a

עכשיו השועל הוא קונצנזוס

הוא קם בכל בוקר ב-4:00 למכור ספרים, התעלף לפני השלשה המפורסמת של שארפ, ארב לשחקני ברצלונה ואירגן נסיעה של 10 שעות באטובוס אוהדים. תכירו את אילן השועל, אחד משני מארגני הערב לכבוד רלף קליין

יום שני 26 מאי 2008
שלמה ۗסיד
אפריל 2004. מכבי תל אביב נאבקת על הכרטיס לפיינל פור במשחק המפורסם מול ז'לגריס קובנה. דקה לסיום זה נראה אבוד. פארקר ושאראס מחטיאים מקרוב והחלום מתמוגג לו. "אילן השועל" לא עומד במתח. הוא מתעלף בהיכל נוקיה.

צוות מד"א שמגיע למקום, מוביל אותו לבית חולים. ההבחנה הראשונה: שבץ לב. כשהתעורר, השועל היה בטוח שמכבי הפסידה וכששמע על הנס, הירשה לעצמו לחזור להכרה מלאה.

אילן השועל  חתום, יחד עם טל מלכה,  על אירגוߟ וביצוע הערב המרגש לכבודו של רלף קליין אתמול בטירה בגעש. אירוע אליו הגיעו כל עולם הספורט בישראל, בשביל להגיד תודה לגדול המאמנים שהיו פה.

אילן שרף, בן 56  תושב נתניה,  אוהד את מכבי ת"א מזה 42 שנה. השועל הוא שותף קבוע, בלתי רשמי, לחלק מנסיעות הקבוצה לחו"ל.  העונה, נסע עם הקבוצה לאיסטנבול במשחק נגד אפס פילזן וזכה לערוך שיחה עם השחקנים לפני היציאה לדרך חדשה עם צביקה שרף. במכבי מודים שהשיחה שלו היתה מרגשת לא פחות מהנאומים הראשונים של שרף כמאמן.

השועל עובד כמנהל שיווק בהוצאת ספרים. הוא קם מידי בוקר ב-4:00 לעבודתו ובשעה 19:00 עוד אפשר למצוא אותו בכבישי הארץ, פעם בבאר שבע ופעם בנצרת עילית, או דימונה. אי אפשר לפספס את הרכב עליו כתוב "השועל הצהוב"


את הכינוי "השועל" קיבל בזכות מבצעי ההסתננות עליהם היה חתום כשהיה צעיר יותר. עכשיו הוא יחסית ממוסד, אם כי גם כיום מכבי קודמת למשפחה שלו. אתמול, למשל,  אחת מבנותיו חגגה יום הולדת,  אבל האירוע של רלף היה במוקד.

לפני כשנתיים הוא הצטרף לאירגון האולטראס, כאשר המבצע הגדול ביותר שאירגן הוא כמובן ערב ההתרמה לרלף.  מבצעים לא פחות מרשים היה ארגון  הטסת האוהדים לפיינל פור האחרון - מציאת דיל זול דרך ברצלונה ונסיעה באוטובוס למדריד במשך 10  שעות ועידוד בלתי פוסק 

השועל דאג גם להרגיז את הקבוצות היריבות. לפניȠכחודשיים אירגן מסע הפחדה לשחקני ברצלונה שנחתו למשחק השלישי והאחרון בהצלבה. מאה איש מהאולטראס המתינו חיכו להם בשדה התעופה וכששחקני ברצלונה יצאו מפתח צדדי התנפלו עליהם האוהדים בשירת גנאי. השועל,כמובן, היה בראשם.

עכשיו מותר לגלות ߩבמכבי ידעו מראש על מבצע האוהדים וראשיה הסכימו לכך בתנאי שהאולטראס לא ינהגו באלימות כלפי האורחים מברצלונה. המבצע יצא לדרך רק אחרי שאילן השועל הבטיח אישית למורו ורבו שמעון מזרחי, שאיש מהקאטלונים לא יפגע במהלך המשחק.

לשועל קשרים מצוינים עם חלק מӨאשי מכבי, במיוחד עם צביקה שרף, למרות שב"אולטראס" הביעו לא פעם עמדה נגד צביקה. בקיץ האחרון אחת מבנותיו של השועל היתה מאושפזת במצב קשה בבית החולים וצביקה שרף ששהה עם נבחרת ישראל באליפות אירופה, חייג אליו מספר פעמים ביום,  לברר מה מצבה.&n͢sp;על חבריו נמנים גם מנג'ר הכדורגל אבי נמני, שלא מזמן אירגן לו סולחה עם ניר לוין, שאותו השועל קילל בנמרצות אחרי שורת ההפסדים של מכבי בתחילת העונה.

החל מיום ראשון בערב הוא הפך לקונצנזוס והופיע בעמודים הראשונים של כלי התקשורת. בבוקר שېחרי הוא עוד ישן עד מאוחר, אולם ביום שלישי בבוקר, שוב הוא ייצא לדרך, אולי לרמת הגולן, למכור ספרים, אבל יחזור עד המשחק מול בני השרון. עכשיו המעמד כבר מחייב.

צילום: אתר האולטראס

תגובות

טלספורט בפייסבוק