פייט של אובזילר לא הספיק

אחרי 0:6 קליל לשראפובה במערכה הראשונה, נראה היה כי היא תטייל לניצחון קליל, אך אובזילר נתנה פייט גדול במערכה השניה ואילצה את שראפובה להתאמץ

שבת 02 פברואר 2008
מערכת TELESPORT
אחרי המהפך הגדול של שחר פאר והניצחון על סאפינה, עלתה המחבט מספר 2 של ישראל, ציפי אובזילר, להתמודד מול מריה שראפובה, אחת הטניסאיות הגדולות בעולם, שרק בשבוע שעבר זכתה באליפות אוסטרליה הפתוחה.

המשחק התחיל בדיוק כמו המשחק בין פאר לסאפינה, עם מערכה חלקה של 0:6 לרוסיה, ונראה היה כי במקרה זה הוא ייגמר על האפס, בהתאם להבדלי הרמות בין הטניסאיות, אך פייט גדול של אובזילר במערכה השניה, יחד עם דחיפת הקהל, יצר משחק צמוד ותחרותי ושראפובה נאלצה להתאמץ מאוד בכדי לסיים אותו. בסיום הרבה כבוד לאובזילר, ניצחון לשראפובה ו-1:1 בסיכום הכללי.

ציפי אובזילר: "אני חושבת שעליתי קצת לחוצה, מה שפגע בי קצת בכניסה למשחק. הקהל הזה היה לא יאומן, אם לא הייתי משחקת טניס הייתי בוכה ממנו מהתרגשות. מחר ום חדש, 1:1 בסה"כ, שחר הוכיחה היום איזה שחקנית גדולה היא והשמיים מבחינתינו הם הגבול".

מריה שראפובה: "במערכה השניה הקהל דחף את אובזילר ועזר לה לקחת לא מעט נקודות. אני מאוד שמחה לשחק עבור הנבחרת הלאומית של ארצי פעם ראשונה בגביע הפדרציה, זה שונה מאוד מלשחק בגראנד סלאם. 

"זו פעם ראשונה שאני מגיעה למשחק כשהנבחרת בפיגור 0:1 ושמחתי שיכולתי להשוות את התוצאה הכללית. הצעקות של הקהל לא הפריעו לי, ההיפך, זה דווקא נתנו לי אנרגיה ומוטיבציה".


מהלך המשחק

מערכה ראשונה

כמו במשחק הראשון בין פאר לסאפינה, גם במשחק השני פתחה שראפובה בסערה והביסה את אובזילר 0:6 בקלילות בכדי לעלות ל-0:1 במערכות.

מערכה שניה

המערכה השניה נפתחה באותה מגמה של הראשונה כששראפובה מנצלת את יתרונה הפיזי והאיכותי בשביל לעלות ל-0:4 קליל. את המשחקון החמישי ניצחה ציפי בצורה נהדרת לקול תשואות הקהל וצימקה במעט ל-4:1.

באותה נקודה חלק מהקהל הישראלי גילה את צידו המכוער והחל ללוות את קריאותיה המפורסמות של מריה שראפובה, בקריאות דומות משלו. הקריאות לא הצליחו להוציא את הכוכבת משלוותה ואולי אף דירבנו אותה והיא לקחה את המשחקון הבא כדי לעלות ל-1:5.

אובזילר לקחה את ההגשה והצליחה לקחת את המשחקון השני שלה במשחק ו בכדי לצמק ל-5:2 ומיד אחר-כך שברה את שראפובה בצורה מרשימה בכדי לקבוע 5:3.

ציפי לא נרגעה ולקחה גם את המשחקון הבא, אך בתוצאה של 5:4 שראפובה חזרה לעצמה ולקחה את משחקון ההגשה שלה בכדי לנצח 4:6 ו-0:2 במערכות.

תמונות: רויטרס.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק