אנחנו נמצאים על המפה

נבחרת הפדרציה של ישראל ערכה מסיבת עיתונאים לקראת המפגש מול רוסיה, או כפי שכינה זאת אסף חפץ, יו"ר איגוד הטניס: "השבועיים החשובים של הספורט הישראלי". אם יהיה גשם המשחקים יערכו בבאר שבע

יום חמישי 24 ינואר 2008
אורית מרום

איגוד הטניס ערך היום (חמישי) מסיבת עיתונאים לקראת המפגש שייערך בשבוע הבא מול נבחרת רוסיה.

יו"ר האיגוד, אסף חפץ, פתח את מסיבת העיתונאים כשאמר: "אנחנו נמצאים על המפה. אנחנו נמצאים בפני אתגר לא פשוט, ומדובר בשבועיים החשובים ביותר של הספורט הישראלי. חובה עלינו לנצל את התקופה הזאת על מנת להכניס שחקנים צעירים לתחום המרתק שנקרא טניס".

"אנחנו עומדים בפני שתי תחרויות מאוד חשובות. מפגש הפדרציה נגד רוסיה יהיה אטרקטיבי במידה שעוד לא נראתה בישראל. לדעתי התחרות של הנשים אטרקטיבית יותר מזו של הגברים".

קפטן הנבחרת, עודד יעקב: "אנחנו עומדים בפני רגע מאוד מרגש. זוהי הפעם הראשונה בהיסטוריה של ישראל שנבחרת נשים מגיעה לשמונה הגדולות בעולם. חלומו של כל שחקן לשחק בביתו מול הקהל שלו, מול הנבחרת החזקה בעולם נכון ל- 2007. זו גאווה מבחינתנו לייצג את המדינה".

"אנחנו מתכוננים לזה כל השנה, וחשוב לנו לעשות את זה בצורה הכי מכובדת שניתן. במהלך השבוע הבא נשלים את ההכנות, ונתוודע מחדש לקהל. אנחנו מחכים בכיליון עיניים. ראינו איזה כח קיבלה נבחרת הגברים מהקהל, לנו זה יהיה זר אבל אני משוכנע שהחיבור יהיה מדהים".

"מגיעה לכאן הנבחרת החזקה בעולם. מיותר לציין את הישגי הטניסאיות ברוסיות. אלו שחקניות מהשורה הראשונה ומהצמרת העולמית. אנחנו מגיעים למשחק כאנדרדוג על הנייר. יחד עם זאת, אנחנו לא מתכוונים להיות על תקן אוויר. אנחנו מקווים שחלק מהתנאים פה, במיוחד התמיכה של הקהל, ישבשו לנבחרת הרוסית את היכולת".

"אנחנו באים עם המון תעוזה, אומץ וביטחון. אני מקווה שיהיה לדברים האלו כח לצמצם את הפערים הקיימים על הנייר מבחינת שתי הנבחרות. לאיגוד הטניס יש מאמן וצוות מקצועי שכל מדינה היתה רוצה להתברך בצוות כזה, שזה צוות שהולך הרבה שנים יחד".

"השחקן החמישי שלנו- הקהל שימנה כ 5,500 איש- זה המרכיב הראשי במשחקים של הנבחרת. השחקניות לוקחות את זה בצורה אחרת, ונקווה שזה ישפיע על הרוסיות. הקהל, הנחישות והיכולת של השחקניות יבואו כמרכיב משמעותי. אנחנו נהיה עקשניים ונעשה את המקסימום שאנחנו יודעים לעשות. הרוסיות הן לא נבחרתיות וזה יכול להוות חולייה חלשה מבחינתן". 

"שחר פאר נתנה הופעה נפלאה ביבשת הדרומית. כל הצלחה שלה במישור האינדיבידואלי היא טובה למדינה ולנבחרת. זהו חלומו של כל שחקן ומדינה שיהיו להם שחקנים בגמר גרנד סלאם. לא צלחה לשחר השנה הדרך ביחידים, אך היא הראתה שהיא מרימה את הראש וממשיכה הלאה בזוגות. שחר דרוכה, מוכנה ורעבה לקראת ההתמודדות מול הרוסיות. צריכים לחבק אותה, היא מביאה המון גאווה למדינה".

אגב, במידה ויהיה גשם הכוונה המקורית היתה להעביר את המשחקים לאשקלון, אולם לאור המצב בעזה והחשש מירי קסאמים הוחלט כי במקרה של גשם יערכו המשחקים בבאר שבע.

ציפי אובזילר: "זה גביע הפדרציה מספר 15 שלי, וההרגשה מיוחדת מאוד. אני מתאמנת מגיל 10 ברמת השרון, וראיתי את המשחקים של הנבחרות כל השנים. אני גאה להיות שחקנית הפעם. אנחנו עושות את ההכנות בצורה הטובה ביותר ואי אפשר לדעת, השמיים הם הגבול. שיחקנו נגד רוסיה לפני 10 שנים אבל לא נגד הבנות הספציפיות".

"עשיתי תקופת הכנה טובה בסוף השנה. צפיתי בקלטות האחרונות שלי, ויש הרבה דברים שהצלחתי לשפר, אני מרגישה בסדר גמור, אני נטולת פציעות. אנחנו עושים את הכל כדי שנגיע למשחקים בכושר הטוב ביותר".

יוליה גלושקו: "אני גאה להיות חלק מהנבחרת ומהאירוע הזה. אני לומדת הרבה דברים משחר ומציפי. אני מתאמנת טוב במהלך תקופת ההכנה".

קרן שלמה: "זהו כבוד גדול. ציפי ושחר הן מודל לחיקוי שלי".

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק