ככה זה כשיש שתיים?

הפועל ירושלים וגליל עליון איכזבו בשלב המוקדם של היול"ב קאפ ועכשיו שוב מתעוררת השאלה מדוע צריך שתי נציגות ישראליות במפעל השני בחשיבותו. אנשי המקצוע חלוקים בדעתם האם צריך לשלוח שתי נציגות או להסתפק באחת

יום רביעי 23 ינואר 2008
שלמה חסיד

ההופעה העלובה של הקבוצות הישראליות בשלב הראשון בגביע היול"ב המיטה חרפה על הכדורסל הישראלי כולו ונשאלת השאלה: האם במפעל השני בחשיבותו ביבשת יש לכדורסל הישראלי מקום לשלוח שתי נציגות, ובכלל מה זה אומר על הכדורסל הישראלי אם אנחנו נראים כל כך גרוע בחוץ.

אבנר קופל, יו"ר מנהלת הליגה, איתן בדעתו שצריך להמשיך ולשלוח שתי נציגות. קופל אמר: "חד וחלק נמשיך להופיע ביול"ב עם שתי נציגות. אני חושב שקבוצות כמו בני השרון או אפילו נהריה עם אולם ביתי וקהל תומך יכולות לתת הופעות משכנעות ולהצליח ביול"ב, גם בשנה הבאה יהיו לנו שתי נציגות. כישלון נקודתי לא יפריע לנו. אני חושב שרק ככה הכדורסל הישראלי יוכל להתקדם ע"י הופעה בבמה מכובדת בגביע היול"ב, מול קבוצות מחו"ל אפשר לשפר פה את הרמה, וכך הליגה גם תהיה יותר מעניינת".

מאמן העבר האגדי רלף קליין דווקא לא מסכים עם קופל. קליין שזכה בעבר בגביע אירופה ורשם העפלה נוספת למשחק הגמר ממש לא מפרגן לנציגים הישראלים העונה : "שתי הקבוצות נכשלו. הפועל ירושלים קיבלה קבוצות מביכות מיריבות ומעולם היא לא נראתה כל כך רעה ביול"ב. אני לא רואה את הקבוצה הזאת ממשיכה קדימה בשלבים הגבוהים. דן שמיר ממשיך עם הנסיונות שלו למרות שאנחנו כבר בחודש פבואר, והוא עדיין לא קבוצה שאתה יודע מה תקבל ממנה בערב נתון, וככה קשה מאוד להצליח. לגבי הגליל, פתיחת העונה שלהם היתה חלשה מאוד, בהמשך הם השתפרו".

שתי נציגות זה אולי יותר מידי לכדורסל הישראלי?

"האמת שלא השתכנעתי שעם הכדורסל שלנו מגיע לנו שתי נציגות. אולי עדיף נציגה אחת טובה שתגיע לשלבים הגבוהים ותצטרף למכבי ת"א שתמיד מגיעה לשלבים הגבוהים ביורוליג. אני חושב שזה מכובד מאוד".

גם שחקן העבר גור שלף חושב שיש משהו בדברים של קליין: "אין ספק שאם באים לתת ציון להופעה של הקבוצות הישראליות בגביע היול"ב בשלב המוקדם הציון לא יהיה גבוה. גליל עליון לא עשתה רושם טוב וכנראה שגם הפועל ירושלים, אבל יכול להיות שזו היתה מעידה של שנה אחת כי ירושלים בדרך כלל מספקת את הסחורה במפעל הזה, ובפעם אחת אפילו זכתה בו. אני לא הייתי סותם את הגולל על הסיכוי של ירושלים, משחק אחד טוב יכול לחבר אותם ואז הכל יראה אחרת. בינתיים, ההספק שלהם לא מרשים".

 מוטי דניאל שמזוהה עם ירושלים משוכנע שנציגה אחת זה מספיק. דניאל:  "גם גליל וגם ירושלים מאוד התקשו בשלב המוקדם, אם כי ירושלים עלתה שלב. בעיקרו אמנם ירושלים עברה שלב אבל אין ספק שיזכרו לה את התבוסות הגדולות בשיעור מעל 50 הפרש בקאזאן ותבוסה גדולה נגד זאדאר בשבוע שעבר. בכל מקרה עם ירושלים אין לי בעיה.  ירושלים היא קבוצה עם מסורת.  היא מהקבוצות הבכירות ביול"ב ובטח יש לה מקום במפעל הזה. השאלה היא אם אנחנו זכאים לעוד קבוצה. אין לי תשובה חד משמעית". 

זה רציני להעמיד קבוצה כמו הגליל למפעל?

"קבוצה כמו גליל לא צריכה לשחק באירופה. רק אם בני השרון וחולון יעמידו קבוצה ראויה וטובה שיכולה להגיע לשלב הבא ביול"ב בצורה ושתוסיף לנו כבוד, אז התשובה שלי תהיה חיובית. בינתיים זה עוד לא הוכח".

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק