ההגנה, זה כל הסיפור

ליגת העל: מכבי חיפה לא נערכה כיאה למפגש מול ההגנה המצויינת של נתניה והפסידה 2:0 בקרית אליעזר. צמד האפריקאים אוקוצ'ה וקיויו כבשו לנתניה. שטראובר שבר שבר את שיאו

שבת 02 פברואר 2008
מערכת TELESPORT

"ההתקפה הטובה ביותר, היא ההגנה", מאמנים גדולים דגלו באימרה הזו ובקרית אליעזר ראינו את הגושפנקא לכך. מכבי נתניה הציגה משחק הגנה ענק וניצחה בזכות 0:2 את מכבי חיפה האנמית. שטראובר שבר את שיאו באי ספיגת שערים.

אין הרבה מה להגיד על המשחק של מכבי חיפה בקרית אליעזר. הירוקים של רוני לוי, לא הגיעו כלל למשחק. הבשורה הטובה היחידה היא רנה לימה. הקשר הזר החדש של מכבי חיפה, נתן משחק סביר אך לא גדול. הרבה דברים לא תיפקדו במערך של רוני לוי, השילוב של עומרי אפק בהתקפה הצליח רק בחלק מהזמן, אבל בטווח הארוך לא היה אפקטיבי.

הקהל של חיפה הפעיל לחץ לא פשוט גם על הקבוצה. מספר אוהדים דרשו מרוני לוי ללכת הביתה. במחזור הבא תצא מכבי חיפה לטדי, למפגש מול האלופה. הפסד שם, והמקום השני יכול להעלם מהחלומות של אוהדי מכבי חיפה.

מחמאות גדולות לראובן עטר, מאמנה של מכבי נתניה. עטר, ידוע כמאמן טאקטיקן, שאוהב משחק מסודר על פני משחק הרפתקאני. בקרית אליעזר, ראינו קבוצה שיודעת מה היא רוצה מעצמה. 

ניצחון גדול ואכן מוצדק על מכבי חיפה. ההגנה הכי טובה בליגה (ביחד עם בית"ר ירושלים) הוכיחה, כי בן דיין, סטרול, מרין וקלמי סבן יתנו עוד רבות בחלק ההגנתי. מחמאות גם לקיויו, שבמשחק הבכורה שלו בקבוצה, תרם שער ענק לניצחון. .

מחצית ראשונה: חיפה שלטה, אבל אוקוצ'ה הפתיע

מכבי חיפה פתחה היטב את המצב, בדקה ה-5 רנאטו הברזילאי סידר לעצמו מצב מצויין, ושלח בעיטה ברגל השמאלית החלשה, שטראובר הצליח להדוף לקרן. 

בדקה ה-18 שוב ראינו את הרפרטואר של רנאטו, הברזילאי מצא באגף ימין את עומרי אפק, שעלה להתקפה, והקשר התוקף בעט דרדרלה והכדור חלף ליד הקורה. 

דווקא כשמכבי חיפה החלה להשתלט על מרכז השדה, הגיע ההפך: התקפה מקרית של מכבי נתניה בדקה ה-25, בן דיין הרים כדור גובה ממחצית המגרש, והכדור טייל לרחבה ישירות לראש של אובודו אוקוצ'ה, שהסיט נגיחה מצויינת - 0:1 מפתיע לנתניה. 

מספר דקות לאחר הספיגה המפתיעה, חיפה חיפשה שוויון: רנאטו, המצטיין עד כה בשורות חיפה, דילג ברחבה מעל סטרול ובעט שטוח, אבל שטראובר המשיך לשמור על שער נקי. 

מחצית שנייה: בכורה מוצלחת לקיויו, חיפה מתרחקת מהצמרת

בתחילת המחצית השנייה לא ראינו מצבים יוצאי דופן מצד שתי הקבוצות. האירוע המיוחד בפתיחה, הייתה כניסתו של הארגנטינאי רנה לימה, שערך בכורה במכבי חיפה על חשבונו של בירם כיאל. 

הלחץ של הקהל מצד הירוקים המשיך בדקה ה-60 התקפה מצד ימין, אייל משומר המגן הימני הצטרף לעזרת ההתקפה, ומצא את אפק בתוך הרחבה, הקשר נגח חזק, אבל שטראובר כבר אמרנו?

התקוות לשוויון במכבי חיפה מעט התנפצו, בדקה ה-67 מתפרצת של מכבי נתניה. איתי שכטר, מצא בכדור עומק את פרנסיס קיויו הענק, שהעיף את אייל משומר והגיע מול דוידוביץ' לבד ומשם הדרך לרשת הייתה קלה - 0:2 מוצדק לנתניה. 

חיפה הייתה שבורה לאחר השער השני, שקצת שינה את רחשי המשחק. בדקה ה-78 התקפה מקרית של הירוקים, כאשר יניב קטן הגביה מהאגף הימני, כדור שמצא את הראש של רנאטו, שנגח טוב, אבל מעט מעט ליד הקורה.

מכבי חיפה: ניר דוידוביץ; אלירן דנין, שי מימון, דייגו קרוסה, אלון חרזי, בירם כיאל (רנה לימה, 54), גוסטבו בוקולי, ג'ובאני רוסו (אושרי גיטה, 77), עמרי אפק (ליאור רפאלב, 64); יניב קטן, רנאטו.

מכבי נתניה: לירן שטראובר; קלמי סבן, אבי סטרול, לואיס מרין, דדי בן דיין; אלמוג כהן (שניר גואטה, 86), חורחה קבאיירו, טל מעבי; איתי שכטר (דלה ימפולסקי, 70), אבודו אוקוצ'ה (תיירי טאזמטה, 76), פרנסיס קיויו.

שופט: ערן פרוסט, האיצטדיון בקרית-אליעזר.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק