קראוץ' הציל ממבוכה

ליברפול אירחה את אסטון וילה למשחק פנטסטי. יוסי בניון {19} העלה את האדומים ליתרון, מרלון הארווד {69} ושער עצמי של פאביו אאורליו {71} קבעו מהפך, אבל פיטר קראוץ {89} חתם את תוצאת המשחק

יום שני 21 ינואר 2008
מערכת TELESPORT

ליברפול אירחה ביום שני בערב את אסטון וילה למשחק הנועל את המחזור ה-23 בפריימרליג, וסיפקה לנו הצגת כדורגל אמיתית. הגאווה הלאומית, יוסי בניון, הוכיח שוב מדוע המנג'ר הספרדי מעניק לו את חולצת ההרכב באופן קבוע ובדקה ה-19 הקשר הישראלי היתל בהגנת אסטון וילה, בדרך לשער מדהים. ליברפול לחצה ולחצה וכבר יכלה להגדיל את יתרונה מספר פעמים, אך הנאיביות של סגנית אלופת אירופה עלתה לה ביוקר.

בדקה ה-69 חברו של יוסי בניון מווסטהאם יונייטד, מארלון הארוורד, איזן את התוצאה במספרת יפיפייה, ושתי דקות אחר כך היה זה המגן האדום, פאביו אאורליו, שהצליח להכניע את חוזה ריינה בשער עצמי אומלל.

ליברפול אומנם לא מרשימה העונה, אך בכל הקשור לקמבקים מדהימים, כבר למדנו שאסור לזלזל בה {תשאלו את שחקני מילאן}. בדקה ה-89 כל הניסיונות הכושלים של המארחת השתלמו סוף סוף וגם פה למזל היה חלק לא קטן. כדור חופשי טועה פגע ברגלו של ג'יימי קראגר ומשם ניטז לעבר החלוץ הענקי, פיטר קראוץ'. המחליף הטרי שנכנס במקומו של יוסי בניון לא התבלבל ושלח בעיטה מצוינת שהשאירה לליברפול נקודת ניחומים.

בשבוע הבא ראפה בניטז וחניכיו שסיימו את כל ארבעת משחקי הליגה האחרונים בתוצאת תיקו, ירצו לנצח לשם שינוי כשיתארחו בביתה של ווסטהאם יונייטד, ואסטון וילה המאוכזבת תרצה לחזור למסלול הניצחונות במשחק הבית נגד בלקבורן רוברס. 

מחצית ראשונה: יוסי בניון מקפיץ את אנפילד  

הבעיטה הראשונה במשחק שייכת לכוכב הדימונאי, יוסי בניון. 2 דקות משריקת הפתיחה דירק קויט ההולנדי שלח כדור ארוך לבניון שהמתין באגף ימין, מספר 11 באדום עצר טוב אך שלח בעיטה חזקה ולא מדויקת היישר ליציע.

דקה 7 וליברפול ממשיכה לחפש בנרות את השער המיוחל. דווקא הקפטן, סטיבן ג'רארד, שלח בעיטה אומללה ממרחק רב, ולא סיכן במאום את סטיוארט טיילור.

5 דקות עברו ואסטון וילה בהזדמנות ראשונה. קרייג גארדנר ניצל טעות קשה של המגן הספרדי, פאביו אאורליו, בכדי לחטוף את הכדור באגף שמאל ולדהור בחופשיות לעבר הרחבה, אך למרות המבצע היפה הקשר בן ה-21 שלח בעיטה חלשה שחלפה ליד הקורה.

 

דקה 18 וליברפול מתחילה להשתלט על המשחק. סטיבן ג'רארד הרים כדור מדוד לראשו של דירק קויט, ההולנדי החליק בעדינות לעבר הארי קיואל שבעט חזק, אך אחד משחקני אסטון וילה היה במקום בכדי להרחיק.

דקה עברה ולנו רק נותר לקום ולהריע לילד מדימונה, יוסי בניון. לאחר מהלך קבוצתי יפיפייה, דירק קויט הכניס מסירה גאונית לבניון, הקשר הישראלי ניסה להטעות את קרטיס דייויס ונעצר, אך אקס מכבי חיפה בקור רוח מעורר השראה הצליח להשתלט במהירות על הריבאונד וברגל שמאל לשלוח בעיטה לעבר השער החשוף בכדי להעלות את האדומים ליתרון. 0:1 לליברפול

חצי שעה עברה מן הפתיחה, ורק קבוצה אחת נמצאת על המגרש. ליברפול בסבלנות רבה העבירה את הכדור בין כל שחקני החלק ההתקפי, ולבסוף חאבייר מסצ'ראנו  מצא במסירה ארוכה את דירק קויט. החלוץ ההולנדי באגף ימין ניסה למצוא את "אל ניניו" הלו הוא פרננדו טורס, אך שחקן הרכש מאתלטיקו מדריד נרדם בעמידה וראה את הכדור חולף בדרך החוצה.

רק 30 שניות חלפו, וסגנית אלופת אירופה מנסה להכפיל את היתרון. סטיבן ג'רארד בעוד אחד מרגעי הגאונות מצא את דירק קויט בתוך רחבת "האריות", ההולנדי במשחק מצוין השאיר בנגיעה לפאביו אורליו שבעט חזק אבל לא מדויק.

דקה 44 ואסטון וילה זוכה בהזדמנות אחרונה לאזן את התוצאה עד הירידה להפסקה. ג'ון קארו הענקי ניסה להחליק עם ראשו את הכדור לעבר שותפו לחוד, גבריאל אגבונלהור, אך סמי היפיה הקדים את החלוץ הצעיר והרחיק לקרן.

עד השריקה למחצית לא נרשמו אירועים מיוחדים, וליברפול ירדה לחדרי ההלבשה עם יתרון מינימאלי ומוצדק. 0:1 לליברפול במחצית

מחצית שנייה: אין רגע דל 

45 שניות חלפו משריקת הפתיחה ואסטון וילה ניצלת בנס ממבוכה גדולה. פאביו אאורליו בהרמה פשוט לכאורה מאגף שמאל, מצא את קרטיס דייויד. הבלם הצעיר ניסה להרחיק, אך פספס את הכדור שחלף כמה סנטימטרים בלבד ליד הקורה.

דקה 51 וליברפול ממשיכה לספק משחק קבוצתי ומהנה. לאחר חטיפה מצוינת במרכז המגרש, סטיבן ג'רארד מצא במסירת אומן את דירק קויט, אבל ההולנדי 5 מטרים מן השער שלח בעיטה רשלנית החוצה.

5 דקות חלפו, ופרננדו טורס קרוב לכבוש. סטיוארט טיילור הדף לא טוב בעיטה מצידו של הקשר האוסטרלי, הארי קיואל, פרננדו טורס המשיך את המתקפה לעבר שערה של האורחת ושלח טיל אדיר שחלף מעל המסגרת.

דקה 65 וליברפול זוכה בכדור חופשי לאחר עבירה מצדו של נייג'ל ריו קורקר על פרננדו טורס. פאביו אאורליו הרים עם רגל שמאל היישר לידו של קרייג גארדנר, והשופט משום מה לא העניק לאדומים כדור חופשי נוסף.

מיד אחר כך התרחש איחוד מרגש בין האקסים של ווסטהאם יונייטד. מנג'ר אסטון וילה, מרטין אוניל, החליט להוציא את קרייג גארדנר ולהכניס את מארלון הארווד ששיתף פעולה עם יוסי בניון אשתקד במדי הפטישים.

בדקה ה-69 ליברפול נענשת בזמן ובמזומן על כך שלא הגדילה את התוצאה. מארלון הארווד שנכנס רק 3 דקות לפני כן, השתלט על כדור טועה בתוך רחבת האדומים בכדי להכניע את ריינה השאנן במספרת יפיפייה. 1:1 

אם מעמדו של ראפה בניטז היה מעורער לפני המשחק, כעת המנג'ר הספרדי נכנס לצרה אמיתית. ליברפול עוד לא הצליחה להתאושש משער השוויון, וכבר אסטון וילה הצליחה לבצע מהפך מדהים. בדקה ה-71 אשלי יאנג הרים כדור חופשי מאגף ימין, אולוף מלברג שיגר בעיטת יעף אדירה שפגעה בפאביו אאורליו האומלל ונכנסה פנימה. 2:1 לאסטון וילה

דקה 74 וראפה בניטז ממהר לבצע חילוף התקפי. הארי קיואל הקשר יוצא, וראיין באבל החלוץ ההולנדי נכנס.

6 דקות חלפו והמנג'ר הספרדי מוציא את כובש השער, יוסי בניון, בכדי להכניס את פיטר קראוץ' הענקי שיעניק לו מחץ בחוד.

דקה 86 וסטיבי ג'י בניסיון נואש שלח טיל בליסטי מ-25 מטרים שנעצר ע"י מרטין לאורסן. 

דקה 88 והמזל חוזר לסגנית אלופת אירופה. הרמה של סטיבן ג'רארד פגעה במקרה לחלוטין בגופו של ג'יימי קראגר ומיד אחר כך הגיע לפיטר קראוץ' הענקי שבעט מצוין וקבע שוויון מוצדק. 2:2

עד סיום המשחק ליברפול חיפשה את שער הניצחון, אך גם למזל יש גבולות ושתי הקבוצות התחלקו בשלל. 2:2 בסיום

ליברפול: חוזה ריינה, אלברו ארבלואה {מרטין סקרטל 70}, ג'יימי קראגר, סמי הופיה, פאביו אאורליו, יוסי בניון {פיטר קראוץ' 80}, חאבייר מסצ'ראנו, סטיבן ג'רארד, הארי קיואל {ראיין באבל 74}, דירק קויט, פרננדו טורס.

אסטון וילה: סטיוארט טיילור, אולוף מלברג, מרטין לאורסן, קרטיס דייויס, ווילפרד בומה, קרייג גארדנר {מאלון הארווד 66}, סטיליאן פטרוב, נייג'ל ריו קוקר, אשלי יאנג, ג'ון קארו {זט נייט 90}, גבריאל אגבונלהור

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק