ברנסייבה בדריה לאולימפיאדה

אולגה ברנסייבה, דורגה עשירית בתחרות ההזדמנות האחרונה ב-10 ק"מ שהתקיימה בבייג'ין. מחר ינסו גם מיכאל דימטרייב ודניאל קציר להשיג כרטיס נוסף

שבת 31 מאי 2008
מערכת TELESPORT

אולגה ברנסייבה מהפועל ירושלים, קבעה היום בבייג'ין את הקריטריון האולימפי במקצה ל-10 ק"מ בשחייה, לאחר שדורגה בתחרות ההזדמנות האחרונה במקום ה-10, כאשר 11 הראשונות זוכות בכרטיס כניסה למשחקים האולימפיים.

ברנסייבה בת ה-23 שסיימה את אליפות העולם בראשית החודש במקום ה-27, עברה את המרחק המפרך בזמן של 02.04.27 ש, שדרג אותה במקום ה-13 בתחרות. אך מכיוון שכל מדינה רשאית לשלוח למקצה הזה רק שחיינית אחת, נמחקו מלוח התוצאות שלוש שחייניות שסיימו לפני ברנסייבה, אך הן היו השחייניות השניות במדינתן, עובדה שקידמה את ברנסייבה אל המקום הȭ10 בתחרות, המעניק כרטיס כניסה לבייגין.

המנצחת בתחרות היא האמריקנית קלואי סטון שסיימה את המרחק בזמן שך 2.00.48 ש'. אבל הדרמה האמיתית התרחשה בין שש שחייניות, שתיים מאיטליה, שתיים ממקסיקו ושתיים מסלובניה.

האיטלקיות דורגו במקום השני ӕהשלישי, מרטינה גרימאלדי עשתה את זה בזמן של 02.01.19 ש' וזכתה במדליית הכסף ואילו חברתה אליסה פרנקו שסיימה שלישית עם זמן של 2.01.36 ש' זכתה אמנם במדליית הארד, אבל היא לא תשחה באולימפיאדה.

במקרה של השחייניות ממקסיקו שסיימו במקומות השביעי והשמיני והסלובניות שסיימו במקומות ה-10 וה-11, מפרידות רק שתי שניות בין שחיינית לשחיינית.

מחר יתחרו במקצה המקביל לגברים שני הישראלים מיכאל דימטרייב ודניאל קציר, כאשר כל אחד מהם ינסה לסיים בין 11 הראשונים, כאשר רק אחד מהם יוכל לזכות בכרטיס לבייג'ין.

תגובות

טלספורט בפייסבוק