אולי זה משעשע אותו

מה גרם לארקדי גאידמק להשתלח בצורה כה בוטה ביוסי מזרחי. מיטב המוחות מנסים לפענח את הסוגייה. הציטוט בכותרת שייך לאברהם לוי. יוסי מזרחי: "אני שלם עם דרכי לחלוטין"

יום רביעי 21 מאי 2008
שלמה חסיד
ביום שני היו רבים שהופתעו מההתקפה של ארקדי גאידמק על יוסי מזרחי בראיון ב"ידיעות אחרונות". כזכור, גאידמק כיבד את יוסי מזרחי בביטויים כמו "מנוול", "אפס" ו"לא מאמן". מזרחי, שבמשך למעלה מ-30 שנה בנה לעצמו תדמית נקייה, לא ממש הפסיד נקודות בדעת הקהל עקב ההתבטאויות שחזרו לגאידמק כמו בומרנג לפרצוף. אך נשאלת השאלה, מה פתאום גאידמק יצא בהתקפה כה משולחת רסן על אחד הסמלים היותר מפורסמים של הקבוצה שלוĮ

יוסי מזרחי  מתקשה להסביר: "לארקדי יש רק סיבה אחת והיא שהעפתי מבית"ר את פאבריס פרננדז, הוא לא יכול לשכוח את זה ולא יכול להבין איך היה לי את האומץ ללכת נגדו ולשלוח הביתה את השחקן שלו. אני לא יודע איפה פרננדז היום וגם לא מעניין אותי, אבל זו הייתה החלטה מקצועית נטו שלי ועם ההתנהגות שלו הוא לא השאיר לי ברירה. קבוצה היא מעל שחקן כזה או אחר ואני שלם עם דרכי לחלוטין. גם הדברים של ארקדי לא שינו לי"

רוני דיאון, עיתונאי קול ישרߐל וחברו הטוב של יוסי מזרחי דוקא מרוצה :" גאידמק אמר את הדברים כי אין לו הבנה בענייני תקשורת. אם היה לו יועץ תקשורת רציני, הוא היה אומר לו שלא להגיד את הדברים האלה, מעמיד אותו על טעותו ומסביר לו כמה נזק צומח לו מהתבטאות כזאת, שכמובן אין לה כӜ קשר למציאות. אני הרבה שנים בענייני עיתונות, דיברתי כבר עם שועי הארץ אבל מיימי לא נתקלתי בדמות כ"כ רצינית כמו גאידמק שלא נעזר בשירותיו של יועץ תקשורת. היום כשאתה יוצא לתקשורת ללא יועץ אתה נופל, וזה לצערי מה שקורה לארקדי שאולי לא מבין את כללߙ המשחק בעיתונות". 

יוסי נפגע?

"הוא בא לקלל ויצא מברך. הדיבורים שלו על יוסי בעיתון גרמו למבול של פידבקים חיוביים שיוסי קיבל עוד באותו היום, ולמרות כל הודעות התמיכה יוסי היה מוותר על הכבוד כדי שמשפחתӕ לא תיפגע. זה לא נעים לבנות שלו לקרוא בעיתון שאביהם הוא מנוול, ליוסי עצמו זה לא משנה. הוא כבר שנים בעין הסערה ולא מייחס חשיבות למה שכותבים עליו".

ומה חושבים האוהדים? יוסי ממן, מאוהדיה הבולטים של בית"ר לא מӡכים עם דיאון: "ארקדי גאידמק יודע טוב מאוד איך התקשורת עובדת והוא מנצל אותה לצרכיו. הוא יודע היטב שאם הוא יפגיז קלישאות חלולות, מילים ריקות, פוליטקלי קורקט, אף אחד לא ישים לב לראיונות שלו ויהיו סתם עוד 2 עמודים בעיתון ולכן עושה פרובוקציות ואەמר דברים שהוא לא מאמין בהם. העיקר להיות מיוחד, לקבל תשומת לב ולזכות בהכרה בתקשורת. מה, הוא לא יודע שאלי אוחנה כן מנהיג? הוא לא יודע שיוסי מזרחי זה בן אדם הגון? הוא יודע מצויין, אבל עושה על גבם פרובוקציות על מנת לככב בדעת הקהל. שים לב שבכל ראיון איתו Ӟישהו נפגע ותמיד מדובר בדמות בית"רית שתרמה המון למועדון. אנשים שעבדו איתו גם כן לא יוצאים נקיים, כנראה שזו טקטיקה בשביל להיות חזק בתודעה". 

אחד שכבר חטף ביקורות מגאידמק הוא המנהל המיתולוגי אברהם לוי, חברו הטוב של מזרחי שבטוח: "ארקדי גאידמק הוא איש משועמם. יש לו המון כסף, ויש לו הרבה זמן פנוי, אז הוא מדבר שטויות בעיתון. בשבילו זה מן שעשוע כזה כל פעם לתפוס מישהו אחר ולהיטפל אליו. פעם זה הייתי אני והוא היה חייב להשפיל אותי בעיתונים, פעם זה היה אוחנה, פעם מߩה דדש ופעם יושבי היציע המזרחי ככה שלא התפלאתי שהפעם היה תור יוסי. כל מי שבית"רי אמיתי חוטף ממנו. אולי זה משעשע אותו".

תגובות

טלספורט בפייסבוק