רשמית: אפי מאמן מכבי

אחרי פגישה אמש עם שמסון מזרחי והיום עם שאר חברי ההנהלה, סוכם כי אפי בירנבוים הוא המאמן החדש של מכבי תל אביב. בירנבוים הגיב בקצרה: "מקווה שביחד נצעד להצלחות ותודה לכולם". עתידו של שרף ייקבע בקרוב

יום חמישי 05 יוני 2008
שלמה חסיד

יו"ר מכבי תל אביב, שמעון מזרחי נפגש אמש עם אפי בירנבוים, והיום נפגש המאמן עם הנהלת מכבי ת"א. בתום פגישות אלה הוחלט כי בירנבוים ימונה למאמן הראשי של מועדון הכדורסל מכבי ת"א. בירנבוים  הגיב בקצרה: "מקווה שביחד נצעד להצלחות ותודה לכەלם".

בירנבוים, שיחגוג בשבוע הבא יום הולדת 54, גדל באגודת מכבי ר"ג ומאמן בליגת העל בכדורסל למעלה מ-20 שנה ברציפות. עונת 86/87 היתה הראשונה שלו כמאמן ראשי בליגה הבכירה – במכבי ר"ג. בהמשך הקריירה אימן גם את הפועל חולון, בני ߔרצליה, הפועל אילת, הפועל ירושלים, מכבי חיפה, גבעת שמואל, הפועל ת"א ובני השרון.

בעונת 94/95 הוביל בירנבוים את בני הרצליה לזכייה היסטורית בגביע המדינה. בסך-הכל הגיע 5 פעמים לגמר גביע המדינה עם 5 קבוצות שונות (ר"ג, חולון, בני הרצליה, הפועל ירושלים ובני השרון). בעונת 98/99  בירנבוים הוביל את הפועל ירושלים למקום הראשון בליגה הסדירה עם שני הפסדים בלבד (אך בסדרת גמר הפלייאוף נוצח ע"י מכבי ת"א). בעונת 2004/05 הדריך את הפועל ת"א בגמר הפלייאוף בליגת העל.

בשנתייӝ האחרונות אימן בירנבוים את בני השרון, הוביל אותה פעמיים לפיינל פור הישראלי ופעם אחת לגמר גביע המדינה. 

בירנבוים גם שימש כמאמן נבחרות הנשים והעתודה של ישראל, ובמשך שנים רבות היה עוזר המאמן בנבחרת הבוגרים. העונה הקרובה, הראשונה שלו במכבי תȦquot;א, תהיה העונה ה-23 שלו ברציפות כמאמן בליגת העל. 

אפי בירנבוים, דרש מהקבוצה לחתום על חוזה זהה לזה של עודד קטש וצביקה שרף, מאמני הקבוצה בעונה החולפת.

ראשי מכבי תל אביב נפגשו גם עם צביקה שרף שהיה מנכ"ל המועדון בתחילת Ӕעונה ולאחר מכן המאמן. עתידו של שרף ייקבע בקרוב ותיבחן ההשתלבות שלו במועדון. שרף מעוניין לנסות מזלו בקבוצה באירופה.

תגובות

c

טלספורט בפייסבוק