כשרע חושבים על נמני

במכבי תל אביב חשבו שאפשר יהיה להסתדר בלי מספר 8, אבל עכשיו מבינים שגם אם הוא לא בריא, אבי נמני עדיף על מי שנמצא על המגרש כי הישועה בטח שלא תבוא מאלה שמשחקים או מעמדת המאמן

יום שני 28 ינואר 2008
שלומי לויה

 כשמכבי ת"א הצליחה ללקט מעט נקודות ונדמה היה שהיא בדרך הנכונה להימלטות מהתחתית, אף אחד לא דיבר על אבי נמני, שכבר תקופה ארוכה יושב בצד ולא משחק כדורגל פעיל בגלל פציעה. דיברו על אפקט שניידר ועל העדנה שמצפה לצהובים בהדרכתו של האוליגרך החדש שהוציא את הקבוצה מהידיים של לוני הרציקוביץ'.

נמני יכול היה אז להרשות לעצמו עוד קצת זמן של מנוחה על מנת להחלים כמו שצריך מהפציעה וגם להתמקד בתפקידו השני כמנג'ר של מכבי ת"א בניסיונות להחתים שחקנים חדשים לחיזוק המועדון.

אלא שהיום, אחרי עוד תצוגת בלהות, הפעם בנתניה, שהסתיימה כמו שלוזרים מכירים מצוין – בשנייה האחרונה בבעיטה האחרונה של המשחק - אש התחתית והלחץ עושים שעות נוספות בקרית שלום.

שתי דקות מאפיינות את מה שקורה למכבי ת"א השנה ועל החוזק המנטאלי או יותר נכון האימפוטנטיות המנטאלית של הצהובים. בדקה ה-45 יוסי שיבחון פרץ לרחבה והעביר כדור רוחב מול שער ריק. יניב עזרן החמיץ את המסירה בפקק אחד. פריים שני: עמוק בתוספת הזמן, כשכבר חשבה על נקודה בכיס, ובמצב קשה יותר מזה של עזרן ספגה מכבי ת"א שער ממנו כבר לא יכלה לחזור.

והמאמן של מכבי ת"א? יוק. הקבוצה שלו לא מצליחה לחבר שתי מסירות במשך מחצית שלמה ובסיום המשחק הוא בא בטענות ליאניק קאמאנן. ואיפה החלק שלך בכל הסיפור אדוני המאמן? על הרבה פחות מזה הלך אלי כהן הביתה. ולוין? ממשיך בשלו כאילו שום דבר לא קרה, כאילו העונה של מכבי ת"א מאז נכנס לתפקידו היא הצלחה מסחררת. 

שלוש נקודות, משחק אחד בלבד מפריד בין מכבי ת"א לקו האדום וזה עוד לפני סדרת המשחקים הקשוחה שממתינה לקבוצה וכוללת את המפגש מול בני יהודה של אלי כהן חדור הנקמה, בית"ר ירושלים והדרבי.

וכשרע במכבי ת"א, הרי שהכתובת בעשור האחרון היא תמיד למקום אחד – למושיע, למציל, לאיש הגומי, ל-8 זה בדם. אחרי הניצחונות על מכבי פ"ת ועל הפועל כפ"ס כבר שמענו את אלו שאומרים שמכבי ת"א יכולה להסתדר בלי אבי נמני. לא ברור אם נמני מסוגל, בריאותית, לחזור לשחק כדורגל פעיל, אבל אין ספק שעצם הנוכחות של אחד מגדולי שחקני מכבי ת"א בכל הזמנים עושה משהו לשחקנים האחרים ושאיתו זה ייראה אחרת.

פעם מכבי ת"א הייתה מועדון מנצח, עם קילר אינסטינקט ראוי להערכה ושעורר מורא אצל היריבות. היום קשה לבקר את הקבוצה פשוט כי לא נעים. רחמים על מה שנהיה מהקבוצה הכי מעוטרת בכדורגל הישראלי.

תפנימו, בית"ר ירושלים אלופה

השעמום שכפתה עלינו בית"ר ירושלים, שכבר בשלב מוקדם פתחה מבערים והשאירה את כל הליגה להיאבק על פירורים, עניין בעייתי לליגה שמתחילה בסביבות ספטמבר ומסתיימת בסביבות מאי. 

כנראה שהשעמום הזה גורם לאנשים מדי פעם לנסות להפיח חיים מלאכותיים בליגת העל, וליצור עניין מדומה כאילו שמישהו באמת מסוגל לקחת את הכתר מהחבורה של ארקדי. רק לפני שבוע מכבי חיפה הייתה המרעננת הרשמית של ליגת העל. שמענו ציטוטים מחיפה כאילו בבירה רועדים רק מהירוק על הכרמל ומאוד לחוצים משחזור ההיסטוריה (אותה עונה אלמותית בה סגרה חיפה פער של 13 נקודות מבית"ר בדרך לאליפות). כאילו שההיסטוריה הזו חוזרת כל שנה ושבאמת יש פה התמודדות אמיתית ורצינית על האליפות. אלא שחיפה, מה לעשות, לא משתפת ממש פעולה והיום היא שוב משקיפה על ירושלים עם משקפת ממרחק שקשה מאוד לראות אותה סוגרת. 

אז אחרי שחיפה ירדה בשלב זה מהפרק, יש לנו עכשיו מועמדת אשלייתית חדשה – מכבי נתניה של ראובן עטר (שבלי קשר עושה יופי של עבודה בקבוצה ומחזק את מעמדו בשוק). 

אחרי משחק נרפה מול יריבה על גבול השערורייה, הצליחה נתניה להשיג ניצחון ביתי דחוק של 0-1 על מכבי ת"א והתקדמה למקום השני בטבלה במרחק 8 נקודות מבית"ר ירושלים. ומה השאלה ששואלים את שוער הקבוצה, לירן שטראובר? האם מכבי נתניה מועמדת לאליפות.
נו, זה רציני? לא נמאס לכם להכתיר יריבות קש לירושלים? אמנם תיאורטית הכל יכול לקרות והכל פתוח, אבל מעשית בית"ר ירושלים כבר מזמן אלופה. הקרב הוא על המקום השני וכל השאר פשוט קשקוש וזריית חול בעיניים.  

כל מה שירושלים יכולה להשאיר לאחרים זה השמחה לאיד על אירוע משמעתי זניח כזה או אחר שקיים בכל קבוצה אחרת, אבל לא זוכה לרעשים תקשורתיים דומים. תמוז בלהבות או תנודות ראש עצבניות של זנדברג. זה כל מה שירושלים מוכנה לתת. את האליפות אף אחד לא ייקח ממנה. 

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק