צריך לדעת גם להפסיד

ביקורת רבה מכל עבר נמתחת על מכבי ת"א ועל אי הישארותה לטקס הנפת הגביע. אפי בירנבוים: "צריך לדעת להפסיד". חיים אוחיון: "שמכבי יעבדו על הספורטיביות שלהם". מכבי כבר התנצלה רשמית

יום שישי 08 פברואר 2008
שלמה חסיד
בעולם הכדורסל הישראלי לא אהבו, בלשון המעטה, את התנהגות מכבי ת"א, אשר ירדה מהפודיום עוד לפני שהגביע הוענק לשחקני הפועל ירושלים.

הנהלת מכבי ת"א פירסמה הודעה רשמית: "הנהלת מועדון הכדורסל מכבי ת"א, מרגישה חובה להתנצל בפני כבוד נשיא המדינה מר שמעון פרס, קהל הצופים והפועל ירושלים על כך שלאחר חלוקת המדליות בגמר גביע המדינה לא נשארה הקבוצה עד לתום הטקס". 

אולם , כאמור, את אנשי הכדורסל הישראלי הצעד הרגיז מאוד. חיים אוחיון, הבעלים של גליל עליון, אמר: "קודם כל ברכות להפועל ירושלים, שהיא מבחינתי הקבוצה של העם. כחלק מהעם אני שמח על ההישג שלה. לגבי ההתנהגות של מכבי, מדובר בבושה וחרפה, אירוע שמבייש בעיקר את מכבי ת"א ומספר את הסיפור שלה ושל כמה היא רחוקה מהספורט ולא יודעת להפסיד. כבר שנים אנשים עומדים דום כשמכבי זוכה בהישגים ובניצחונות, אז מה היה קורה אם פעם אחת הם היו עומדים ומכבדים הישג ספורטיבי טהור, אפילו אם הוא שייך ליריבה הכי מושבעת שלהם. למכבי כבר יש הרבה גביעים בארון, עכשיו שיעבדו על הספורטיביות שלהם".

בני ברנר, יו"ר מכבי ר"ג: "אני חושב שמכבי עשו שגיאה שלא נשארו לטקס הנפת הגביע. מותר להם להפסיד, זה קורה, גם אם זה גמר גביע וזה כואב, הם היו צריכים להישאר, לכבד את הטקס ואז לרדת. חוץ מזה אני חושב שמכבי יכולה לבוא בטענות רק אל עצמה, המשחק לא היה צמוד - היה כבר 22 הפרש ואי אפשר להגיד שהופטים היטו את הכף. צביקה יודע בעצמו שהרבה גורמים חברו להם יחד וגרמו להפתעה הזו, אז שבמכבי יבדקו את עצמם קודם כל, לפני השופטים, ולפי אתמול יש מה לבדוק. רק חבל לי שההפסד הזה ינער אותם לקראת המשחק נגדנו ביום ראשון".

אפי בירנבוים, מאמן בני השרון: "מכבי הפתיעה אותי בצעד שלהם, אני חושב שאסור שזה יקרה. לא היה קורה כלום אם הם היו רואים את הפועל ירושלים מניפה את הגביע. לכל אחד מהשחקנים של מכבי יש הזדמנות לזכות באין ספור תארים ובספורט צריך לדעת גם להפסיד. ברכות להפועל ירושלים שעשו ניצחון מאוד מרגש, מאוד יפה ומאוד היסטורי. חבל שמכבי קלקלה את הטקס".

בצד הירושלמי פחות התרגשו כנראה מהאירוע ואוהד הקבוצה, עינן יפתסיכם: "מכבי לא נשארה לטקס, שיבושם להם. לנו זה בכלל לא שינה אם הם נמצאים על הפודיום או לא, אנחנו שמחנו אותו הדבר, לא הלכנו לישון בלילה ולא בגלל שמכבי לא נשארו לטקס, אלא בגלל החגיגות. זהו יום חג, אנחנו מתעסקים בחגיגות ולא בהתנהגות או בתגובות של מכבי".

צילומים: maccabufans

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק