לא רק נדאל ופדרר

נובאק דיוקוביץ' וג'ו וילפרד-טסונגה הוכיחו שיש עוד טניס מלבד הראשונים בעולם עם גמר מצויין. הסרבי חזר מפיגור וניצח את הצרפתי 6:4 4:6 3:6 6:7 בדרך לתואר גרנד סלאם ראשון בקריירה

יום ראשון 27 ינואר 2008
מערכת TELESPORT

נובאק דיוקוביץ' השלים היום טורניר חלומי כשניצח את ג'ו וילפרד-טסונגה 6:4 4:6 3:6 6:7 (2:7) וזכה באליפות אוסטרליה הפתוחה.

ללא רוז'ה פדרר (1) ורפאל נדאל (2) שהודחו בחצי הגמר, ניתן היה לראות גמר בין שני הטניסאים שככל הנראה יהיו הדור הבא בעולם הטניס.

הסרבי המדורג 3 שהדיח במהלך הטורניר את לייטון יואיט, דויד פרר ובחצי הגמר את המדורג ראשון בעולם, רוז'ה פדרר, הצדיק את הציפיות ממנו כבר בטורניר הגרנד סלאם הראשון של העונה.

אחרי ניצחון 4:6 במערכה הראשונה, טסונגה הפסיד את המערכה השנייה 6:4. המערכה השלישית היתה בשליטתו של דיוקוביץ' ששבר את טסונגה במשחקון האחרון וניצח 3:6. טסונגה לא נשבר ונתן פייט במערכה הרביעית, אבל הפסיד בשובר השיוויון 7:2, ואת המערכה 7:6.

דיוקוביץ', שהישג השיא שלו באוסטרליה היה הגעה לשמינית הגמר, זכה לראשונה בקריירה בטורניר גרנד סלאם. מלבד התואר, הסרבי גם גרף לכיסו מיליון ו-370 אלף דולר ותואר גרנד סלאם ראשון למולדתו, סרביה.

הצרפתי, שהיה מדורג לפני הטורניר במקום ה-38, עבר לראשונה את סיבוב שמינית הגמר בטורניר גרנד סלאם ואת הסיבוב השני באוסטרליה. טסונגה הדיח, בין היתר, את רישארד גאסקה, מיכאל יוז'ני ורפאל נדאל.

טסונגה שבכל הקריירה שלו זכה ב-484 אלף דולר, הוסיף לקופתו 685 אלף דולר וזינוק בדירוג הטניס שיתפרסם הלילה.

תמונות: רויטרס.

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק