פתאום זה לא נראה הזוי

אחרי עונה גרועה כמעט כל הסובבים את יותם הלפרין בטוחים שהוא בדרך הנכונה לליגת הכדורסל הטובה בעולם. האם הוא באמת ברמה? האם יעזוב שוב את מכבי? שאלנו כמה מחבריו ומקורביו ונראה שהתשובה היא: בהחלט כן

יום ראשון 27 ינואר 2008
שלמה חסיד

"ליותם יש את כל הנתונים בשביל להפוך לשחקן מוביל באירופה וב- NBA. אני בהחלט עוקב אחריו, הוא מצליח מאוד במכבי, מוציאים שם ממנו את המיטב. אני בטוח שהיא יכול להמשיך להשתפר ולהגיע רחוק. אין לי ספק שזה מה שיקרה איתו. נקווה בשבילו שיגיע ל-NBA ושיצליח שם, כי הוא לא רק שחקן טוב אלא מקצוען שנותן את הכל באימונים, שחקן שמפרגן לחבריו קבוצתית, מנהיג, עומד בלחצים. אם מכבי תצליח להשאיר אותו אצלה, היא תרוויח שחקן שהקהל ייהנה ממנו".

הדובר הוא אמגו זגאדין. האיש שאימן את יותם הלפרין במשך שנתיים בלובליאנה וגם הוא כמו רבים, נפעם ממה שהתרחש בחצי השנה האחרונה עם הרכז הראשון של מכבי תל אביב. 

ימים מאושרים עוברים על יותם הלפרין. בעוד שכולם התחבטו בשאלה מי יהיה הגארד המוביל במכבי, ביינום או קאמינגס, נטל על עצמו יותם את ההובלה והפך לישראלי הבולט בקבוצה הצהובה. אז מה הפלא שכולם בסביבתו של הכוכב מתחילים להרים את הציפיות? 

כזכור, הלפרין חזר לישראל לפני כשנה וחצי לאחר שתי עונות גלות בלובליאנה. למרות שנבחר בדראפט על ידי סיאטל, העדיף הלפרין את מכבי תל אביב ובעונה שעברה כיכב בעיקר ליד עמי ביטון על הספסל. אלא שהעונה הזו הלפרין הפך לשחקן החשוב ביותר במכבי תל אביב וניצל עד תום את היעדרותם של טל בורשטיין וניקולה וויצ'יץ' כדי להפוך לשחקן הכי בטוח בחמישייה. 

הציפיות בעונה שעברה היו גם בעקבות דברים שאמר אביו של השחקן, אבי הלפרין, שהירבה לדבר על המעבר מעבר לים. בימים  אבי כבר נשמע פחות לחוץ  ונראה שהבין שאולי מכבי תל אביב היא לא רק תחנה בדרך לליגה הטובה בעולם. אבי הלפרין: "אני לא רוצה לצאת בהכרזות, NBA או לא. בשבילי יותם הוא קודם כל בן ואחרי זה שחקן. מידי פעם אני מגיע להיכל לראות אותו משחק. כולם ציפו שאת מה שהוא עושה השנה הוא היה אמור לעשות בשנה שעברה, אבל לוקח לדברים זמן לקרות. אני חושב שהוא עומד בציפיות ומרוצים ממנו".

הוא עוד חולם על ה-NBA?

"לא צריך להלחיץ אותו עם דיבורים על NBA. צריך להמשיך לעבוד קשה. יותם אוהב את צביקה, אבל גם עם קטש לא הייתה לו שום בעיה, אלא להיפך".

השאלה אם מקצועית שווה ליותם הלפרין לנסות בכלל את מזלו בליגה הטובה בעולם. עודד קטש, אקס מאמן מכבי שרשום על התקדמותו של הלפרין העונה משוכנע: "השאלה היא לא אם יותם יכול להגיע ל- NBA, כי ודאי שהוא יכול. יש שם שחקנים פחות טובים ממנו שנמצאים שם ולא עושים מזה עניין. השאלה היא אם יותם יכול להצליח ב-NBA. אני חושב שיותם נמצא בכיוון הנכון. הוא על מסלול של התקדמות. הוא משחק מצוין, וצריך לאחל לו שימשיך כך".

מי שצפוי לנסות ולהוציא את הלפרין מעבר לים הוא סוכנו של הטאלנט, אריק קריין: "השאלה היא בכלל  לא אם יותם יגיע ל-NBA, אלא מתי הוא יגיע, כי בטוח הוא יהיה שם. עם יכולת כזו בכלל לא צריכה להיות לו בעיה. הוא צריך להמשיך ולהיות אחד הגארדים המובילים ביבשת, ומשם דרכו ל- NBA סלולה. היום יש הרבה שחקנים אירופאים שנמצאים ב-NBA  ומצליחים. יותם יכול להיות אחד מהם, בתנאי שימשיך במסלול הזה". 

מתי זה יקרה?

"אני יכול להרגיע ולספר שבשנה הבאה יש לו חוזה חתום במכבי, אבל הלאה אין לו חוזה, ולא צריכה להיות לו בעיה להגיע אל ה-NBA". 


גם עורך דינו של השחקן, יוסי גייר, ממשיך באותו כיוון: "יותם הוא להיט במכבי. לא צריך להכביר במילים, אפשר להסתכל בסטטיסטיקה שמדברת בעד עצמה. הוא מגלה יציבות, הוא משחק מצוין, סוחב את הקבוצה והכול מבחינתו נראה ממש מושלם. יותם הוא לא רק פוטנציאל NBA,  הוא שחקן לגיטימי בליגה הזאת. זה נכון שהוא יכול להמשיך ולככב באירופה, רק שכולם יודעים שאצל יותם יש את החלום של ה-NBA".

אז הוא יעדיף חוזה שמן במכבי או את ה-NBA?

"כשייגמר החוזה שלו במכבי, השמיים פתוחים והוא יוכל לצאת ולהגשים את החלום. אני יודע שיותם מאוד נהנה במכבי, מאוד אוהב את הקבוצה, אבל אין ספק שה-NBA קורץ לו".

צילומים: maccabifans.co.il

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק