''אני מאוד גאה באנדי ויוני''

שחר פאר, הטניסאית מספר אחת של ישראל, נחתה הבוקר בארץ לאחר אליפות אוסטרליה ולקראת מפגש גביע הפדרציה מול רוסיה. "שראפובה בשיא כושרה, מעולם לא ראיתי אותה ככה, מקווה שאוכל להתמודד עם הלחץ"

יום ראשון 27 ינואר 2008
אורית מרום
יומיים בלבד לאחר שכמעט השיגה תואר גרנד סלאם ראשון בקריירה וחמישה ימים לפני המפגש הקשה מול רוסיה בגביע הפדרציה, נחתה הבוקר שחר פאר בארץ לקראת ההתמודדות. ניכר היה כי פאר עדיין מעט נרגשת מהופעתה בגמר תחרות הזוגות של אליפות אוסטרליה הפתוחה, ומזכייתם של אנדי רם ויוני ארליך בטורניר המקביל לגברים. 

"אני מאוד מתרגשת בשבילם", אמרה פאר לעיתונאים שבאו לקבלה, והוסיפה: " יש לי צמרמורת עכשיו כשאני רק מדברת על ההישג הזה. אני מאוד מאוד שמחה, הם שיחקו ממש טוב. למרות שזאת לא הייתי אני הפעם, אני גם מאוד שמחה בשבילם. אני לא יודעת אם זה היה תהליך טבעי, ראיתי אותם בחצי הגמר ואף פעם לא ראיתי אותם משחקים ככה. הם היו ממוקדים ואגרסיבים, אחרת ממה שהכרתי עד עכשיו, אני לא יודעת מה היה השינוי אבל אני מאוד שמחה בשבילם". 

פאר סיפרה כי לפי דעתה ההפסד שלה בגמר הזוגות נבע גם מההפסקה שהייתה במשחק במהלך המערכה השניה, בה הובילו הזוג ישראלי - בלרוסי. כמו כן הזכירה פאר לכולם כי סבב הזוגות הוא אינו הדבר החשוב בקריירה שלה. "זוגות זה חלק מהקריירה, אבל יחידים זה עדיין המיקוד המרכזי שלי ואני מקווה לעשות שם את ההישגים. זאת לא אותה התרגשות כמו אם הייתי מגיעה לחצי או רבע גמר גראנד סלאם ביחידים. קצת פישלנו בגמר, אבל בסה"כ זאת תוצאה טובה". 

"לבסוף פאר התייחסה, איך לא, למפגש הקרוב שלה מול שראפובה וחברותיה וטענה: "אנחנו באות כאנדרדוג ואין לנו מה להפסיד אבל פדרציה זה פדרציה, אף פעם לא שיחקתי בארץ ואני מקווה שאני אוכל להתמודד עם הלחץ, הבנים כבר הזהירו אותי מזה".

"שראפובה אף פעם לא שיחקה בשביל המדינה שלה, אני מקווה שהישראלים יצליחו לשגע אותה קצת. היא בשיא הקריירה שלה, אף פעם לא ראיתי אותה ככה. נראה שזה זמן טוב להיפגש מולה ומול צ'קבטדזה, כי אין לי מה להפסיד. לא יכול לקרות שום דבר רע. אני מקווה שהשבועיים הקרובים, שבהם יהיה קרנבל טניס בארץ, יעזרו לדור הבא".

צילומים: עדי פלדמן

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק