מריה מריה

ניצחון ענק של שראפובה המצויינת 7:5 6:3 העניק לה את תואר הגראנד סלאם הרביעי בקריירה. איבנוביץ' תיאלץ לנסות שוב בהזדמנות אחרת.

שבת 26 ינואר 2008
אודי עמר
מריה שארפובה המדורגת חמישית בעולם, הציגה טניס נהדר לאורך כל הטורניר. והלילה היא השלימה את המלאכה כשזכתה בטורניר אליפות אוסטרליה הפתוחה.

הטניסאית המוכשרת שהדיחה את המדורגת ראשונה בטורניר ג'סטין הנין בחצי הגמר, התמודדה מול הסרבית המוכשרת, לא פחות, אנה איבנוביץ' המדורגת רביעית בעולם. 

המשחק, שהתנהל בטמפרטורה גבוהה במיוחד, היה מהנה וקצבי. האווירה הלוהטת ביציעים ובמגרש נתנה אותותיה בשתי השחקניות הצעירות.

מערכה ראשונה  7:5

שראפובה פתחה את המשחק מצוין ושברה את ההגשה של איבנוביץ' במשחקון החמישי במערכה הראשנה. הכל נראה ורוד כשלרוסיה היה יתרון של 3:2 וההגשה היתה שלה. אלא שאז, שארפובה החלה בסדרת טעויות כפולות שהביאו לאובדן היתרון. איבנוביץ' הענישה ועלתה ליתרון 5:4. שראפובה לא ויתרה ושברה שוב את ההגשה של איבנוביץ' כדי לעלות ל 6:5כשההגשה שלה, הרוסיה לא יכלה לשמוט יתרון שכזה וניצחה את המערכה הראשונה 7:5 .

מערכה שניה  6:3

המערכה השניה נפתחה במלחמה פסיכולוגית מורטת עצבים בין השתיים, כשהן נאבקות על המשחקון הראשון שלה. איבנוביץ' הגישה והיתרון עבר מיד ליד עד שהסרבית הצליחה לקחת אותו ומנעה יתרון  מוקדם של שארפובה. כל אחת מהטניסאיות שמרה על ההגשות שלה והמערכה היתה מותחת ושקולה ,עד ששראפובה החליטה לקחת את העניינים לידיים. הרוסיה הציגה משחק מושלם מהקו האחורי והצליחה לשבור את ההגשה של איבנוביץ' כדי להוליך 4:3. ומשם אף אחד כבר לא יכול היה לעצור את הרוסיה שצעדה בבטחה לעבר התואר הרביעי שלה בקריירה.

בסיכום המשחק ניצחה שארפובה 7:5 6:3 והפכה לאלופת אוסטרליה הפתוחה לשנת 2008.

הטניסאית המחוננת אמרה בסיום: "אני רוצה להודות לאמא שלי שיש לה היום יום הולדת. אני מתנצלת שלא אוכל להגיע ליום ההולדת שלך, אבל מבטיחה שאשלח לך זר גדול של פרחים..קיבלתי עכשיו צ'יק שמן ואני אוכל להרשות לעצמי" .

הפיינליסטית המאוכזבת אנה איבנוביץ' אמרה: "אני רוצה להודות לכל הקהל והמשפחה שלי שעודדו אותי לכל אורך המשחק אני מקווה שאתחרה במריה בטורנירים רבים ואצליח לקחת ממנה גם תארים בעתיד" .


צילום: רוייטרס

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק