אנדיוני בחצי הגמר

אנדי רם ויוני ארליך ניצחו הלילה ברבע הגמר את גיסקל וסנטורו בדרך לחצי גמר אליפות אוסטרליה הפתוחה ולהשוות את הישג השיא שלהם בטורניר גראנד סלאם. גם הנטוחובוה, פדרר איבנוביץ' ודיוקביץ'בחצי הגמר.

יום רביעי 23 ינואר 2008
אבירם גולדשטיין
יחידת החיסול הממוקד ששמה אנדיוני, או כפי שאנחנו מכירים אותה כצוות הטניסאים אנדי רם ויוני ארליך השוו הלילה את הישג השיא שלהם בטורנירי גראנד סלאם כאשר העפילו לחצי גמר טורניר אוסטרליה הפתוחה. 

הצמד הישראלי מדורג 8 בטורניר פגש הלילה את מרק גיסקל ופאבריס סנטורו ("הקוסם") הצרפתים וכבר מהפתיחה שלטו בקצב המשחק עד שהכריעו אותו סופית תוך 70 דקות תמימות על הפרקט וחתמו את התוצאה בניצחון 4-6, 1-6.

את תצוגת הטניס של הצמד שלנו במערכה השנייה אפשר ללמד בכל בי"ס לטניס בעולם כאשר בפחות מחצי שעה סגרו אנדיוני את המערכה כולה בתצוגת טניס מהירה, מדוייקת ומושלמת.

בחצי הגמר יפגשו אנדי ויוני את המנצחים במשחק רבע הגמר בין מאהש בופאטי ומארק נואלס מול האחרים בראיין האמרקיאים המדורגים 1 בעולם ובתחרות.

במשחק מוקדם יותר הלילה, גברה הטנסיאית הסלובקית, דניאלה הנטוחובה (המדורגת 9 בעולם), ועלתה לחצי הגמר כאשר ניצחה את הפולנייה אגנישקה רדוואנסקה (28 בעולם) בתוצאה 6-2, 6-2.

רדוואנסקה הפולנייה נהנתה מטורניר מוצלח מאוד מבחינתה בהגעתה לרבע הגמר כאשר בדרך היא מדיחה את סבטלנה קוזניצובה (המדורגת 2 בעולם). 

הנטוחובה הצליחה לשבור את ההגשות של רדוואנסקה במשחקון השלישי של המערכה הראשונה והצליחה לשלוט בקצב המשחק כאשר היא מכה ומשאירה את הפולנייה ללא אפשרויות לעלות לרשת. במערכה השנייה רדוואנסקה הראתה מעטט מהכישרון שטמון בה, אבל הניסיון וההגשות של הנטוחובה הכריעו לבסוף את המשחק תוך 40 דקות והסלובקית עלתה לחצי הגמר.

כמו כן, שוחק הלילה המפגש המסקרן של רבע הגמר בין  ונוס ווילאמס (מדורגת 8) לבין אנה איבנוביץ (מדורגת 4). איבנוביץ' הצליחה לגבור על האמרקיאית בשתי מערכות בדרך לחצי הגמר, בניצחון 6-7, 4-6. במערכה הראשונה כל אחת מהטניסאיות המוכשרות הללו שמרה על ההגשות שלה והסרבית ניצחה בשובר שוויון. פתיחת המערכה שניה לא היטבה עם איבנוביץ שכבר הייתה בפיגור 1-3, אולם לבסוף הצליחה לשבור פעמיים בדרך לניצחון במערכה ובמשחק כולו.

נובאק דויוקוביץ' (המדורג 3 בעולם) ניצח את דויד פרר (5 בעולם) הספרדי, במפגש רבע הגמר גברים והעפיל לחצי הגמר. דיוקוביץ' פתח את המשחק בסערה וניצח את המערכה הראשונה 0-6תוך כדי שהוא שובר את כל ההגשות של הספרדי. רק במערכה השנייה נוצר הרושם כי פרר מתחיל באמת להכנס לעניינים רק שזה היה מעט מידי ומאוחר מידי והוא הפסיד את המערכה לסרבי המצויין בתוצאה 3-6. המערכה השלישית הייתה צמודה ופרר אפילו הצליח לשבור את דיוקוביץ' שהגיב בשבירה נגדית, כאשר לבסוף הצליח דיוקוביץ' להכניע את הספרדי 5-7 במערכה ולנצח במשחק, כאמור, בשלוש מערכות.

במשחק שהשלים את משחקי היום ניצח רוז'ה פדרר את ג'ימס בלייק 5:7 6:6 4:6.  פדרר יפגוש את דיוקוביץ' בחצי הגמר.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק