על הבוזר

מכל ארבעת המשחקים שהתקיימו הלילה, המשחק בין סן אנטוניו ליוטה היה המעניין והמותח ביותר. לילה ענק של בוזר סידר ליוטה ניצחון.

יום שלישי 29 ינואר 2008
אודי עמר

ארבעה משחקים שנערכו הלילה בליגה הטובה בעולם. דאלאס יצאה לטיול בממפיס ניו אורלינס הביסה את דנבר בבית. סן אנטוניו ויוטה הציגו משחק ענק והקליפרס בביתם מול מילוואקי.

יוטה - סן אנטוניו  97 - 91

דרון וויליאמס הוא כוכב המשנה במותחן המשובח מבית היוצר של יוטה ג'ז הפקות. השחקן הצעיר חילק אסיסטים כאילו היו עיתון זול ברכבת מרכז. לכישרון המבטיח של יוטה היו הלילה 14 אסיסטים. את כולם קבר בוזר משלל טווחים ועמדות במגרש כשסיים עם 23 נק' והיה הקלע המוביל של הג'ז.

מולו, התייצב ענק אחר, טימי דאנקן, ששמועות וידיעות על פציעות ושחיקה ממש לא מטרידות את השחקן שכבר אין מילים לתאר את חשיבותו לקבוצה שלו. בדו קרב סטייל רומי העתיקה התייצבו להם שני גלדיאטורים וקלעו בזה אחר זה סלים לקבוצות שלהם. דאנקן סיים עם 26 נק' אך זה לא הספיק מול הג'ז שהוליכות מתחילת המשחק על מנת לנצח את המשחק שהציל בעניין שבו את המחזור המשמים בליגה הטובה בעולם.

קצת מספרים לקינוח שימחישו את ההבדל בין הקבוצות.  ביוטה קירילנקו ובוזר קלעו מספר זהה של נק' (23.) וכאמור עו שני שחקנים כ"א עם 11 נק'. בסן אנטוניו תפרו את דאנקן לבדו בשמירה והלכו לישון שינה עמוקה. בין הנוחרים:טוני פארקר עם 5 נק' ומאנו ג'נובילי עם 10 נק'. מס' נק' שערורייתי של השניים מנע מסן אנטוניו לעשות מהפך. כך שמשך כל המשחק רק שחקן אחד מתפקד בקבוצה שהיא אלופת האן.בי.איי.

בסיום,  יוטה עם ניצחון חמישי ברציפות. סן אנטוניו תתעורר למאני טיים בפלייאוף.

ממפיס - דאלאס 103:84

ממפיס אירחה את דאלאס למשחק שהתוצאה בו הייתה צפויה מראש. שתי הקבוצות לא ממש באותה רמה ודאלאס נהנתה מטיול קליל בממפיס וניצחון בהפרש נאה על יריבה נוחה.
ג'וש האוורד קלע שמונה מעשר הזריקות הראשונות שלו כדי לסיים עם 26 נק' ועם 50 % מהשדה. דירק נוביצקי כרגיל נתן את שלו עם 20 נק' 11 ריב' ואסיסט אחד. ג'ייסון טרי השלים עם 14 נק' את השלישייה המובילה של המבריקס בניצחון על ממפיס.

ממפיס ניסתה לעשות משהו מול הקבוצה המצוינת של דאלאס אך לא היה הרבה מה לעשות. פול גסול הספרדי הבינלאומי קלע 13 נק' בלבד וקייל לורי הוסיף 17 נק'. כששני הקלעים הבולטים קולעים מס' זעום כזה של נק' אין אפשרות לרוץ מול דאלאס. ממפיס רושמת הפסד ביתי נוסף ודאלאס מנצחת בחוץ.

 ניו אורלינס - דנבר  93:117 

כריס פול היה הכוכב הראשי בהצגה של ניו אורלינס הלילה בביתה מול דנבר. השחקן הצעיר והמוכשר של ההורנטס סיים את הלילה עם לא פחות מ 17 ריבאונדים, ואף הספיק לשמור חלק מהכדורים לעצמו וקלע 23 נק' כדי להעניק לקבוצתו ניצחון בית חשוב מול דנבר, ורביעי ברציפות בליגה. לניו אורלינס קלעו גם סטויקוביץ' 19 נק' ודיוויד ווסט 13 נק'.

אלן אייברסון היה מצוין וקלע 23 נק' ומסר 3 אסיסטים אך היה היחיד בקבוצתו שכן תפקד וללא עזרה מצד חבריו הסטאר של הנאגטס לא הצליח להתגבר על הקבוצה הביתית. קניון מרטין ולינז קליזה קלעו כ"א 18 נק' ובכך הסתיימה מסכת הקלעים הבולטים של דנבר.
 במשחק שהיה רווי בסלים ונגמר בניצחון של הקבוצה הביתית.

לוס אנג'לס קליפרס - שארלוט  107:100

משחק בין שתים מהקבוצות הפחות חזקות של הליגה. שארלוט  בחוץ היא אחת הקבוצות החלשות ביותר בליגה ולא ממש מבריקה. הקבוצה הגיעה הלילה ל ל.א. עם 12 הפסדים מ 17 משחקי חוץ ואין כמו הקליפרס על מנת לשבור רצף הפסדים ולהתאושש על חשבונה.
הקילפרס עם 8 ניצחונות בבית מ 23  משחקים ועם סטטיסטיקה שכזו היה קשה לקבוצה לנצח אפילו את שארלוט החלשה. לסיכום, הקבוצה היותר חלשה מבין שתי החלשות הפסידה.

אחד הנתונים שמצביע על חולשת שתי ההגנות היה הניקוד הגבוהה במשחק של 207 נק'. הרבה מעל לממוצע שתי הקבוצות מבחינת קילעת סלים וקבלת סלי חובה בבית ובחוץ.
בלטו במשחק: לשארלוט וואלס עם 23 נק', 8 אסיסטים ו 6 ריב'. וג'ייסון ריצ'רדסון עם 20 נק' 3 ריב' ו 3 אסיסטים. לקליפרס הרבה לקלוע טים תומס עם 29 נק', 13ריב' ו 5 אסיסטים. וסם אני לא נגמר קאסל עם 17 נק' ו7 אסיסטים. 


צילום : רוייטרס

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק