פאר תפתח מול סאפינה

גביע הפדרציה: המחבט מספר 1 שלנו תפתח את ההתמודדות מול הרוסיות, במשחק מול דינארה סאפינה. אובזילר תעלה לאחר מכן למשחק מול שראפובה

יום חמישי 31 ינואר 2008
אורית מרום
שחר פאר תפתח את משחקי הפדרציה מול רוסיה, במשחק מול דינארה סאפינה. כך נקבע בהגרלת סדר המשחקים בטורניר הפדרציה, שיחלו ביום שבת.

המשחק בין פאר לסאפינה יהיה קריטי מבחינתה של ישראל, מאחר שבמשחק הזה ישראל מצפה להשיג נקודה ראשונה בהתמודדות.

מיד לאחר המשחק בין פאר לסאפינה, תפגוש ציפי אובזילר, המחבט מספר 2 שלנו, את מריה שראפובה, אלופת אוסטרליה והמחבט מספר 1 של הרוסיות, למשחק של תוצאה מלבד ניצחון רוסי תהווה סנסציה.

היום השני של ההתמודדויות יפגיש את פאר מול שראפובה, בדו קרב בין הטניסאיות הבכירות, ולאחר מכן תיפגשנה אובזילר שלנו וסאפינה.

את ההתמודדות יסגור משחק הזוגות, כאשר שחר פאר וציפי אובזילר, תתמודדנה מול אנה צ'קטדזה ואלנה ואסנינה. בישראל מקווים שהמשחק הזה יכריע את ההתמודדות ולא יהיה לפרוטוקול בלבד.

מיד לאחר הגרלת סדר המשחקים, נערכו מסיבות עיתונאים עם שתי הנבחרות. כאשר תחילה פתחה נבחרת ישראל, והקפטן שלה, עודד יעקב, אמר: "אני לא חושב שיש עדיפות מוחלטת בין השחקניות האלה.  שחר נפגשה עם סאפינה כבר בינואר השנה, אני חושב שהיא מכירה טוב את המשחק שלה".

שחר פאר: "יהיה לחץ, אני מקווה שאהיה מוכנה מספיק עם ההתרגשות שבתוכי למשחק. שיחקתי הרבה משחקים מרגשים, אבל אף פעם לא בבית, מעולם לא היינו בבית העליון. זה הגשמת חלום עבורנו לשחק לפני הקהל שלנו, ונעשה את המקסימום לעלות לשלב הבא".

על היריבה אמרה פאר: "שיחקתי כמה פעמים נגד סאפינה, היא שחקנית מאוד טובה, הייתי מאוד קרובה להפסיד מולה בגולד קוסט. זה יהיה משחק מאוד קשה וכל אחת יכולה לנצח. אנחנו משחקות בבית ועם הקהל שלנו, הכול אפשרי ואי אפשר לדעת מה יהיה".

ציפי אובזילר הוסיפה: "אני מגיעה מאוד מוכנה, ההתרגשות התחילה. תהיה לי הזדמנות להיכנס לאווירה תוך כדי המשחק של שחר, ומבחינתי זה מאוד יעזור לי. היו לי הרבה 'משחקי חיי', אבל לא במעמד הזה של רבע גמר גביע הפדרציה. אני מקווה שאפגין את הטניס הכי טוב שלי".

מריה שראפובה: "לא כל כך משנה מה סדר המשחקים בהגרלה, מה שחשוב זה לנצח במשחקים. אני לא ממש מכירה את ציפי אובזילר, אבל אנסה לעשות את מה שאני צריכה לעשות, וכנבחרת ננסה לנצח את שני המשחקים הראשונים".

דינארה סאפינה: "ראיתי משחקים ברוסיה וזה מספיק לי כדי להבין את האווירה, אני יודעת שיהיה קשה כי כל הקהל יעודד אותה, אני אנסה להתרכז בעצמי ולעשות את העבודה".

צילומים: רויטרס

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק