסיום מכבי מנצחת בסיום 70:104

היכל נוקיה, 3000 צופים

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק