החלטתי לפרוש מהאתלטיקה

אתלטיקה: שיאן התארים באליפויות העולם ובאולימפיאדה, מוריס גרין החליט לתלות את נעליו לפני בייג'ינג 2008: בגלל הפציעות, עדיף לפרוש בשלב זה. יריבו המושבע גאיי: אני בהלם

יום שני 04 פברואר 2008
מערכת TELESPORT
 האצן האולימפי והטוב בעולם, מוריס גרין הודיע על פרישה ממשחק פעיל לאחר הפציעות שחזרו ומנעו מהכוכב לשחזר את יכולתו. 

האמריקאי בן ה-33, , אלוף עולם ואלוף אולימפי לריצת 100 מטר, הודיע היום על פרישה, בעקבות הפציעה שעבר בשנתיים האחרונות: "זה מעט עצוב בשבילי, אבל הייתה לי קריירה נהדרת. בגלל הפציעות שלי, בשבילי עדיף לפרוש בשלב זה". 

גרין התכוון להתחרות באולימפיאדת בייג'ינג שתערך השנה בסין, במקצה ה-100 מטרים, 200 ו-4X100, אבל בסופו של דבר ייתכן כי הפורש הטרי יחליט לוותר על התענוג: "אני לא חושב שאני מסוגל בעניין המנטאלי לשחזר זאת בעקבות הפציעה. אתה מתחיל טוב, אבל בסופו של דבר אתה מדוכא. 

"זו השנה של האולימפיאדה, וזה הדבר שאני תמיד הכי מצפה לו. לכן החלטתי לפרוש כעת, כדי לתת לספורטאים אחרים הזדמנות." - סיכם גרין בעצב.

גרין כזכור זכה באליפויות עולם ל-100 מטרים בשנת 1997, 1999 ו-2001. בנוסף גם בריצות ה-4X200 ו-4X100 זכה גרין במדליית הזהב בשנת 1999. גרין עדיין אוחז בשיא עולם ל-60 מטר שבו סיים את המסלול ב-6/39 שניות בלבד. הניצחון האחרון של גרין בתחרות, הייתה לפני כ-4 שנים מול אסאפה פאוול.

טייסון גאיי, יריבו הותיק של גרין, לקח קשה את הפרישה: "אני בהלם מכך. ללא מוריס גרין לידי על מסלול המירוצים, זה כמו שמייקל ג'ורדן יפרוש מכדורסל וטייגר וודס יעלם מהטניס. גרין הוא הטוב שיש בעולם". 

תמונות: רויטרס.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק