סלע הביס את ביורקמן

גביע דיוויס: המחבט מספר 1 של ישראל ניצח 6:7, 3:6, 1:6 והעלה את ישראל ליתרון 0:1 במפגש הדיוויס מול שבדיה. המשחק הבא של סלע: ביום ראשון מול יואהנסון

יום שישי 08 פברואר 2008
אורית מרום
לאחר המפלה שנחלה נבחרת הנשים בסוף השבוע שעבר, החלה נבחרת הדיוויס של ישראל את מפגשה מול שבדיה ברגל ימין עם ניצחון מוחץ של דודי סלע על יונאס ביורקמן 6:7, 3:6, 1:6 במשחק בו הגשם שיחק אף הוא תפקיד חשוב. ישראל עולה ליתרון 0:1 במפגש על האפשרות לעלות לרבע הגמר הטורניר. כעת הכל מוכן למפגש המסקרן של הראל לוי מול תומאס יוהנסון. 

בסיום אמר סלע: "ברגע שלקחתי את המערכה הראשונה שיחקתי עם הרבה ביטחון. בהתחלה הייתי לחוץ והכדורים שלי היו קצרים אבל הגשם שיחק לטובתי. במערכה השנייה, שיחקתי על נקודות ארוכות כי ידעתי כי זה לא פשוט לשחק בגיל שלו, הזזתי אותו מצד לצד וידעתי שזה ישתלם לי בסוף".

סלע אף התייחס ללחץ הרב שהיה עליו לפני המשחק ואמר  "הייתי לחוץ אבל כשיש עלי לחץ אני משחק הכי טוב, כיף לי לשחק מול הקהל שדוחף אותי, הרי לא כל יום חמשת אלפים איש קוראים בשמי. יחד עם הקהל יש לנו סיכוי לעבור לשלב הבא".  

השבדי יונאס ביורקמן נראה נינוח בסיום "להפסד היום אין שום קשר לגיל, אני כמו יין שמשתבח עם השנים והוכחתי שלגיל אין משמעות, בגיל 35 אני עדיין מרגיש מאד צעיר. הפסדתי כי עשיתי היום טעויות שבדרך כלל אני לא עושה ולקחתי החלטות לא נכונות. לא הופתעתי מהיכולת של דודי ראיתי אותו בעבר והוא נפלא".

ביורקמן שהיה השבדי הראשון שהתייצב מול הקהל הישראלי שכנראה עשה שם לעצמו לאחר תקריות שראפובה בשבוע שעבר אמר בסיום כי דווקא נהנה ממנו. "ככה הקהל בטניס צריך להיות, זו אווירה מושלמת, גם אם אני הייתי בקהלבשבוע שעבר הייתי צועק לרוסיות".

מערכה ראשונה: הגשם עצר את ביורקמן, סלע ניצח בשובר שוויון

שני הטניסאים שמרו על ההגשה שלהם בארבעת המשחקונים הראשונים, עד שביורקמן שבר את דודי לראשונה בכדי לעלות ל-2:3, אך המחבט הישראלי שבר מיד בצד השני בכדי להשוות ל-3:3. נדנדת נקודות קבעה את התוצאה על 5:5 ואז שבר ביורקמן את החבטה של דודי בכדי לעלות ל-5:6 ואז הגיע הגשם, אולי דווקא בזמן טוב מבחינת סלע.

שעה תמימה נמשכה הפסקת הגשם ברמת השרון, אך משחזרו השחקנים למגרש, סלע ניצח במשחקון השניים עשר של המערכה וקבע 6:6 שגרר את המערכה לשובר שוויון. השבדי נראה בטוח בעצמו בתחילת שובר השוויון, לקח את כל ארבעת הנקודות הראשונות ונראה בדרך לניצחון כשעלה ליתרון 1:5, לאחר שישה משחקונים. אבל אז נכנס סלע לפעולה, ניצח חמש נקודות רצופות ועלה ל-5:6. נדנדת דובר השוויון נמשכה עוד ארבע נקודות, עד שסלע ניצח אותו 8:10 ולקח את המערכה הראשונה. 

מערכה שנייה: סלע מציג טניס ענק
שני השחקנים פתחו את המערכה השנייה טוב כשכל אחד מהם שומר על ההגשה שלו בארבעת המשחקונים הראשונים בכדי ליצור שוויון 2:2. סלע עלה למשחקון החמישי חד יותר והיה הראשון ששבר במערכה השנייה בכדי לעלות ל-2:3. ביורקמן רצה מאד לשבור חזרה אך סלע לא נתן לו ועלה ליתרון 2:4 במערכה השנייה. 

ביורקמן ידע כי המשחקון הבא יכול להכריע את המערכה, שיחק טוב ניצח בו וצימק ל-4:3. סלע לא נבהל מצימוק הפער וניצח את משחקון ההגשה הבא שלו בכדי לשוב להוביל בשתי נקודות, 3:5. מכות החזרה מעולות של סלע במשחקון הבא הותירו את ביורקמן לא רק המום, אלא גם בפיגור של שתי מערכות. 

מערכה שלישית
סלע פתח את המערכה השלישית בדיוק היכן שהסתיימה השנייה ועלה ליתרון 0:1 מהיר במשחקונים. ביורקמן שנראה מתוסכל בעיקר לא נכנס טוב למערכה השלישית, הפסיד במשחקון ההגשה הראשון שלו וסלע עלה ל-0:2 קליל. ביורקמן ניסה לשוב למשחק ללא הצלחה במשחקון הבא ורק ראה את סלע עולה ל-0:3 לאחר עוד מספר מהלכי טניס מעולים. 

סלע שהיה פשוט בלתי ניתן לעצירה באותם רגעים, שבר בפעם השנייה במערכה את משחק ההגשה הבא של השבדי בכדי לעלות ל-0:4. סלע המשיך את התצוגה שלו במערכה השלישית ועלה ל-0:5, מרחק נקודה מהניצחון הישראלי הראשון בסוף השבוע הקרוב. דווקא אז השבדי החליט לנצח את משחקון ההגשה שלו ולצמק ל-1:5. מכאן סלע עשה את הדרך הקלה לניצחון עם ניצחון במשחקון ההגשה שלו, ניצח 1:6 במערכה, 0:3 במשחק והעלה את ישראל ל-0:1 במפגש.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק