הסופר קלאסיקו חוזר למסך

בוסטון סלטיקס ולוס אנג'לס לייקרס, ייפגשו לפנות בוקר למשחק הראשון בסידרת גמר ה-נ.ב.א, שתחדש את היריבות המרה משӠות ה-80. קובי בראיינט בתפקיד מג'יק ג'ונסון. פירס בתפקיד לארי בירד

יום חמישי 05 יוני 2008
אסף בילגורי

בעונה שעברה בגמר ה-NBA דייויד שטרן חש מועקה גדולה. הסידרה המשמימה והחד צדדית בין קליבלנד לסאן אנטוניו רשמה את אחוזי הרייטינג הכי נמוכים אי פעם לסידרת גמר והיוותה למעשה את נקודת השפל של הליגה הזו, שסיימה עשור משמים בו העניין סביב הליגה הזו הלך ופחת. למעשה מאז פרישתו של מייקל ג'ורדן האגדי ממשחק פעיל. שנה בלבד עברה ושטרן יכול לחזור שוב לחייך. 21 שנה מאז הגמר האחרון בין בוסטון ללייקרס ושוב הסידרה בין שתי היריבות המושבעות והמעוטרות ביותר ב-נ.ב.א חוזרת במלוא עוצמתה והדרה, ומושכת סביבה עניין שיא בארה"ב וברחבי העולם.

בוסטון ולייקרס חוזרות למקום שהן מכירות כל כך טוב – גמר ה-נ.ב.א. שני המועדונים הכי גדולים ומעוטרים ב-נ.ב.א, שזכו ביחד ב-30 אליפויות מתוך ה-61 עד כה נפגשים בגמר ה-נ.ב.א לראשונה Ӟאז. 1987. קובי בראיינט ופאו גאסול בתפקיד מג'יק ג'ונסון וכרים עבדול ג'באר. פול פירס, קווין גארנט וריי אלן תופסים את מקומם של לארי בירד, קווין מקהייל ורוברט פאריש, ויחדשו את היריבות הכי מרה והכי מרתקת בכדורסל. 

"אני מרגיש קצת כמו ילד ۧטן". כך אמר פול פירס, הכוכב של בוסטון לקראת הסידרה מול הלייקרס. פירס, שגדל ב-ל.א והתחנך לשנוא את בוסטון סלטיקס הוא כעת הכוכב הגדול של הירוקים והוא זה שצריך לגזול מהלייקרס אליפות. פול פירס, קווין גארנט וריי אלן, כולם כוכבים ענקיים בליגה הזו, אך כדי להיכנס להיכל התהילה הם יודעים שהם חייבים לזכות בתואר אליפות, תואר שעדיין חסר לשלושתם בקריירה המפוארת שלהם.  

מהעבר השני, קובי בראיינט זכה כבר בשלוש טבעות אליפות, אך הוא רוצה את האליפות הרביעית יותר מכולן, לאור העובדה שכל שלוש האליפויותȠהקודמות הושגו בצוותא עם שאקיל אוניל. קובי רוצה מאוד להוכיח לאוהדי הלייקרס שהוא יכול להביא להם טבעות אליפות גם בלי האיש הגדול. לפיל ג'קסון אין מה להוכיח. המאמן של הלייקרס, שזכה כבר בתשע אליפויות בעבר, ינסה לזכות בטבעת עשירית ובכך לשבור את שיאו של רד אורבך, המאמן האגדי של בוסטון ובכך להפוך למאמן המצליח ביותר בתולדות הליגה הזו.

אז בלילה שבין רביעי לחמישי בארבע לפנות בוקר זה מתחיל וממש לא כדאי לפספס את הסידרה הזו כי מי יודע מתי שתי היריבות הללו ייפגשו שוב במעמד גמר ה-נ.ב.א.

תגובות

טלספורט בפייסבוק