שתי יורדות בעונה הבאה

הוועדה ממליצה גם לשנות את שיטת המשחקים הנהוגה בגביע המדינה. מכבי ת"א תתחיל כבר מהשלב המוקדם. היו"ר איתן רוב: קיבלנו החלטות שיגבירו את התחרותיות בכדורסל הישראלי

יום שישי 30 מאי 2008
שלמה חסיד

 הוועדה המקצועית של איגוד הכדורסל, החליטה היום להמליץ בפני הנהלת האיגוד כי בעונת המשחקים 2008/09 ירדו שתי קבוצות מליגת העל לליגה הלאומית ושתי קבוצות יעפילו מהלאומית לליגת העל. ההחלטה על מספר העולות והיורדות מליגת העל היא בלעדית של איגוד הכדורסל.

הוועדה דנה גם בשיטת משחקי גביע המדינה. לאור חוות הדעת המשפטית שאת שיטת ۨאשי הבתים לא ניתן להחליף בעונה הקרובה, החליטה הוועדה שהשיטה תישמר וראשי הבתים יהיו האלופה הפועל חולון ומחזיקת הגביע הפועל ירושלים.

אם זאת החליטה הוועדה שיחולו שינויים בשיטת המשחקים. בכל השלבים יהיה רק מפגש אחד בין הקבוצות, ללא מפגשי גומלין, כפי שהۙה נהוג עד כה. במקרה בו תוגרל קבוצה מהליגה הלאומית לשחק מול קבוצה מליגת העל, היא תהנה באופן אוטומאטי מיתרון הביתיות. במקרה ששתי קבוצות מאותה ליגה יוגרלו לשחק בינהן, תתקיים הגרלה לגבי קביעת הביתיות, כאשר ההכנסות מהמשחק יחולקו בין שתי הקבוצות.

ראשי ۔בתים, חולון וירושלים, יצטרפו למעגל המשחקים בשלב רבע הגמר. שתי הקבוצות הנוספות ששיחקו בחצי הגמר של העונה שחלפה, גלבוע עפולה ומכבי תל אביב, יצטרפו למעגל המשחקים בשלב שמינית הגמר.

יו"ר הוועדה איתן רוב: "ההחלטות שהתקבלו היום נעשו מתוך כוונה ߜהמשיך ולקדם את התחרותיות בכדורסל הישראלי בשתי הליגות הבכירות, וגם במסגרת הגביע".
יורם חרוש, האחראי על הנבחרות הצעירות באיגוד הכדורסל, סקר בפני הוועדה את תוכניות העבודה של הנבחרות השונות לקראת המשימות הקרובות בקיץ הקרוב,במסגרת אליפויות אירופה. <ȯp>

 

תגובות

c

טלספורט בפייסבוק