ישראל גברה על רומניה

ידידות: הכחולים לבנים הצליחו לנצח סוף סוף את נבחרת רומניה 0:1 במשחק ידידות, בזכות שער יחיד של עומר גולן. פטר מרומניה (23) הורחק

יום רביעי 06 פברואר 2008
אשר גולדברג

נבחרת ישראל רושמת עוד ניצחון 0:1 במסגרת הניצחונות הגדולים במשחקי הידידות. הפעם מדובר בנבחרת רומניה, שהעפילה ליורו 2008 הקרוב שיערך בקיץ.

שאפו לדרור קשטן, מאמנה של הנבחרת ממשיך בקו הצעירים אותו החל מאז כניסתו לתפקיד. לא ראינו כדורגל גדול של ישראל, אבל בעיקר טאקטיקה, נחישות, הגנה טובה ומהלכים מתואמים. יוסי בניון, קשר ליברפול, ניצח על התזמורת ואילולא ההחמצה מסמרת השיער של ברדה, היינו רואים עוד שער ברשת הרומנית.

בנוסף עוד נקודה טובה, זו ההשתלבות של תמיר כהן, שמאז שהגיע לאי הבריטי מורגש אצלו ביטחון, שלוות נפש והמון חדוות משחק לאחר שעזב את הארץ. נכון, אומנם מדובר במשחק ידידות בלבד, אבל לכל משחק ישנו אפשרות למדוד את הנבחרת לקראת ההמשך, ואם נמשיך בקו זה, צפויים עוד רגעי אושר באיצטדיון רמת גן.

לגבי הרומנים, להם יש עוד הרבה זמן להתכונן לקראת הקיץ הקרוב. היה נחמד מאוד לראות את אדריאן מוטו וחבריו על הדשא ברמת גן, אבל זו לא רומניה שנראה ביורו, כך לפחות מקווים האוהדים בבוקרשט.

מחצית ראשונה: פטר הורחק - עומר גולן כבש לזכות ישראל

נבחרת ישראל פתחה היטב את המשחק: בדקה ה-10 יואב זיו שלח כדור עומק מצוין לעומר גולן, חלוצה של לוקרן בעט מהאויר מעל השער. 

בניגוד למהלך המשחק, החליט בדקה ה-23 החליט אויבדיו פטר להלום בתמיר כהן ללא כדור, שופט המשחק החליט לשלוח את פטר למקלחות בשלב מוקדם מהצפוי עם כרטיס אדום. 

היתרון המספרי הניב פרי כבר לאחר שתי דקות. קרן מצויינת מאגף ימין, הגיע לראש של תמיר כהן, שהעביר אחרונית לעומר גולן, שנותר לו רק לגלגל את הכדור פנימה - 0:1 לישראל.  

רומניה כמעט והשוותה לאחר הכיבוש, בדקה ה-30 קרן מאגף ימין, הגיע לראשו של קוקיס ומשם הכדור ננעץ בקורה ויצא החוצה. 10 דקות למחצית, תמיר כהן מצא את אליניב ברדה בתוך הרחבה, וחלוץ גנק התבלבל ברגליים ונמנע שער שני לנבחרת. בדקה ה-47 יוסי בניון ניסה את מ מזלו גם כן מרחוק, אולם לובונט הדף מצויין. 

לקראת סיום המחצית, רומניה חיפשה את השוויון ונבחרת ישראל מעט נסוגה לאחור. דודו אוואט הצליח לסכל לא מעט הזדמנויות ולמנוע שוויון. 

מחצית שנייה: דוידוביץ' שמר על רשת נקייה

דרור קשטן ערך שלושה חילופים בפתיחת המחצית השנייה, כאשר שלח למערכה את דוידוביץ', עמית בן שושן ושמעון גרשון. 

נבחרת ישראל הגיעה למצב המסוכן במחצית השנייה בדקה ה-58, מתפרצת באגף השמאלי התחילה אצל בן שושן, שהעביר רוחב לבניון, שמצא בכדור ישיר את אליניב ברדה והחלוץ הצעיר מ-5 מטרים בעט לרגליים של שוער רומניה, שהרחיק לקרן שער בטוח. 

8 דקות לאחר מכן, ישראל החלה להשתלט על מרכז המגרש, מתפרצת של בן שושן שוב מהאגף השמאלי החלש של הרומנים, הסתיים בהדיפה וכדור בקרן.  

נבחרת ישראל: דודו אוואט (ניר דוידוביץ' 46), יואב זיו, אבי סטרול (קלמי סבן, 68), טל בן חיים (שמעון גרשון, 46), דדי בן דיין, תמיר כהן, משה אוחיון (רביד גזל, 67), ברק יצחקי (עמית בן שושן, 46), יוסי בניון, אליניב ברדה, עומר  גולן (אבירם ברוכיאן, 60).

נבחרת רומניה: בוגדאן לובונט; קוסמין קונטרה, גבריאל תמאש, כריסטיאן קיבו, אויבידיו פטר (הורחק, 23); צ'יפריאן מאריקה, אדריאן מוטו, רזבאן קוקיס, דורין גויאן; פאנל ניקוליצה, סטפן ראדו.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק