הלילה של הרכזים

בשני משחקים שנערכו הלילה ב- NBA הפיניקס ניצחה במילווקי תודות לתצוגה מושלמת של סטיב נאש עם שיא עונתי ו- 37 נקודות. הסקרמנטו הביסו בבית את הנטס מניו ג'רזי בראשות מייק ביבי שחזר מפציעה ארוכה.

יום רביעי 23 ינואר 2008
אבירם גולדשטיין
כנראה שגם בליגת הכדורסל הטובה בעולם עושים כבוד לטורניר אוסטרליה הפתוחה בטניס, שכן הלילה היו רק 2 משחקים ולנו רק נותר לומר חבל שהיה כל כך מעט משחקים. סטיב נאש שוב הוכיח כי הוא בין הרכזים והשחקנים הגדולים שידעו המשחק, כאשר סחף אחריו את פיניקס לניצחון במילווקי לאחר שהיו בפיגור במרבית המשחק. במשחק השני ניצחו "המלכים" מסקרמנטו, בביתם את הניו ג'רזי נטס של קיד וחבריו.

מילוואקי באקס - פיניקס סאנס 114:105

מה כבר לא נאמר עליו? הוא מנהיג, הוא אחד המוסרים הטובים בליגה אם לא הטוב שבהם, קלעי מצויין ושולט בקצב של המשחק אולי יותר טוב מכל שחקן בעולם. כן קוראים לו סטיב נאש והלילה הוא סיפק לנו "תירוץ" נוסף לדבר עליו. אז עם מה נתחיל? עם 10 האסיסטים שהוא חילק הלילה או עם השיא עונתי של 37 נקודות, או אולי עם העובדה שהוא קלע 15 נקודות ברבע הרביעי כאשר הוביל את קבוצתו מפיניקיס לניצחון חוץ במילווקי. הקבוצה מאריזונה, פיניקס, בעלת המאזן השני בטיבו בליגה, נעזרה הלילה גם בשירותיו של אמראה סטודומאייר שקלע 19 נקודות וליקט 12 ריבאונדים יחד עם גרנט היל הוותיק והטוב שחזר לאחר שבועיים שהיה מושבת בשל פציעה. היל שהחמיץ תשעה משחקים שיחק 27 דקות וקלע 8 נקודות. אצל המפסידים, בלט כהרגלו מייקל רד עם 28 נקודות אבל קלע רק 2 נקודות בלבד במהלך הרבע האחרון. אנדרו בוגאט הצעיר הוסיף 19 נקודות יחד עם 13 ריבאונדים שלבסוף, לאחר משחק התקפי ומהנה, לא סייעו למילוואקי והיא רשמה הפסד שישי מתוך שבעה משחקים אחרונים.

סקרמנטו קינגס - ניו ג'רזי נטס 94:128

כאשר שלושת הכוכבים של הקבוצה סוף סוף משחקים יחד אפשר לראות את הפוטנציאל הטמון בקבוצה מקליפורניה, בניצחון המוחץ של סקרמנטו על הניו ג'רזי נטס ב"ארקו ארנה" הלילה. רון ארטסט קלע 27 נקודות והוריד 6 ריב', קווין מרטין הוסיף 19 משלו ומייק ביבי קלע 15 נקודות כולן במחצית הראשונה ומסר 7 אסיסטים בדרך לניצחון עם ההפרש הגבוה ביותר העונה ל"מלכים". זהו המשחק השנ,י של שלישיית הכוכבים, בלבד מאז פציעתו של ביבי במשחקי טרום העונה, פציעה שהחסיר בגינה את 36 המשחקים הראשונים של קבוצתו. כעת נשאלת השאלה האם הזמן שנותר עד לסיום העונה הסדירה יספיק לסקרמנטו בכדי להכנס לפליי אוף לאור מיקומה הנוכחי (מקום 11 במערב). אצל הקינגס ראוי לציין גם את משחקו של הסנטר, בראד מילר שקלע 14 נק', הוריד 7 ריב' ומסר 8 אסיסטים. לאורחים מניו ג'רזי יש גם בדר"כ שלישיית כוכבים נוצצת בראשותו של ג'ייסון קיד, אבל בערב בו קיד קולע רק 13 נק' ומוסר 5 אסיסטים בלבד אזי אין צורך להכביר במילים מדוע התוצאה ניראת כפי שהיא ניראת. וינס קרטר תרם את חלקו עם 21 נקודות ו- 8 אסיסטים וריצ'ארד ג'פרסון הוסיף 18 נק' שכאמור לא הועילו לנטס.


תמונות: רויטרס.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק