לגביע הדייויס חוקים משלו

לקראת מפגש גביע הדייויס שייערך בסוף השבוע הקרוב, ערכו נבחרות ישראל ושבדיה מסיבות עיתונאים. קפטן הנבחרת הישראלית, אייל רן, המשיך ואמר: "כשהשחקנים שלנו משחקים עבור הדגל הם יודעים להתעלות"

יום שלישי 05 פברואר 2008
אורית מרום
גביע הדייויס יפגיש בסוף השבוע הקרוב את נבחרת ישראל ונבחרת שבדיה, והיום (שלישי) נערכו מסיבות עיתונאים של שתי הנבחרות ברמת השרון. הגרלת סדר המשחקים תיערך ביום חמישי בשעה 13:30.

תחילה נערכה מסיבת העיתונאים של הנבחרת השבדית. קפטן הנבחרת, מאטס וילאנדר, פתח את הדברים: "מאוד נחמד להיות בישראל, אנחנו עורכים הכנה טובה עד כה. אנחנו יודעים שישראל טובה בגביע דייויס, וראינו זאת במפגש שלהם מול צ'כיה. אנחנו גם יודעים שאלו שבועיים חשובים לישראל מבחינת הטניס, יחד עם גביע הפדרציה, ולכן ההתרגשות פה גדולה".

"כל חמשת המשחקים יכולים להסתיים לשני הצדדים. אין לדעת איך יסתיימו המשחקים, כל תוצאה הינה אפשרית. אנחנו יכולים לנצח 0:5, להפסיד 5:0 או כל תוצאה אחרת".

לגבי יתרון הקהל והבייתיות אמר הקפטן: "אין לי ספק שהקהל הישראלי יעזור לנבחרת שלכם מאוד, והוא יושפע מהתנהגות השחקנים הישראלים. נעשה הכל שזה לא ישפיע עלינו".

הקפטן נמנע מלדבר על השחקנים שיתמודדו במשחקים: "אני עדיין לא יודע מי יעלה לשחק אצלנו. הכל יכול לקרות ב-48 השעות הקרובות. שחקן אחד יכול להיפצע או לא להרגיש טוב, ואז הוא לא יוכל לשחק, ושחקן אחר יכול להיראות נהדר באימונים ואז נחליט שהוא ישחק".

תומאס יוהנסון נשאל לגבי הנבחרת הפייבוריטית במפגש, ולטענתו אין אחת כזו: "ישראל משחקת טוב בבית, היא מתעלה אל מול הקהל שלהם. כרגע אנחנו באים עם נבחרת די "זקנה", אבל בדייויס הכל יכול לקרות, אנחנו יכולים לחזור הביתה עם ניצחון 0:5 או עם הפסד 5:0".

במסיבת העיתונאים הישראלית, קפטן נבחרת ישראל, אייל רן אמר: "שבדיה אחת הנבחרות החזקות שהגיעה ארצה בשנים האחרונות. היא הגיעה לחצי גמר גביע דייויס בשנה שעברה. הנבחרת שלנו עברה דרך ארוכה כדי להגיע לבית העליון, ולאורך הדרך השחקנים שלנו הפגינו נחישות ומוטיבציה. נעשה הכל כדי להצליח גם במפגש הקרוב".

"השחקנים שלנו יודעים לעלות גם כאנדרדוג וגם כפייבוריטים. על הנייר שתי הנבחרות שוות. נעשה את המקסימום כדי להכין את השחקנים להגיע הכי טוב. לגביע הדייויס חוקים משלו. כשהשחקנים שלנו משחקים עבור הדגל הם יודעים להתעלות".

הראל לוי: "אני מאוד אוהב לשחק בנבחרת, ושמח שהקפטן בחר בי לאור הדרך הארוכה שעשיתי בחודשים האחרונים. אני מקווה להוכיח לעצמי שאני מסוגל לשחק ברמות הגבוהות. אנחנו באים לנצח את המפגש, ולא כדי להפסיד או להוציא תוצאה טובה".

לגבי הכושר הנוכחי בו הוא מצוי אמר הטניסאי: "אני מגיע בכושר טוב. למעשה, אני נמצא בכושר טוב כבר תקופה ארוכה. הציפיות שלי מעצמי הן לעלות למגרש, לתת 100% מעצמי, לתת את הטניס הטוב שאני מציג בתקופה האחרונה ולנצח. ואם לא אני, אז שהאחרים ישיגו ניצחונות".

דודי סלע: "אני יודע מה מצפה לי. אני בטח אתרגש מול הקהל, אבל אם אעלה ואתן את כל מה שיש לי, אני מאמין שיהיה בסדר".

אנדי רם: "הזוג השבדי הם ברמה הכי גבוהה שיש בעולם. זה אתגר גדול מאוד בשבילנו, זה הכיף שלנו לשחק מול זוג שיותר טוב מאיתנו. יהיה עלינו הרבה לחץ. הקהל יצפה מאיתנו לשחק מעולה אחרי אוסטרליה, אבל זה לחץ שאני אוהב".

"אם ננצח, זו תהיה סיבה למסיבה. אני מאמין שאנחנו יכולים לנצח את השבדים. אנחנו הנבחרת הכי חלשה מבחינת דירוג בבית העליון, אז להגיד שאנחנו פייבוריטים זה בולשיט. היתרון שלנו הוא לשחק בבית מול הקהל שלנו, שנותן לנו המון עוצמה".

יוני ארליך: "זה אתגר גדול לשחק מול שחקנים מצוינים. לנו יש את היתרונות שלנו ולהם את שלהם. ניקח את הבייתיות איתנו, עם הנסיון של הנבחרת. הקהל שהיה בפדרציה וזה שיגיע לדיוויס אלו קהלים שונים. הרבה אנשים שלא מבינים טניס באו לראות מגה סטאר כמו שראפובה. ולראות אותנו יבוא קהל שמבין טניס". 

"הקהל שלנו מעולה, למרות שחרג קצת מהכללים בפדרציה. הקהל מדהים ופטריוטי, ואני קורא להם לבוא ולעודד כמו שעודדו מול צ'ילה, כי זה נותן לנו אנרגיות".

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק