זהו מבחן אופי עבור בוזגלו

כך התייחס גיא לוי מדוע סיפסל את מאור בוזגלו, שלא עלה בהרכב הראשון אלא הצטרף למשחק מול צ. אירלנד רק בדקה ה-37. נציגים של ספרטק מוסקבה, צפו ביציע ועקבו אחר בוזגלו

יום רביעי 06 פברואר 2008
אשר גולדברג

המאמן גיא לוי התייחס לנושא מאור בוזגלו, שלא פתח בהרכב ושולב רק בשלהי המחצית השנייה וסייע לניצחון 1:2 מול נבחרת צפון אירלנד, שהותיר סיכוי לא מעט לנבחרת להעפיל לטורניר אליפות אירופה.

גיא לוי אמר בנוגע לנושא: "לפני המשחק הייתה לי שיחה ארוכה עם מאור בוזגלו. הוא שחקן יוצא מהכלל, שחקן גדול שיגיע בקרוב לשיאים בארץ ובליגות באירופה, שיקלטו אותו מהר מאוד. אבל גם שחקן גדול ככל שיהיה, חייב לדעת להגיע להרכב מהספסל, להשפיע ולעשות את השינוי.".

"בוזגלו נמצא תוך תקופה של עומס ענק, גם משחקים וגם המון דיבורים וכתבות סביב השעון סביבו. כל הזמן דנים בו וזה לא קל. אני בטוח שזה אחד הסיבות, שהוא גם הבין אותם ובסה"כ גם יוסי בניון ושמות גדולים אחרים עולים מהספסל ומשפיעים על המשחק וזה בהחלט היה מבחן מכריע ראשון עבורו. אני מאחל לו שימשיך כך" - סיכם המאמן הישראלי את הסיפור הפיקנטי. 

גם צדדים טובים היו עבור בוזגלו הערב ברמת גן, נציגים של ספרטק מוסקבה הרוסית עקבו אחר החלוץ. הנציגים קיבלו חומר ונתונים על בוזגלו וראו את המאמץ שלו בצבא הישראלי ועל מחירו. הנציגים ימשיכו לעקוב אחר בוזגלו גם במשחקי הליגה וגם במשחקי הנבחרת הבאים.

לוי סיפסל את בוזגלו

לא כך ציפו אוהדי נבחרת ישראל הצעירה לראות במשחק מול נבחרת צפון אירלנד. גיא לוי החליט לא לפתוח עם כוכב ליגת העל ובני סכנין, מאור בוזגלו, שנותר מחוץ ל-11 על כר הדשא. 

אין לשכוח כמובן, שמאור בוזגלו הורד במיוחד לקראת המשחק המכריע במוקדמות אליפות אירופה לנבחרות צעירות במקום לשחק במשחק הידידות של הנבחרת הבוגרת מול רומניה. 

אביו של מאור בוזגלו, יעקב התייחס לאירוע בחוסר הבנה: "אין לי מושג למה מאור לא בהרכב, תשאל את המאמן". 

בוזגלו, הוא אחד השחקנים הטובים ביותר בליגת העל וערך הופעת בכורה ביום שהנבחרת הלאומית בנובמבר מול רוסיה. בוזגלו צפוי להיות שחקן הרכב ראשון בבוגרת בקמפיין מוקדמות גביע העולם. בספק רב אם החלטתו של גיא לוי, הינה מקצועית נטו. 

נבחרת ישראל הציגה כדורגל חלש ונפול. גיא לוי החליט להכניס את מאור בוזגלו בסופו של דבר, לא כמנהג הכדורגל בדקה ה-37 על חשבונו של בירם כיאל וזו שתי דקות לאחר ששכטר החמיץ כדור עונשין מ-11 מטרים. 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק