פאר הפסידה בגמר

שחר פאר ובת זוגתה ויקטוריה אזרנקה הרשימו במערכה הראשונה נגד האחיות בונדרנקו וניצחו 2:6 אולם הפסידו בהמשך 6:1 6:4 ולא זכו באליפות אוסטרליה. פאר: "זו אכזבה גדולה". הפסד גם לאנדי רם ודשי במעורבים

יום שישי 25 ינואר 2008
מערכת TELESPORT
שחר פאר רשמה הבוקר מיני אכזבה כשלא הצליחה לזכות בטורניר הזוגות לנשים באליפות אוסטרליה. פאר ובת זוגתה ויקטוריה אזרנקה שיחקו נגד האחיות אלונה וקטרינה בונדרנקו.

פאר ואזרנקה (12) חברות עוד מהתקופה בה שיחקו בסבב הטניס לנוער, והחלו לשחק ביחד בטורניר האולמות בלוקסמברוג, השתיים העפילו אז עד לגמר הטורניר והבינו שהן נועדו לשחק ביחד, וקבעו כי משנת 2008 ישתפו פעולה באופן קבוע.

שחר פאר אמרה בסיום: " אין ספק שמדובר באכזבה גדולה, לא כל יום יש הזדמנות כזו בגמר גראנד סלאם, ולא כל יום יש הזדמנות לזכות בתואר כלכך יוקרתי בטורניר כלכך גדול. למרות זאת, צריך לזכור שעדיין מדובר בגראנד סלאם ועצם ההגעה לגמר מהווה הישג גדול. ניצחנו ביחד, והפסדנו ביחד היום ואת כל מה שעשינו בימים האחרונים עשינו אני וזוגתי ביחד. אני מקווה שההצלחה בטורניר הזוגות תיתן לי דחיפה למעלה גם בטורנירי היחידות  וזאת המטרה שלי עכשיו. צריך לדעת להתאושש מהפסדים, זה חלק מהמקצוע, במקצוע הזה טורניר רודף טורניר וזה ברור שעכשיו צריך להתרכז במשחק בגביע הפדרציה מול רוסיה. אני חוזרת לישראל ביום ראשון בבוקר וזה יהיה מה שיעניין אותי".

מערכה ראשונה


האחיות בונדרקו פתחו את המשחק עם משחקון ההגשה שלהן וכבר בפתיחה משחקון טוב מאד של שחר פאר ושבירה מהירה, 0:1 לצמד הישראלי בלארוסי. המשחקון השני כבר היה הרבה יותר צמוד ואף האוקראיניות השיגו נקודות שבירה אבל סיוע של שחר פאר לאזארנקה הביא את הנקודה להן 2:0.

האוקראיניות שמרו על משחקון ההגשה שלהן בקלות ועלו לראשונה על הלוח 10 דקות מפתיחת המשחק 2:1. המשחקון הבא היה צמוד מאד שחר התקשתה בקו האחורי והאוקראיניות אף הגיעו לנקודת שבירה, אבל עזרה של  אזרנקה ששיחקה בקרבת הרשת הביא ניצחון במשחקון 3:1. במשחקון החמישי שבירה נוספת על ה-0 והתוצאה כבר 4:1 עם משחקון מצויין של ויקטוריה ושחר. 

במשחקון השישי אזרנקה שמרה על ההגשות שלה והעלתה את הצמד הישראלי בלארוסי ל5:1 במשחקון הבא , אלונה בונדרנקו הגישה ושמרה על ההגשות של ושל אחותה עם משחקון טוב וניצחון על ה-0, 5:2.  ובמשחקון השמיני שחר מגישה לנקודת מערכה ובצורה מושלמת מנצחת במערכה 6:2.

מערכה שנייה:

האחיות בונדרנקו פתחו טוב את המערכה השניה, וניצחו בקלות במשחקון הראשון, במשחקון השני משחק הגשה לא טוב של ויקטוריה אזרנקה שלא הצליחה להתמודד עם הנקודה האחרונה של האחיות והאוקראיניות מצליחות לשבור ולעלות ל2:0 מהיר. במשחקון הבא שוב פעם משחקון קל לאוקראיניות שעולות ל3:0.

פאר ואזרנקה המשיכו  את המערכה השניה הנוראית שלהן והאוקריאניות בזריזות כבר הוליכו 0:40 כאשר שחר פאר מגישה מצמקת ל40:30 אבל מפספסת נקודה חשובה שאמורה היתה להיות קלה והאחיות עולות ל 0:4  במערכה. ובהמשך לניצחון 1:6

מערכה שלישית:

לאחר המערכה הלא טובה של שחר ואזרנקה, שחר ניגשה לפתוח את המשחקון הראשון, וכאשר התוצאה היתה 40:30 האחיות בונדרנקו ניצחו בנקודה היפה ביותר במשחק  כאשר הזוגות החליפו בינהן 38 חבטות  ולבסוף גם שברו את ההגשה של שחר. 0:1   לאוקראיניות. המשחקון הבא היה צמוד, האוקראינות הקשו על פאר ואזרנקה שהשיגו אפשרות שבירה וחבטת כף יד טובה של שחר הביאה לשבירה ולשיוויון 1:1 

מיד לאחר מכן,  אזרנקה לא הצליחה במשחקון ההגשה שלה ונכנסה לפיגור 15:40 שמיד הפך לשבירה 2:1 לבודרנקו. המשחקון הרביעי היה קל והלך לטובת האוקראיניות שעלו ליתרון 3:1.  במשחקון החמישי שחר תקפה יותר בהגשות שלה אבל עשתה הכל לבד ללא עזרה של חברתה אזרנקה ליד הרשת.  האוקראיניות השטלתו על המשחקון ושברו פעם נוספת 4:1. פאר ואזרנקה אומנם הגיעו למשחקון צמוד מול האוקראיניות אבל המשיכו לעשות שטויות והפסידו גם במשחקון הזה 5:1. 

משחקון הגשה טוב ותקיף של אזרנקה, שחר פאר עשתה כמה שגיאות לא רצויות אבל למרות זאת הצליחו בקושי לנצח ו5:2-. עם הגב לקיר הצליחו פאר ואזרנקה לשבור את ההגשות של אלונה בונדרנקו במשחק טניס הגנתי במיוחד 5:3. המשחקון התשיעי היה צמוד ביותר אבל שחר פאר הצליחה לשמור על ההגשות שלה בצורה טובה וניצחה כמעט לבד את המשחקון 4:5 . המשחקון העשירי היה משחקון הגנתי של שחר ואזרנקה, כאשר הצמד ישראלי בלארוסי מנסה לשבור את האחות הצעירה יותר לבית בונדרנקו, קטרינה, אבל הטקטיקה ששתי השחקניות עומדות בקו האחורי לא עבדה והאוקראיניות מנצחות 6:4 במערכה ו-1:2 במשחק.

רם ודשי הודחו בחצי הגמר

אנדי רם, שהעפיל עם בן זוגו יוני ארליך לגמר זוגות הגברים אתמול, רצה מאוד לשחזר את ההישג גם בזוגות המעורבים, אך הבוקר הפסיד רם עם בת זוגתו בחצי הגמר.

רם ודשי נכנעו בשתי מערכות בתוצאה 6:4 ו-6:2 לצמד ההודים סניה מירזה מאקש בופאטי. כעת אנדי רם יכול להתפנות ולהתכונן לגמר שמצפה לו יחד עם יוני ארליך, בו ינסו לראשונה בקריירה שלהם, לזכות בטורניר הגראנד סלאם היוקרתי.


צילום: רויטרס

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק