ספאחיה פוטӨ מטאו ויטוריה

המאמן הקרואטי פוטר בפעם השניה תוך שנה, למרות שזכה באליפות בשני המקרים. ככל הנראה, דרש ספאחיה חיזוק בניגוד לתכניות הקבוצה. טאו העפילה כזכור גם לפיינל-פור

יום שישי 06 יוני 2008
שלמה חסיד
המאמן הקרואטי נבן ספאחיה שוב שילם כנראה על היותו סופר ג'נטלמן. יומיים בלבד לאחר שזכה באליפות ספרד עם קבוצת טאו ויטוריה, סיים המאמן את תפקۙדו בקבוצה לאחר ישיבה עם הנהלת הקבוצה. המדהים הוא שלהבדיל מהעונה שעברה במכבי ת"א, הצליח ספאחיה העונה בטאו ויטרויה מעל ומעבר לציפיות. למרות עזיבתו של הכוכב לואיס סקולה בסיום העונה הקודמת ל-נ.ב.א, העפילה הקבוצה לפיינל-פור האירופאי, שם הפסידה רק לאחר מאבק עיקש לאלופת אירופה צסקא מוסקבה.

בספרד ניצחה טאו בסדרה מדהימה 0-3 את ברצלונה וזכתה באליפות, למרות שהעונה ברצלונה וריאל מדריד השקיעו סכומים גדולים בהרבה מאשר טאו ויטוריה.

יש לציין כי כבר במהלך משחקי הפיינל-פור במדריד נשמעו לא מעט מאוהדי טאו כמאוכזבים מאוד לאור היכולת הבינונית של הקבוצה, ששיחקה לדעתם יותר מידי טקטי. האוהדים קיוו שהקבוצה תצליח לזכות ביורוליג לאחר שטאו הפכה לחברה קבועה במשחקי הפיינל-פור אך לא זכתה בתואר מעולם.

כזכור, לפני שנה בדיוק פוטר ספאחיה ממכבי ת"א יממה לאחר שהקובצה זכתה באליפות. אז תרצו זאת ראשי מכבי ת"א בכך שספאחיה נכשל ביורוליג בכך שלא הצליח להעפיל לפיינל-פור וגם בישראל הקבוצה לא הרשימה ונאבקה קשות בשביל לזכות באליפות למרות תקציב גבוה פי כמה משל היריבות.

בעוד שבוע וחצי יגיע סߤאחיה לביקור של עשרה ימים בישראל, בין השאר בשביל להיות אורח בחתונתו של רגב פנאן.

צילום: רויטרס.

תגובות

טלספורט בפייסבוק