מכבי עם ריאל ואולימפיאקוס

הגרלת היורוליג: מכבי תל אביב הוגרלה בבית ו' עם ריאל מדריד, ז'לגיריס וילנה ואולימפיאקוס, הקבוצה שפיטרה את פיני גרשון. צביקה שרף: "זו הגרלה קשה, נעשה את הכול כדי לנצח"

יום שני 04 פברואר 2008
מערכת TELESPORT

 הגרלת הטופ 16 של היורוליג, שנערכה היום במדריד, זימנה למכבי ת"א את ריאל מדריד המארחת, ז'לגיריס קובנה החזקה ואת אולימפיאקוס בדרג הרביעי.

זוהי הגרלה בהחלט לא קלה לחניכים של צביקה שרף, בעיקר משום שהם יצטרכו להתמודד מול אולימפיאקוס החזקה, ששובצה עם מכבי ת"א בדרג הרביעי.

אולימפיאקוס, שנחשבת לאחת מהקבוצות החזקות באירופה, פיטרה רק לפני כשבוע את פיני גרשון, בעקבות מספר הפסדים, כאשר ההפסד הביתי לסיינה גרם לאולימפיאקוס להיות בדרג הרביעי.

מי שהחליף את גרשון בתפקיד הלחוץ ביותר בכדורסל האירופי הוא פניוטיס ינאקיס, האגדה היוונית, מאמן נבחרת יוון.

שחקני המפתח של היוונים הם ארווידאס מצ'יאוסקאס, המכונה הקלצ'ניקוב בזכות היד המדהימה שלו מבחוץ. גם לין גריר ומארק ג'קסון האמריקאים הם שחקנים שצפויים לעשות הרבה צרות לצהובים.

בדרג הראשון קיבלה מכבי ת"א את ריאל מדריד, שבנתה השנה קבוצה חזקה מאוד על מנת להגיע לפיינל-פור, אותו היא גם תארח. כדי להתגבר על הספרדים, מכבי תהיה חייבת להצר את צעדיהם של לואיס בולוק, הגארד האמריקאי המצויין ואת פיליפה רייס, הסנטר הספרדי המאיים.

הקבוצה השלישית שתשחק עם מכבי ת"א היא ז'לגיריס קובנה, קבוצה ליטאית שנחשבת לקבוצה ביתית מעולה וכבר ניצחה בשלב המוקדם את אולימפיאקוס במבצרה. בז'לגיריס משחק מרקוס בראון, כוכב גדול, שכיכב בעונה שעברה במדי צסק"א.

אם תצליח להעפיל מהבית הזה, מכבי תפגוש ברבע הגמר את אחת הקבוצות שייסיימו ראשונות בבית ז' וזה אומר שמכבי ת"א עשויה שוב כמו בעונה שעברה, לקבל את צסק"א מוסקבה כבר ברבע הגמר.

 הטופ 16 ייחל ב-13 בפברואר ויסתיים ב-20 במארס. שתי הראשונות בכל בית יעפילו לרבע הגמר. 

צביקה שרף, מאמן הצהובים התייחס להגרלה ואמר: "זו הגרלה קשה, אנחנו נגיע מוכנים, נלמד את כל היריבות, יכלנו לקבל יריבות יותר טובות, אין מה לעשות נבוא, נעשה את העבודה ונשתדל לנצח".

שמעון מזרחי: "זו הגרלה מאוד לא פשוטה, אבל אני מקווה שנוכל לעשות את זה. כל הקבוצות שהגיעו לשלב הזה הן מצויינות. אני מקווה שנתפוס את אחד משני המקומות הראשונים כדי להגיע להצלבה".

מוני פנאן: "אין משחקים קלים בדרג הזה, נצטרך לתת את הכול ולהשתדל לנצח. אני לא חושב שאפשר להגיד שזה בית קל, למרות שזה לא בלתי אפשרי להעפיל לפיינל-פור".

ניקלה ווצ'יץ: המטרה היתה תמיד להגיע לפיינל-פור, נעשה את הכול כדי לסיים את הבית הזה במקום הראשון.

להלן רשימת הבתים המלאה:

בית ד': פנאתינייקוס, סיינה, אפס פילזן ופרטיזן בלגראד

בית ה': ריטאס וילנה, טאו ויטוריה, פנרבחצ'ה/אולקר ואריס סלוניקי

בית ו': ריאל מדריד, מכבי ת"א, ז'לגיריס קובנה ואולימפיאקוס

בית ז': צסק"א מוסקבה, מלאגה, ברצלונה ורומא

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק