יוהאנסון השווה את המפגש

גביע דיוויס: השבדי הבכיר גבר על הראל לוי 1:6,1:6,3:6 והשווה את התוצאת המפגש ל-1:1. יוהאנסון: סלע הרשים אותי, אך מחר זה המשחק הכי קשה שלנו מול רם וארליך

יום שישי 08 פברואר 2008
אורית מרום
בדיוק כמו בשבוע שעבר מול הרוסיות, גם הערב נבחרת ישראל ניצבת בשוויון 1:1  לאחר היום הראשון של ההתמודדות מול שבדיה. לאחר הניצחון המוקדם של דודי סלע שהעלה את ישראל ליתרון, הפסיד הערב הראל לוי בשלוש מערכות לתומאס יוהאנסון המחבט מספר אחד של השבדים שהשווה את התוצאה. 

הראל לוי נשמע מעט מתוסכל בסיום, "לא מצאתי פתרונות ליוהאנסון במהלך המשחק ואם  היה יותר צמוד אני בטוח שהוא היה עושה יותר טעויות, אבל בגלל שהוא הוליך לאורך כל המשחק הוא הרגיש בשליטה, לא היה עליו לחץ והיה לו משחק קל היום נגדי. לא הצלחתי להיכנס למשחק, הוא שיחק מצוין וגרם לי להיראות רע, כל הזמן הרגשתי במגננה. אבל אני מכיר את זה, בפיגור יש עלייך הרבה לחץ, כך שהשתדלתי להיות חיובי וגם הקהל ניסה לדחוף אותי למעלה אבל לצערי הוא לא הצליח. הראש שלי לא למטה הפסדתי לשחקן טוב ממני ואני מקווה לתת הופעה טובה יותר ביום ראשון."

תומאס יוהאנסון נשמע מרוצה אבל גם הסביר כי אי יכולתו של לוי להיכנס למשחק עזרה לו, "היום היה לי משחק קל מול הראל בניגוד לפעמיים האחרות ששיחקתי נגדו, כולנו יודעים שהרמה שלו יותר גבוהה מזו שהוא הציג היום. באשר אליי, שיחקתי טוב ואני מרוצה עכשיו יש לי את סלע ביום ראשון והיום סלע הראה שהוא שחקן טוב כך שצפוי משחק טוב בנינו".

מערכה ראשונה
לוי החל את המשחק מצוין, היה אגרסיבי מאד בחביטות הפתיחה שלו ועלה ל-0:1 מהיר. יוהאנסון לא נלחץ והצליח לשמור על משחקון ההגשה הראשון שלו במשחק בכדי להשוות ל-1:1. יוהאנסון שבר את ההגשה הבאה של לוי בכדי לעלות ליתרון ראשון הערב. משם יוהאנסון לא עצר, ניצח בשני המשחקונים הבאים ועלה ל-1:4 מבטיח. לוי לא יכל לשבדי המצוין גם בשני המשחקונים הבאים ויוהאנסון טייל ל-1:6 במערכה הראשונה.

מערכה שנייה
שני השחקנים שמרו על משחקוני ההגשה הראשונים שלהם והמערכה החלה עם תיקו 1:1. יוהאנסון המשיך לשמור על משחק ההגשה שלו ועלה ל-1:2.בדיוק כמו במערכה הראשונה כאן ברח השבדי ללוי כשניצח את שני המשחקונים הבאים ועלה ל-1:4. יוהאנסון המשיך לשחק נפלא והראה מגוון רחב של חבטות בדרך ל-1:5. השבדי המשיך את היכולת המצוינת וניצח את המערכה השנייה 1:6 בדרך ל-0:2 בהתמודדות. 

מערכה שלישית
בפיגור של שתי מערכות לוי נראה יותר משוחרר עם פתיחת המערכה השלישית ועלה ליתרון 0:1 בתחילתה. הבעיה שלו הייתה כי גם יוהאנסון נראה משוחרר ושמר על ההגשות שלו בדרך ל-1:1. שני השחקנים שמרו על שתי משחקי ההגשות הבאים שלהם בדרך ל-3:3. יוהאנסון שהתקשה בתחילת המערכה הראה שוב עליונות על לוי עם שני משחקונים מושלמים רצופים בדרך ליתרון 3:5. גם במשחקון הבא יוהאנסון עשה בית ספר ללוי, ניצח 3:6 במערכה, 0:3 במשחק וקבע 1:1 בין ישראל לשבדיה לאחר יום המשחקים הראשון.  

תגובות

d

טלספורט בפייסבוק