0

נחום היה דמות למופת

תשע שנים חלפו מאז מותו של נחום סטלמך, הערב בטקס הענקת מלגות לשחקנים צעירים נכחו חבריוȠלקבוצה ודרור קשטן שדיבר על אליל נעוריו

יום שני 19 מאי 2008
אשר גולדברג
 תשע שנים חלפו מאז מותו הפיתאומי של נחום סטלמך בספרד. ההתאחדות לכדורגל ובני משפחתו מנציחים את שמו, והערב בפעם התשיעית אәרוע מרשים של חלוקת מלגות לשחקנים ושחקניות צעירים.

אורח הכבוד שנשא את הנאום המרכזי היה מאמן הנבחרת, דרור קשטן, שסיפר על סטלמך שהיה מודל לחיקוי, דמות נערצת והשחקן שממנו הוא למד לאהוב את המשחק.

קשטן אמר: "הספורߘ הישראלי צריך להוקיר את מה שנחום תרם לכדורגל שלנו, היה אחד הספורטאים הגדולים ביותר של המדינה. צריך להטמיע את העובדה הזו גם אצל הספורטאים הצעירים כי דמויות כמו נחום אסור לשכוח".

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון נשא דברים על סטלמך וסיߤר שלפני לכתו לאירוע ביקשה ממנו אימו עליזה להגיד שגם היא העריצה את סטלמך. אבי לוזון: "נחום היה סמל ומופת לספורטאי הגון שכולם העריכו אותו. אני גאה שההתאחדות לכדורגל הקימה את הקרן הזו, ואין דרך יפה מזו להנציח את זכרו של נחום. נחום היה שߗקן גדול ובן אדם עוד יותר".

בנוסף להרעיה נירה, הילדים והנכדים נכחו גם שחקני עבר ששיחקו עם סטלמך כמו יעקב ויסוקר, בועז קופמן, מיקי שיינפלד, יצחק דרוקר ואמציה לבקוביץ'. באירוע נכחו גם שחקני קבוצת נערים א' של ישראל.

צילום: אתר ה۔תאחדות לכדורגל

תגובות

טלספורט בפייסבוק